Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc ilgākām pārdomām Danas Reiznieces-Ozolas (attēlā) vadītā Finanšu ministrija ir sniegusi skaidrojumu – par kādiem tieši sasniegumiem pēdējā laikā smagus pārmetumus saņēmušā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone saņēmusi vienu no pēdējos gados daudzajām prēmijām un naudas balvām, ko nu jau bijušais finanšu ministrs Andris Vilks viņai piešķīris par „intelektuālo ieguldījumu”, „nozīmīgu un ārkārtas uzdevumu veikšanu” un „jaunas pieejas īstenošana nodokļu administrēšanā”. Publicējam pilnībā šo skaidrojumu, kas apliecina, cik lielisku darbu Finanšu ministrijas skaitījumā šajā laikā ir veikusi VID vadība.

Finanšu ministrijai uzdotie jautājumi

Jautājums par šo balvu - "Piešķirta naudas balva par intelektuālo ieguldījumu, augstu atbildības sajūtu un personisko iniciatīvu, nodrošinot nozīmīgu un ārkārtas uzdevumu izpildi, izvirzot atbilstošus risinājumus iespējamo risku novēršanai, konstruktīvu sadarbību un uzdevumu izpildes koordināciju Valsts ieņēmumu dienestam noteikto uzdevumu izpildei un mērķu sasniegšanai, tai skaitā par jaunas (nozares) pieejas īstenošanu nodokļu administrēšanā, par pastiprinātu uzmanību, pievēršoties kādai noteiktai riska nozarei, atvērtai sadarbībā ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, izmantojot dažādus informatīvos kanālus, par Valsts ieņēmumu dienesta sniegto e-pakalpojumu pilnveidošanu un vienkāršošanu - vienas mēnešalgas apmērā, vienreizēja samaksa 03.11.2014, lēmumu pieņēmis finanšu ministrs A.Vilks".

Sakiet, lūdzu, vai visus šos te kritērijus formulēja pati ministrija vai VID? Pamatojoties uz kādiem tieši rezultātiem, tika noteikts šis izvērtējums? Kas tieši šo izvērtējumu veica? Vai var iepazīties ar kādu slēdzienu par to, kā tieši ir izpaudies I. Pētersones "intelektuālais ieguldījums" kādi tieši "nozīmīgi un ārkārtas uzdevumi" ir tikuši veikti, kādus tieši rezultātus devusi "jaunas pieejas īstenošana nodokļu administrēšanā" utt.?

Finanšu ministrijas sniegtais skaidrojums

Iestādes vadītājs saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likumu nodrošina iestādes funkciju izpildi un vada tās administratīvo darbu, līdz ar to iestādes vadītāja darbība tiek vērtēta saistībā ar iestādes darba rezultātiem, un, vērtējot I.Pētersones kā VID ģenerāldirektores ieguldījumu, tika ņemts vērā, ka iestāde ir nodrošinājusi funkciju un stratēģisko mērķu sasniegšanu.

Periodā, par kuru Jūs jautājat, ka piemērus varam minēt:

1) VID uzsāka jaunas (nozares) pieejas īstenošanu nodokļu administrēšanā, pastiprināti uzmanību pievēršot noteiktai riska nozarei;

2) VID uzsāka darbu vienotā VID administratīvajā kompleksā Talejas ielā 1, Rīgā, kas nozīmē mūsdienīgu, modernu un ērtu vidi, vienlaicīgi tika nodrošināta nepārtraukta iestādes darbība. Izveidots vienots zvanu centrs Talejas ielā 1, un no 2014. gada 3. jūlija VID nodokļu un muitas informatīvā tālruņa numurs ir 6712 0000, lai sniegtu klientiem VID informatīvo atbalstu augstākā kvalitātē.

3) atvieglota un vienkāršota VID e-pakalpojumu pieejamība:

3.1) no 1. jūnija algas nodokļa grāmatiņas visiem ir pieejamas un izmaiņas tajās nodokļu maksātāji var veikt, izmantojot EDS, neslēdzot atsevišķu līgumu, bet izmantojot vairāku Latvijas kredītiestāžu autentifikācijas līdzekļus;

3.2) pārskatu, deklarāciju un administratīvo procedūru pārskatīšana un vienkāršošana un EDS uzlabošana;

3.3) samazināts nodokļu maksātāju un struktūrvienību faktiskais reģistrācijas laiks;

3.4) samazināts vidējais nodokļu pārmaksu atmaksas laiks:

4) izveidots nacionālais TIR procedūras vienkāršojums – pilnvarotais nosūtītājs TIR procedūrā, kas dod tiesības piemērot TIR procedūru, neapmeklējot MKP;

5) VID izstrādāts un ieviests vienots VID klientu apkalpošanas standarts (nodokļu maksātājiem un muitas klientiem), lai īstenotu vienveidīgu nodokļu maksātāju konsultēšanas pieejamību un kvalitāti un vienlīdzīgu un taisnīgu attieksmi pret ikvienu VID klientu.

6) Veikts ieguldījums VID cilvēkresursos:

6.1) 2014. gadā VID sekmīgi ieviesis mentoringa sistēmu, lai panāktu efektīvu jaunā darbinieka adaptāciju VID un konkrētajā struktūrvienībā, ar mentora starpniecību nododot zināšanas, pieredzi un sociālo kapitālu. Ar savu pieredzi VID dalījies ar kolēģiem Latvijas personāla vadības asociācijā;

6.2) izstrādāts un īstenots „Ievadkurss par darba organizāciju Valsts ieņēmumu dienestā”, kuru vada VID darbinieki, lai nodrošinātu jaunā darbinieka pamatzināšanas par VID, tā struktūru, procesiem, galvenajiem uzdevumiem, dokumentu aprites kārtību, datu drošību utt.;

6.3) VID turpina uzlabot iestādē ieviestās e-mācības, 2014. gadā ieviešot e-mācību sistēmu uz „Moodle” bāzes, kurā sadarbībā ar  Eiropas komisijas nodokļu politikas un muitas savienību (TAXUD) tiek sagatavoti e-kursi nodokļu, noziedzības apkarošanas un muitas jomās.

7) VID jaunā pieeja brīvprātīgās nodokļu saistību izpildes veicināšanai. Lai veicinātu nodokļu saistību brīvprātīgas izpildes līmeņa paaugstināšanos un mazinātu administratīvo slogu godprātīgajiem nodokļu maksātājiem, VID, īstenojot jauno pieeju brīvprātīgās nodokļu saistību izpildes veicināšanai, līdz 2015. gada 1. maijam ir paredzējis neveikt nodokļu kontroles pasākumus tiem komersantiem, ar kuriem ir bijusi atzinīgi vērtējama līdzšinējā sadarbība un kuriem ir ievērojamas iemaksas valsts budžetā un augsta nodokļu saistību izpildes disciplīna.

Vēlamies norādīt, ka VID e-pakalpojumu nepārtrauktā attīstība novērtēta publiski – 2014. gadā projekts “Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas izstrāde” ieguva Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju balvu “Platīna pele 2014”. VID ir saņēmis arī VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” publiskā sektora eParakstīšanas čempiona titulu par 2014. gadu kā iestāde, kas, izmantojot drošu elektronisko parakstu, ir parakstījusi visvairāk dokumentu.

2014. gada nogalē VID saņēma Latvijas Darba devēju konfederācijas balvu nominācijā “Efektīvākā, darba devējam draudzīgākā valsts institūcija”. 

Novērtē šo rakstu:

0
0