Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr AS Pasažieru vilciens valdes loceklis Mārtiņš Greste apgalvo, ka ieteikšot valdei pārtraukt līgumu, ar kuru šis valsts uzņēmums veic līzinga maksājumus par Grestes privātuzņēmuma Mercedes Benz automašīnu, atklātībā nonākušie automašīnas apkopes un remonta dokumenti demonstrē arī izšķērdību un pierakstījumus valsts uzņēmumos: nevajadzīgi dārgas un nepiemērotas riepas un neiespējami eļļas maiņas rādītāji ir tikai daži no dīvainajiem tēriņiem, uz ko Pietiek norādījuši auto eksperti.

„Ja paskatās uzmanīgi tās apkopes, tad var redzēt, ka reizēm eļļas maiņai vajag 8,5 litrus eļļas, reizēm pietiek ar 6,5 litriem eļļas. Visticamākais - tie ir divi dažādi auto ar dažādiem motoriem,” – tā Pietiek, iepazinies ar pirmdien portālā publiskotajiem rēķiniem par auto remontu un apkopi, norāda kāds lasītājs, pieļaujot iespējamību, ka reizēm Grestes dienesta auto vietā eļļa uz valsts uzņēmuma rēķina varētu būt mainīta gluži citai automašīnai.

Šo pieņēmumu apstiprina arī Pietiek aptaujātie auto remonta eksperti. Eļļas maiņai vienmēr jābūt vienam un tam pašam daudzumam, - to apliecina viņi visi. „Var jau būt, ka divus litrus bija atvedis līdzi bagāžniekā un servisā pielēja klāt trūkstošos,” kā vienīgo alternatīvo iespēju smejot min viens no ekspertiem.

Tikpat liela vienprātība valda arī, vērtējot Grestes mersedesa riepu izvēli. „Tikai absolūts „zīmulis”, kas neskaita naudu, Latvijas ceļiem izvēlas zemprofila 245/45 riepas. Tās ir dārgas un tās ir viegli pārsist, pie reizes arī sabojājot diskus. To arī redzam dokumentos - disku remonts ir minēts ļoti bieži. Pārsistas riepas salabot nevar un bieži tās jāpērk komplektā pa diviem gabaliem, jo drošības apsvērumu dēļ uz vienas ass jābūt vienādām riepām (gan pēc profila, gan nodiluma),” pirkumu vērtē Pietiek lasītājs.

Šim vērtējumam piekrīt arī Pietiek aptaujātie eksperti: „Viņa izvēlētās riepas absolūti nav piemērotas mūsu bedrēm, bet gan braukšanai par Vācijas autobāni. Dunlop ir vienas no dārgākajām. Var redzēt, ka viņš gribējis pazīmēties ar šikām riepām. Es ieteiktu 17 collu 225/60 vai 16 collu 225/55, - tās būtu piemērotas Latvijas ceļiem, bet ar viņa riepām ir tikai loģiski, ka nemitīgi kaut kur uzsit un pārsit disku. Šīs riepas ir plānas, bieži jāvalcē, jāmaina. Turklāt ļoti dārgas. Bet, protams, varēja vēl dārgākas un „spicākas” riepas uzlikt, ja gribēja zīmēties. Tur vēl ir iespēja...”

Īstas vienprātības nav uzskatā par to, cik pamatoti mersedess tik bieži vests uz servisu. „S klases Mercedes Benz ar 160-200 tūkstošu km nobraukumu birst pa visiem stūriem - 22 mēnešos 19 remonti (neskaitot riepu iegādi un parastās apkopes). Remonti nav lēti. Briesmīga "reklāma" Mercedes Benz zīmolam:),” uzskata Pietiek lasītājs.

Savukārt aptaujātie eksperti teic – jā, Mercedes Benz S320 remontiem un apkopei nauda neesot tērēta, taču tas esot „normāli”: „Ir divu veidu klienti - vieni, kas brauc tikai tad, kad izmet ārā tehniskajā apskatē, otri brauc regulāri un vēlas, lai mašīnai viss ir kārtībā. Te ir tā drusku par daudz pat gribēts visu uzpasēt un nomainīt. Lai gan S klases Mercedes nav paredzēts mūsu ceļiem un pēc tik lielas kilometrāžas jau daudz kas būs uzsists, nodilis utt., tādēļ uz servisu jābrauc regulāri.

Ja tas būtu jāmaksā no paša kabatas, tad noteikti izvēlētos lētāku servisu, nevis tur, kur ir par 24 latiem stundā. Un arī detaļas nepirktu pašas dārgākās. Bet par svešu naudu jau visi tā dara. Domeniksa tāme ir kā jau dīlera tāme. Mēs, piemēram, tādas diagnostikas liekam iekšā klientam kā bonusu, bet dīleri jau tā nevar. Bet valsts tēriņos šāda rīcība ir tipiska un nepārsteidz...”

„Par remontiem es nemāku pateikt. Protams, ka es vedu uz remontu, bet es jau neredzu rēķinus,” – tas bija viss, ko Pietiek saistībā ar šiem faktiem teica pats Greste.

Savukārt Pasažieru vilciena valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds atzina – viņi paši „brīnoties par tiem rēķiniem”: „Šis jautājums ir pacelts politiskajā līmenī, un tā jau ir fundamentāla lieta. Es dažus rēķinus redzēju, un tad es teicu, ka vajadzētu meklēt lētāku variantu. Disku maiņa notika, vēl pirms es stājos amatā. Tā kā mašīnai vairs nav ražotāja garantija, tad apkopes var veikt citos servisos uz pusi lētāk. Manuprāt, pēdējo reizi tā arī tika darīts. Tas, ka vienreiz eļļa ir tika daudz, citreiz mazāk, tas, protams, ir dīvaini. Varu pateikt, ka šīs mašīnas izvēle noteikti ir nesaimnieciska.”

Pasažieru vilciena valdē otrdien tiešām esot saņemts Grestes piedāvājums lauzt līgumu, bet „mēs šo jautājumu atlikām, jo mums ir jāsniedz paskaidrojums Satiksmes ministrijai un mēs vēlamies sagaidīt ministrijas atzinumu un varbūt ieteikumu, kā rīkoties šajā situācijā. Vēl ir jāizpēta līgums, kādas ir sekas, ja mēs šo līgumu laužam vai viņš pārņem līgumu ar līzingu uz sevi”.

Foto no autoevolution.com

Novērtē šo rakstu:

0
0