Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tiek gatavotas kārtējās izmaiņas Satiksmes ministrijas (SM) pārraudzībā esošas valsts lielās kapitālsabiedrības un tās meitasuzņēmuma valdēs, kurās amati nolūkoti ar politiskajiem spēkiem saistītajiem eksministram Kasparam Gerhardam (Nacionālā apvienība) un tā dēvēto "olšteiniešu" savulaik virzītajam Kasparam Ozoliņam, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija.

Kādreizējam satiksmes ministram Kasparam Gerhardam nolūkots valdes locekļa amats valsts akciju sabiedrības Latvijas Dzelzceļš (LDz) meitasuzņēmumā SIA LDz Cargo, bet bezpartejiskā satiksmes ministra Aivja Roņa padomniekam Kasparam Ozoliņam, kurš ministra birojā nonāca, pateicoties sešu tā dēvētās Klāva Olšteina deputātu grupas politiskajai ietekmei, nolūkots valdes locekļa amats LDz. SM struktūrās iespējamās izmaiņas tiek skaidrotas ar pašvaldību vēlēšanu tuvošanos un partiju sponsoru interesi par dažādiem dzelzceļa infrastruktūras iepirkumiem.

Iespējamais lēmums par izmaiņām LDz valdē jāpieņem SM kā šī uzņēmuma valsts kapitāldaļu turētājai, bet par izmaiņām LDz Cargo lemj tās mātesuzņēmums. LDz valde pašlaik darbojas četru cilvēku sastāvā Uģa Magoņa vadībā, un plānots, ka tā tiks palielināta par vienu amatpersonu, neatbrīvojot nevienu esošo valdes locekli. Līdzīgi iecerēts rīkoties arī ar LDz Cargo valdi, kura tāpat strādā četru cilvēku sastāvā Gunta Mača vadībā.

Gerhards Pietiek trešdien nenoliedza, ka viņam plānotas sarunas, bet neapstiprināja, ka kādi lēmumi jau pieņemti, sakot: "Izskatās, ka kāds ir informētāks par mani."  Savukārt Ozoliņš nekādus komentārus nesniedza. SM valsts sekretārs Anrijs Matīss atteicās apstiprināt Pietiek rīcībā esošo informāciju par plānotajām pārbīdēm attiecībā uz konkrētajiem uzņēmumiem un personālijām, bet atzina, ka "izmaiņas nav izslēgtas". "SM nepārtraukti analizē uzņēmumu pārvaldi un nepieciešamības gadījumā veic pasākumus, lai uzlabotu valsts kapitālsabiedrībupārvaldību un darbības efektivitāti," skaidroja Matīss.

Abi jau šobrīd ieņem valdes locekļu amatus citās valsts kapitālsabiedrībās, tādēļ, ja lēmums par viņu iecelšanu LDz amatos tiks pieņemti, Gerhardam un Ozoliņam būs jāsaņem atļauja par amatu savienošanu vai līdzšinējie posteņi jāpamet. Gerhards šobrīd jau ir valdes priekšsēdētājs valsts akciju sabiedrībā Elektroniskie sakari, kurā valsts kapitāldaļu turētāja ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Jau vasarā Pietiek rakstīja, ka Gerhards bija viens no reālākajiem pretendentiem uz starptautiskās lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja amatu, jo jau tobrīd tika gatavota Arņa Luhses nomaiņa.

Savukārt Ozoliņš, kurš padomnieka darbu Satiksmes ministrijā savieno arī ar Valmieras domes jurista amata pienākumiem, savulaik tika iecelts starptautiskās lidostas Rīga valdē. Līdzīgi kā lidostas valdē, arī LDz valdē viņa atbildības joma būs iepirkumi, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija.

Tiek uzskatīts, ka tā dēvēto "olšteiniešu" nostiprināšanās SM kapitālsabiedrībās daļēji saistīta ar faktu, ka pēc nepārvēlēšanas Vienotības valdē, kas liecināja par ietekmes mazināšanos partijā, samazinājusies Dzintara Zaķa autoritāte SM. Gan Vienotība, gan "olšteinieši" saskaņā ar Valda Dombrovska trešās valdības koalīcijas līgumu nes politisko atbildību par bezpartejiskā satiksmes ministra darbību.

Neoficiāla informācija, ka SM parlamentārā sekretāra Olšteina ambīcijas pieaugušas un viņš "pa tiešo", ne vairs caur SM vadību runā ar kapitālsabiedrību vadību par konkrētiem amatiem un saimnieciskiem lēmumiem, bija dzirdama jau senāk. Konkrēti tika minēts, ka Olšteins apmeklējis LDz šefu Uģi Magoni, cenšoties panākt LDz Cargo šefa Mača nomaiņu ar kādu savu kandidātu. Magonis trešdien nesniedza komentāru ne uz Pietiek jautājumu par plānotajām izmaiņām LDz un LDz Cargo valdēs, ne par sarunām ar Olšteinu.

Novērtē šo rakstu:

0
0