Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kaspara Gerharda vadītajai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) politiskā līmenī „palūgts” „pieturēt” Valsts vides dienesta ģenerāldirektores, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores amatam „bīdītās” Ingas Koļegovas pagājušā gada disciplinārlietas, - par šīs vairāku avotu sniegtās informācijas patiesīgumu Pietiek pārliecinājās, mēģinot iepazīties ar abu disciplinārlietu slēdzieniem.

Kā zināms, Koļegova, kuru viņu VID ģenerāldirektora amata izvirzījusī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola sauc par izcilu ierēdni un iestādes vadītāju, pērn ir figurējusi vismaz divās disciplinārlietās, turklāt vienā no tām viņai noteikts viens no bargākajiem sodiem, kādu amatpersona var saņemt, - algas samazināšana uz četriem mēnešiem par 15%.

Taču, lai gan savulaik par abām disciplinārlietām izvērsti informēja pati valdošajā koalīcijā ietilpstošās Nacionālās apvienības pārstāvja Gerharda vadītā VARAM, nu situācija ir kardināli mainījusies, - ministrija dara visu iespējamo, lai iespējami novilcinātu abu disciplinārlietu slēdzienu publiskošanu.

Sākotnēji šķita, ka nekādu problēmu iepazīties ar abu disciplinārlietu slēdzieniem nebūs, taču pēc dažu dienu vilcināšanās un „noskaidrošanas” VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļas darbiniece Laura Jansone Pietiek paziņoja, ka esot noskaidrots – ministrijas „ierobežotas pieejamības informācijas rīkojumā (10.02.2012 Nr.39) pielikuma 5.4.apakšpunktā noteikts, ka disciplinārlietas ir ierobežotas pieejamības informācija”.

Tāpēc šī informācija vispirms esot jāpieprasa rakstveidā, „un tad minimums septiņu dienu laikā lemjam par ļaušanu iepazīties ar materiāliem vai atteikšanu”. Turklāt lemšana varot ievilkties arī būtiski ilgāk atkarībā no tā, vai pieprasītajiem disciplinārlietu slēdzieniem nav nepieciešama „informācijas apstrāde”.

Vēl pēc tam VARAM bija nonākusi pie slēdziena – „uzdotie jautājumi liecina, ka persona vēlas saņemt informāciju Informācijas atklātības likuma izpratnē”, turklāt „attiecībā uz Jūsu izrādīto interesi ir saņemti gan telefoniski jautājumi, gan elektroniskā pasta vēstule no divām dažādām personām”.

Savukārt uz jautājumu, vai ministrijas pašas minētajā 2012. gada rīkojumā par ierobežotas pieejamības informāciju minēti arī slēdzieni disciplinārlietās, un lūgumu atbildei pievienot precīzu formulējumu no rīkojuma Gerharda vadītā ministrija atbildi sniegt vairs nevarēja vai nevēlējās.

Kaut gan VARAM bija apgalvojusi, ka disciplinārlietām esot noteikts ierobežotas pieejamības statuss, tā atteicās arī minēt - kad tieši slēdzieniem abās disciplinārlietās saistībā ar Koļegovu tām ir noteikts ierobežotas pieejamības informācijas statuss, kura konkrētā amatpersona ir noteikusi šo statusu un uz kādu termiņu šis statuss ir noteikts.

Kā ziņojuši mediji, Koļegovai, kura tagad tiek dēvēta par izcilu iestādes vadītāju, tas pats Gerhards pagājušajā gadā noteica algas samazināšanu uz četriem mēnešiem par 15%. Sods viņai tika noteikts par atklātu nolaidību – ieņemamā amata pienākumu nepildīšanu saistībā ar vēsturiski piesārņotās vietas Sarkandaugavā sanācijas projekta īstenošanu.

Savukārt martā Koļegova saņēma vēl vienu disciplinārsodu – rājienu par Olaines bīstamo ķīmisko atkritumu izgāztuves sanācijas projekta neīstenošanu noteiktajā termiņā, un Gerhards publiski izteicās par viņas vadītā Vides valsts dienesta „pārāk mazo kapacitāti”.

Novērtē šo rakstu:

0
0