Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pagājušo gadu ar vairāk nekā 152 miljonu latu zaudējumiem beigušās Parex bankas valdes priekšsēdētājs Kristofers Gviljams no valsts īpašumā esošās kredītiestādes mēnesī vidēji saņem vairāk nekā 11,3 tūkstošus latu, tā kļūstot par pašlaik – ņemot vērā jau publiskotos datus – visaugstāk apmaksāto valsts uzņēmējsabiedrību vadītāju Latvijā. Gviljamam noteiktais atalgojums gandrīz dubulti pārsniedz pat līdz šim bieži par uzpūstu uzskatīto Latvijas Bankas vadības atalgojumu.

Kā rāda Gviljama iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija, atalgojumā AS Parex banka viņš piecos mēnešos kopš pagājušā gada augusta sākuma saņēmis kopumā 56,9 tūkstošus latu. Šāds atalgojums Gviljamam noteikts par faktisku likvidatora darbu, kurpretī Jurim Jākobsonam, kuram AS Citadele banka valdes priekšsēdētāja postenī jārūpējas par kredītiestādes attīstīšanu, lai to varētu iespējami izdevīgi pārdot, atalgojums noteikts gandrīz divreiz mazāks nekā Gviljamam, - vidēji 6300 latu mēnesī.

Turklāt izrādās, ka Latvijas valsts, nosakot abu savu banku vadības algas, arī pret citiem ārzemniekiem ir nesalīdzināmi devīgāka nekā pret pašmāju speciālistiem: tā Citadele bankas valdes loceklis Filips Naidžels Alards, kurš amatā ir kopš pagājušā gada septembra beigām, bankā atalgojumā saņēmis 29,5 tūkstošus latu – tātad vidēji mēnesī vairāk nekā 9200 latu jeb par trešdaļu vairāk nekā valdes priekšsēdētājs.

Pagaidām Pietiek nav saņēmis izsmeļošu skaidrojumu par to, ar ko izskaidrojams tieši šāds abu banku amatpersonām noteiktā atalgojuma līmenis. Parex banka pagaidām nav vēlējusies atklāt arī precīzo Gviljama amata aprakstu un viņa darba līgumā noteiktos pienākumus.

Jāpiebilst, ka līdz ar stāšanos pie Parex bankas vadīšanas Gviljamam, kura iepriekšējo profesionālo panākumu pārskatu banka savulaik nevēlējās atklāt, sākusi būtiski pieaugt personiskā labklājība: vēl augusta sākumā viņš bija deklarējis 133 tūkstošus mārciņu lielus kopējos uzkrājumus, bet nākamo piecu mēnešu laikā tie jau pieauguši līdz vairāk nekā 161 tūkstotim mārciņu un vēl 3,3 tūkstošiem latu.

Novērtē šo rakstu:

0
0