Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Roza Luksemburga

28.04.2022. 20:32

Es saprotu, ka taja velo paradizee, kas tiek planota, nebus vietas veciem cilvekiem, vinus iznicinas, kaa satiksmei nepiemerotus. Un ziema ari pa sniegu kads brauks ar velo? Un ta ir, ka pilsetaas, kur visi brauc ar velo, centrs ir tikai turistiem un svetdienas baiss un pamests. Normali cilveki ar berniem, vecie laudis un cilveki ar aktivu dzivesveidu, kas daudz parvietojas, dzivo tur, kur var piebraukt ar masinu.

Atbildēt

Kriksis

28.04.2022. 13:40

Pirms būvē velojoslas, vajag noskaidrot, vai vispār pēc tām ir pieprasījums. Vakar man kā reiz vajadzēja izņemt preci no internetveikala Bruņinieku ielā. Apstāties pie veikala ar mašīnu nevar, jo ielai no abām pusēm ir velojoslas, acīmredzot domātas intensīvai velokustībai. Noparkoju mašīnu puskilometra attālumā no veikala un gāju ar kājām. Nu labi, pastaigas ir veselīgas. Labākais ir tas, ka vazājoties pa Bruņinieku ielu, es neredzēju pilnīgi nevienu velosipēdistu, kaut gan bija sauss un saulains laiks un teorētiski nekādu šķēršļu riteņbraukšanai nebija.

Atbildēt

Balagan

28.04.2022. 13:25

visi čangaļi ir paurī drāzti... čo bordāns, būtāns, čo mutāns, čo žopāns, čo lembergs un vējonis...
kā jau katoļi...
nabadziš... izmikromobilizējoši по полной...

Atbildēt

Хм

28.04.2022. 12:57

И еще. Постоянно приводя пример Амстердама и прочих европейских городов, автор и прочие постоянно забывают один момент: эти города ВНАЧАЛЕ стали богатыми, обеспеченными, в том числе за счет развитой промышленности, роста благосостояния жителей. и уже ПОТОМ начали думать, куда вкладывать деньги, как улучшать среду. Потому что заработали!
У нас получается, что еще НЕ заработали, а уже хотим как в Амстердаме. МОжет в Амстердаме работяга на заводе УЖЕ не работает руками, потому что условно его отец поработал руками и теперь на заводе все автоматизировано. Поэтому работяга после конца рабочего дня имеет силы сесть на велосипед и минут 30-60 покрутить педали, как раз вместо спорта. У нас же пока работает условно отец, который целый день отработав руками, еще должен найти силы, чтобы на велописеде крутить педали 30-60 минут!

Atbildēt

Хм

28.04.2022. 12:47

Tajā pašā laikā Latvijā ar katru gadu, pieaugot velosipēdistu skaitam, palielinās arī ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti velosipēdisti. Kopējais ceļu satiksmes negadījumu skaits ar cietušajiem, kuros ir ievainoti velosipēdisti, kopš 2012. gada ir pieaudzis par 62 %, 2020. gadā sasniedzot 670. Savukārt ceļu satiksmes negadījumos 2020. gadā bojā gājuši 19 velosipēdisti. Palielinoties arī elektroskrejriteņu popularitātei, palielinās ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti, cieš un diemžēl iet bojā to lietotāji – 2018. gadā cieta divi elektroskrejriteņu lietotāji, bet 2020. gadā cietušo skaits sasniedza 64, no kuriem divi gāja bojā.

Šāda statistika norāda uz to, ka gan apdzīvotās vietās, gan ārpus tām ir nepietiekams drošai un ērtai mikromobilitātei vajadzīgas infrastruktūras apjoms.
Эта статистика вообще ни на что не указывает, пока нет раскладки, как эти 670 делятся по причинам! Точно так и про 19 смертей.

Но зато такой подход показывает "уровень" политиков и продолжение столбикового подхода: поставим столбики и все ок! Оказывается, нужно учитывать и радиусы поворота транспорта!

Пока нет данных, я, например, считаю, что причина роста-потому что велосипедистов больше, и правила из них соблюдают все меньше! Классическая ситуация-велосипедист почему-то считает, что если он едет ПО ДОРОГЕ и горит красный, на него этот красный НЕ ОТНОСИТСЯ! Он по сторонам посмотрел, вроде никто не едет,и поехал дальше! Но он не заметил, машина его сбила, хотя та ехала на свой зеленый. В статистику пошел 1 случай.
Велосипедист едет по тротуару, вдруг решает пересечь дорогу и летит по пешеходному переходу. Авто не успевает затормозить. Велосипедист даже не в курсе, что и пересекая дорогу по пешеходному переходу, есть свои ТРЕБОВАНИЯ: остановиться, убедиться в расстоянии до авто и тогда пересекать!! А не поворачивать в ЛЮБОЙ момент когда захотелось
И т.д. У автора есть разбивка этих случаев по местам аварий? А если 2 велосипедиста столкнулись на велодорожке, потому что не знают, как разъехаться? Автор предложит делать такие широкие вело, чтобы они смело разъехались? Шириной метров 10? Типа велобан?
Так вот, без анализа причин этих 670 случаев и динамики по годам вывод про инфраструктуру напоминает анекдот "таракану оторвали 2 ноги, отпустили и крикнули "беги" - побежал. Оторвали 4 и ноги, отпустили крикнули-побежал! Оторвали все 6 ног, крикнули- НЕ побежал! Вывод - без ног таракан не слышит!"

Atbildēt

eirokrāte

28.04.2022. 08:28

Tādi Butāni un pārējie veloplānprātiņi, kas visiem stāsta, kā nu visi visādās amsterdamās un berlīnēs ar velo vien braukā, tur ir pabijuši tikai dažas dienas kā tūristi (citi pat vispār nekad nav pabijušu, aprobežojušies ar google maps izpēti). Šie cilvēki nezina, ka reāli šīs pilsētas, vismaz to centrālās daļas, ir mirušas, tās ir tūristu zonas, kur, ja vispār kāds dzīvo pastāvīgi, tad imigranti, kas apkalpo tūristus. Ģimenes ar bērniem, pusmūža cilvēki, vecāki cilvēki šādas veloparadīzes pamet un pārceļas tur, kur var tomēr braukt ar mašīnu, ir kur to turēt. Iepērkas ārpilsētas iepirkšanās centros ar ērtiem stāvlaukumiem un pilsētu centrus neapmeklē. Kovids parādīja, kas paliek pāri no Amsterdamas un Kopenhāgenas, kad pazūd tūristi un rentes uzsaka imigranti, kas, palikuši bez darba, pārceļas atpakaļ uz izcelsmes vietām. NEKAS tur nepaliek. Tukšums tur ir. Un postaža. Un pamestība.

Atbildēt

Čangaļi ir Latvijas nelaime un posts

28.04.2022. 03:26

Citas šī žurkulēna deklarācijas sadaļas ir ne mazāk interesantas.

Atbildēt

Kaapeec

27.04.2022. 20:57

"Tukums-Rīga (25 km)". Visi pārējie skaitļi arī nepareizi. Autor, paskaties kartē!

Atbildēt

Skultes terminālis

27.04.2022. 19:25

Ar godīgi nozagto, līdz vēlēšanām, būs viņiem jāiztiek visu atlikušo dzīvi.

Atbildēt

-āns

27.04.2022. 18:54

Savukārt CSL 1. panta 25. punkts paredz, ka transportlīdzekļa turētājs ir fiziskā vai juridiskā persona, kura uz tiesiska pamata (mantas īres, nomas, patapinājuma līgums u. c.) lieto transportlīdzekli (par transportlīdzekļa turētāju nav uzskatāma persona, kas transportlīdzekli lieto uz dienesta vai darba tiesisko attiecību pamata).

Atbildēt

jaajaa

27.04.2022. 18:02

...doma laba...jātaisa ceļi tā, lai nav bīstami braukt ar riteni...degviela paliks tikai dārgāka (nafta beigsies, vai pēc 20 gadiem, vai 50, bet beigsies tāpat), un ir nozares, kuras bez tās vienkārši nepastāv (laiksaimniecība, piemēram)...līdz ar to vienkāršajam mirstīgajam nāksies domāt, kā tikt uz darbu...

Atbildēt

infoo

27.04.2022. 13:35

Kritiska Masa velobrauciens 1 maija 13:00 Kronvalda parks. Yo!!

Atbildēt

Pietiek

27.04.2022. 13:32

publicēt HUIŅU pēdējā mēneša publikācijas viena šņaga ........ pietiek nekaunīgi klusēt .

Atbildēt

Erenpreiss

27.04.2022. 13:20

»

Jūsmiņš

Arī mikromobilitāte ir vajadzīga - taču ar mēru! Ja vēlamies attīstību valstī kopumā, vajadzīgi gan vairāk ir labi ceļi - un vēl daudz. Tad būs nodrošināta gan mikro, gan makro mobilitāte...


Nu nav tas Staka izgudrojums!Nebutu viņš,būtu kāds cits,februari pēc ilgāka partraukuma biju Londonā,tur tie stabiņi arī uzradušies tādas vietās kur nekad nav bijuši.Pilnīgi skaidrs,ka tur arī neviens ,atskaitot velosipēdistus ,par viņiem nepriecājas(Chiswick High Road,ne visai plata,dzīva satiksme,daudz gājēju pāreju,daudz autobusu,blīvi apdzīvots rajons.)tā kā tā štelle ir globāla!

Atbildēt

Zinošais

27.04.2022. 13:12

»

Jūsmiņš

Arī mikromobilitāte ir vajadzīga - taču ar mēru! Ja vēlamies attīstību valstī kopumā, vajadzīgi gan vairāk ir labi ceļi - un vēl daudz. Tad būs nodrošināta gan mikro, gan makro mobilitāte...


Pievienojos, jo rakstā un visāda veida strātēgijās ir daudz frāžu, kas nav sasaistītas ar kaut elementāriem aprēķiniem. Nav jābūt nekādam dižam ekspertam lai saprastu, ka paralēla infrastruktūra ir resursu un izmaksu ietilpīga. Paskatamies kas tad tiek piedāvāts, piemēram uz Carnikavu no Rīgas var nokļūt gan ar dzelzceļu, kas pasludināts arī par satiksmes "mugurkaulu", gan diviem autoceļiem un tam paralēli tiek piedāvāts veloceliņš vai pat divi, pie tam norādītie 10 km būs līdz kurienei ? Man iznāk tikai līdz pagriezienam uz Jaunciema gatvi, kura pirmkārt ir uz sabrukšanas sliekšņa un nav nekāds galamērķis vai savienojums ar jau esošu veloceliņu. Līdzīgi ar saulkrastiem, kur plānojas pat jau divas(!!!) dzelzceļa līnijas. par kādu naudu to būvēs un pēc tam uzturēs ?!?!?

Atbildēt

Saldus

27.04.2022. 12:33

Mēs laikam citā Republikā

Atbildēt

De Punken

27.04.2022. 11:11

Kārtējais maržīgais fārts, kā nekā izdzimteņi 2 gadus rūpīgi trenējušies.

Atbildēt

P.

27.04.2022. 11:00

»

hehehe

konservativais butāns, progresīvais propāns


Pragmatiskais dibenzildekāns.

Atbildēt

hehehe

27.04.2022. 10:59

konservativais butāns, progresīvais propāns.....

Atbildēt

Jūsmiņš

27.04.2022. 10:12

Arī mikromobilitāte ir vajadzīga - taču ar mēru! Ja vēlamies attīstību valstī kopumā, vajadzīgi gan vairāk ir labi ceļi - un vēl daudz. Tad būs nodrošināta gan mikro, gan makro mobilitāte.
Savādāk - no viena grāvja otrā. Taču pie mums tas nav nekas neparasts. Staķīši uz Rīgas ielām - vislieliskākais piemērs.

Atbildēt

a vot šitā!

27.04.2022. 09:21

»

Haralds Kalns

Vispār nedaudz labāks par negāzēto MANGALI


Ne vella! Remdens, dzeltenīgs, ar dzelzs piegaršu un hlorhas smaku ...

Atbildēt

Krabe

27.04.2022. 08:10

Tiguan pieminēts virsrakstā, bet pašā rakstā ne reizi. Kas par muļķībām? Ja apsoli runāt par Tiguan, tad runā par Tiguan. Pieprasu lai rakstā tiktu iztirzāts kāpēc Volkswagen Tiguan ir slikti.

Atbildēt

Es

27.04.2022. 07:57

Latvijā jāpanāk, lai jauno komunistu iznireļiem tiešām iestātos viņu vēlamā mikromobilitāte.

Atbildēt

Haralds Kalns

27.04.2022. 06:56

Vispār nedaudz labāks par negāzēto MANGALI!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: