Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Līdz ar Skanstes tramvaja līnijas būvniecības projekta "Rīgas tramvaju infrastruktūras attīstība” sagatavošanu un iesniegšanu Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā sabiedrībā ir aktualizējies jautājums, kā interesēs tiek īstenots šis projekts un vēl daudzi citi par publiskiem līdzekļiem īstenoti projekti Skanstes apkaimē.

Šķiet neparasti, ka 44.mazākajai apkaimei Rīgā ar 1305 iedzīvotājiem kopš 2008.gada tiek pievērsta pastiprināta uzmanība un tērēti ievērojami pašvaldības līdzekļi. Pēc Rīgas domes institūciju pasūtījuma tiek veikti pētījumi un izstrādāti plānojumi, piemēram, 2011.gada “Skanstes apkaimes arhitektoniski telpiskās struktūras attīstības koncepcija”, 2012.gada “Rīgas attīstības teritoriju potenciāla izvērtējums” ar uzsvaru uz Skanstes attīstību, kā arī ar Rīgas domes 2013.gada 18.jūnija lēmumu Nr.6330 uzsāktā Skanstes lokālplānojuma izstrāde.

Kaut arī Skanstes lokālplānojuma izstrāde joprojām nav noslēgusies, tās gaitā izteiktie nekustamā īpašuma attīstītāju priekšlikumi par Skanstes prioritāro statusu ir iestrādāti Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030.gadam un Rīgas attīstības programmā 2014.–2020.gadam.

Bez jau minētā projekta "Rīgas tramvaju infrastruktūras attīstība” ir sagatavots arī projekts „ Skanstes teritorijas revitalizācijas 1.kārta” (ietver četru jaunu ielu izbūvi ar inženiertīkliem Sporta-Lapeņu-J.Krūmiņa-Skanstes ielas kvartālā), un izsludināts iepirkums attiecīga būvprojekta izstrādei un autoruzraudzībai.

Kā norādīts Skanstes apkaimes lokālplānojuma 1.redakcijas paskaidrojuma rakstā, nozīmīgākās attīstības iniciatīvas Skanstes apkaimē ir:

- SIA „Merks” darbība - kvartālu apbūve starp Jāņa Daliņa, Vesetas, Jāņa Dikmaņa, Grostonas un Skanstes ielām;

- „AB.LV” (iepriekš AS „Aizkraukles banka”) – uzsāktā daudzfunkcionālā dzīvojamā un biroju kvartāla attīstība teritorijā starp Pulkveža Brieža, Hanzas un Skanstes ielām (projekts “New Hanza City”).

Turklāt „Skanstes teritorijas revitalizācijas 1.kārtas” jaunbūvējamo ielu kvartālā SIA “Merks” iecerējis būvēt multifunkcionālu kultūras un konferenču centru.

2015.gadā nodibināta biedrība “Skanstes attīstības aģentūra” (reģ. Nr. 40008235286). Tās biedru vidū atzīmējami: SIA “Merks”, ABLV bankas uzņēmums SIA “Pillar”, kā arī SIA “ELL Nekustamie īpašumi”, kuras īpašnieks ir Igaunijas uzņēmums “E.L.L. Kinnisvara”, kas pilnībā pieder AS “Riverito”, kam pieder kontrolpakete uzņēmumā AS “Merko Ehitus”. Biedrības “Skanstes attīstības biedrība” un SIA “Merks” juridiskās adreses sakrīt.

Latvijas Televīzijas 2016.gada 6.novembra raidījuma “De facto” sižetā tika minēti fakti, ka Rīgas pilsētas pašvaldības amatpersonas, tostarp Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, par pazeminātu cenu ir ieguvušas īpašumā un/vai lietošanā būvfirmas SIA “Merks” uzceltā ēku kompleksa “Viesturdārza nami” Rīgā, Rūpniecības ielā 21 dzīvokļus, tādējādi, iespējams, pārkāpjot likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”. LTV sižets ir pieejams portālā LSM.LV http://www.lsm.lv/lv/raksts/zinju-analiize/zinas/rigas-domes-amatpersonas-savulaik-par-sviestmaizi-ieguvusas-dzivoklus-merks-majas.a208951/

Ievērojot to, ka 1) Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks ir piedalījies daudzu Rīgas domes lēmumu pieņemšanā, kas saistīti ar pašvaldības līdzekļu piešķiršanu Skanstes apkaimes sakārtošanai, attīstības plānošanai un Eiropas Savienības līdzekļu piesaistīšanai, 2) SIA “Merks” un “Merks” grupas uzņēmumu interesēs ir nekustamā īpašuma vērtības pieaugums Skanstes apkaimē, publiskas infrastruktūras izveidošana un uzlabošana, un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Andra Amerika darbība potenciāli var veicināt šo interešu īstenošanu, lūdzu veikt pārbaudi, vai Latvijas Televīzijas 2016.gada 6.novembra raidījuma “De facto” sižetā minētās darbības nav bijusi kukuļa došana valsts amatpersonai jeb mantiska rakstura labumu nodošana labvēlīgu pašvaldības lēmumu nodrošināšanai.

Novērtē šo rakstu:

0
0