Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova solītā pārbaude par Rīgas satiksmes „glābējzvanu” sistēmu, kas dod iespēju bez maksas un bez soda izmantot šī pašvaldības uzņēmuma autostāvvietas, beigusies ar jau prognozējamo rezultātu: Rīgas satiksmes vadība ar valdes priekšsēdētāju Leonu Bemhenu (attēlā) priekšgalā no atbildības izvairījusies, seši „grēkāži” tiek atlaisti no darba, bet diviem vidējā līmeņa vadītājiem nolemts izteikt rājienu.

Pietiek vairākas dienas publicēja portāla rīcībā nonākušos datus no Rīgas satiksmes informācijas sistēmas, kuri uzskatāmi parādīja, kā gadījumos, kad automašīnai uzlikts bloķētājs, bet soda naudu maksāt negribas, „glābējzvanu” Rīgas satiksmes vadības pārstāvjiem, pēc visa spriežot, izmantojuši daudzi desmiti, domājams, pat simti cilvēku, kuru vidū ir gan Rīgas satiksmes vadības pārstāvji, gan viņu ģimenes locekļi, gan uzņēmuma ierindas darbinieki un to radinieki, gan Rīgas domes Satiksmes departamenta darbinieki.

Šajos gadījumos, kā rādīja noplūdušie dati, bloķētāji automašīnām noņemti, soda naudas no „īpašajiem iedzīvotājiem” nav iekasētas, savukārt datu sistēmā fiksēti visdažādākie attaisnojumi: visbiežāk minēts, ka pēkšņi sabojājies stāvvietu dators, taču tāpat bieži vien izrādījies, ka automašīnas īpašniekam it kā ir abonements vai arī viņš it kā samaksājis ar īsziņu.

Nu 10. decembrī notikusi Rīgas satiksmes valdes sēde, kurā, kā informē uzņēmums, „darba tiesiskās attiecības, pamatojoties uz konstatētajiem pārkāpumiem, tiks pārtrauktas ar sešiem darbiniekiem – Autostāvvietu apsaimniekošanas nodaļas vadītāju, kontrolieri un četriem datu ievades operatoriem”, bet „disciplinārsods – rājiens – tiks izteikts Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības direktora vietniekam un Autostāvvietu vadītāja vietniekam”.

Uzņēmuma vadība pati savu atbildību nav saskatījusi, un, kā izriet no Rīgas mēra Ušakova preses pārstāves skaidrojuma, arī viņš nekādas tālākas darbības šai sakarā veikt negatavojas – jo vairāk, ka uzņēmuma valde arī nolēmusi līdz 10.janvārim uzdot „atbildīgajām personām” izstrādāt plānu autostāvvietu darbības pilnveidošanai.

Tiesa, atklāts paliek jautājums, kā uz atklātajiem faktiem reaģēs Valsts policija. Saskaņā ar Pietiek pārstāvja iesniegumu „par personu prettiesisku izvairīšanos no soda nomaksas par savu automašīnu novietošanu RP SIA Rīgas satiksme maksas autostāvvietās” Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Krimināpolicijas pārvaldē saskaņā ar likumu par policiju sākta resoriskā pārbaude, Pietiek oficiāli informēja pārvaldes 3. nodaļas priekšnieks Jevgēnijs Novopašins.

Kā jau ziņots, netieši apliecinot versiju, ka „glābējzvanu” sistēma iedibināta ar uzņēmuma vadības atbalstu, uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Bemhens joprojām nav spējis atbildēt uz jautājumiem saistībā ar iepriekš izteikto publisko apgalvojumu, ka, „izpētot potenciālos riskus, Rīgas satiksme jau šā gada vasarā sākusi darbu pie sodu apmaksas sistēmas maiņas autostāvvietās”.

Rīgas satiksmes vadība nevar nosaukt ne šīs it kā notikušās izpētes laikus, apjomus, izpētes objektus, izpētes veicējus, ne arī to, kur un kā sabiedrība var iepazīties ar šīs izpētes rezultātiem. Vienīgā atbilde līdz šim ir bijusi: "Potenciālie riski ir analizēti RP SIA Rīgas satiksme risku politikas ietvaros. Šie riski ir apspriesti un analizēti arī dažādās Rīgas domes struktūrās..."

Novērtē šo rakstu:

0
0