Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Dienvidkorejas kompānija Hyundai 11. jūlijā vērsusies Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB), apstrīdot valsts AS Pasažieru vilciens darbības, jauno vilcienu nomas iepirkumā par uzvarētāju pasludinot Šveices kompāniju Stadler. Iesniegumā, ko Pietiek šodien publicē, Hyundai lūdz aizliegt slēgt iepirkuma līgumu ar Stadler, uzdot Pasažieru vilciena iepirkumu komisijai no jauna izvērtēt konkursa piedāvājumus, kā arī šī valsts uzņēmuma vadības lēmumus dēvē par prettiesiskiem.

No Hyundai iesnieguma ir skaidrs, ka galvenā iebilde, kuras dēļ Pasažieru vilciena atlaistā valde Arta Birkmaņa (attēlā) vadībā dienvidkorejiešu piedāvājumu atzinusi par neatbilstošu iepirkuma nolikumam, ir šo vilcienu iespējamās tehniskās problēmas ziemas apstākļos zemā temperatūrā. Lai pētītu šo iespējamo trūkumu, Pasažieru vilciena nu jau bijušais vadītājs Birkmanis kopā ar delegāciju vasaras sākumā bija devušies uz Ukrainu, kur mediji daudz ziņojuši par jauno Hyundai vilcienu ķibelēm aukstajās ziemās.

Lai atspēkotu šo pārmetumu, Hyundai savai sūdzībai pievienojuši Ukrainas dzelzceļa kompānijas vēstuli, kurā tiek apstiprināts, ka visi 10 dienvidkorejiešu piegādātie vilcieni tikuši ekspluatēti kopš 2012. gada maija līdz pat šā gada februārim un šajā laikā pārvadājuši 2,9 miljonus pasažieru. Ukrainas dzelzceļa kompānija atzīst, ka 2014. gada februārī 10 Hyundai vilcienu ekspluatācija tikusi "uz laiku pārtraukta", lai veiktu remontdarbus un testētu modernizētās detaļas. No 29. aprīļa Hyundai vilcienu ekspluatācija atkal pakāpeniski atjaunota, un 9. jūlijā, kad tapusi vēstule, tikuši lietoti jau 9 no 10 dienvidkorejiešu saražotajiem vilcieniem.

Iepazīstoties ar prominentajā advokātu birojā Eversheds Bitāns tapušo sūdzību, skaidrs, ka Pasažieru vilciena un Hyundai strīda likteni izšķirs tas, cik juridiski korekta savos argumentos bijusi Pasažieru vilciena bijusī valde. Tā uzskatījusi, ka Hyundai vilcienu neatrašanās ekspluatācijā laikā no 12. februāra līdz 29. aprīlim nozīmējusi, ka tie bijuši izslēgti no ekspluatācijas "sakarā ar konstatētajiem defektiem". Tikmēr Hyundai nolīgtie juristi uzsver, ka dienvidkorejiešu vilcienu Ukrainā "izmantošana ir bijusi īslaicīgi apturēta garantijas remonta un modernizācijas darbu veikšanai".

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0