Menu
Pilnā versija
Foto

Ievēlētais ASV prezidents un viņa slimības

Pietiek lasītājs · 08.11.2020. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms dažām dienām valstī, kas ir Latvijas stratēģiskais, ekonomiskais un militārais partneris, notika prezidenta vēlēšanas. Vēlēšanu rezultātā Džozefs Robinets Baidens juniors kļuva par Amerikas 46. prezidentu.

Baidens ir dzimis Otrā pasaules kara laikā, 1942. gadā. 20. novembrī viņam apritēs 78 gadi. Vīriešu pensijas vecums Amerikā ir 66 gadi.

Baidens kļuva par vecāko prezidentu ASV vēsturē. Vecākais prezidents pirms viņa bija Donalds Tramps, kurš šo amatu ieņēma 70 gadu vecumā. Tas ir, Baidens ir uz veseliem 8 gadiem vecāks par vecāko Amerikas prezidentu pirms viņa.

Baidena prezidentūra beigsies, kad viņam būs 82 gadi. Balto vīriešu vidējais paredzamais mūža ilgums Amerikā ir aptuveni 77 gadi.

Šeit ir saraksts tikai ar tām slimībām un zālēm, kuras Baidena ārsti nebaidījās publicēt sabiedrībai:

1. Baidens pārdzīvoja divas smadzeņu aneirismas. Tas ir tad, kad asinsvads galvaskausa iekšpusē sāk palielināties. Palielinātais asinsvads sāk izspiest apkārtējās smadzeņu struktūras, izjaucot centrālās nervu sistēmas funkcijas. Ir aneirismas, kad asinsvads izaug tik liels, ka pārsprāgst.

Vienā no aneirismām, ko Baidens pārdzīvoja, asinsvads  pārsprāga, un Baidena smadzenēs sāka plūst asinis. Aneirisma operācija ilga 6 stundas. Каd asinsvads pārsprāgst aneirismas ir letālas aptuveni 50% gadījumu. Apmēram 66% no tiem, kas izdzīvo, cieš no pastāvīga neiroloģiska deficīta.

2. Baidens cieš no dziļo vēnu trombozes.

3. Baidens cieš no plaušu embolijas.

4. Baidens lieto asins sabiezinātājus, zāles holesterīna līmeņa kontrolei, zāles, kas samazina kuņģa skābi.

Vēlreiz atkārtoju, ka tas ir tikai to slimību un zāļu saraksts, par kurām mēs zinām.

Interesanti atzīmēt, ka Džordža Vašingtona universitātes Medicīnas fakultātes direktors Kevins O'Konors, sniedzot Baidena kā prezidenta kandidāta veselības novērtējumu, viņu nosauca par "veselu cilvēku, kurš pilnībā spēj pildīt prezidenta pienākumus".

Atgriežoties Latvijā, gribētos atgādināt, ka Latvijas Ārlietu ministrijai ir ieradums komentēt atsevišķu pasaules līderu kompetenci, kuri nonāk pasaules mediju uzmanības lokā.

Lielākā daļa Ārlietu ministrijas kritikas tiek veltīta līderiem no Austrumiem, kurus apsūdz par nelikumīgu ārpolitiku un nedemokrātisku iekšpolitiku. Ārlietu ministrija parasti saka, ka reālu demokrātisku valsti vajadzētu vadīt vadītājiem, kuri spēj dzirdēt savu tautu un kuri spēj ar tautu runāt vienā valodā.

 Tajā pašā laikā mēs redzam, kā Ārlietu ministrija absolūti nekā nekomentē ļoti veca un ne pārāk veselīga, tagad jau prezidenta Baidena veselības stāvokli. Mēs redzam, kā Ārlietu ministrija, aplūkojot Kevina O'Konora medicīnisko ziņojumu, piekrīt šī visobjektīvākā un godīgākāārsta viedoklim. Ar savu klusēšanu par Baidena veselību mūsu Ārlietu ministrija saka, ka pasaules lielākās ekonomikas prezidenta traumētajās smadzenēs Latvijas Ārlietu ministrija neredz neko īpašu.

Izrādās, ka mūsu Ārlietu ministrija uzskata, ka fiziskā un garīgā rīcībspēja nav obligātas demokrātiskas valsts vadītāja īpašības. Izrādās, ka mūsu Ārlietu ministrija uzskata, ka pensionārs, kurš, iespējams, ļoti drīz pārtrauks pats iet uz tualeti, spēj dzirdēt savas tautas balsi un runāt ar to vienā valodā. Izrādās, ka mūsu Ārlietu ministrija uzskata, ka pensionārs, kurš, iespējams, nenodzīvos līdz prezidenta pilnvaru beigām, ir spēcīga, pašpārliecināta nācijas līdera adekvāts iemiesojums.

1937. gadā Hanss Kristians Andersons pirmo reizi publicēja savu pasaku pirmsskolas vecuma bērniem par karaļa jauno tērpu. Man personīgi šķiet, ka, pirms novērtēt nākamo valsts vadītāju rīcību, Latvijas Ārlietu ministrijai vajadzētu atsvaidzināt atmiņu par šīs pasakas morāli.

Šeit par Baidena slimībām un ārstu Kevinu O'Konoru:

https://www.nbcnews.com/politics/meet-the-press/blog/meet-press-blog-latest-news-analysis-data-driving-political-discussion-n988541/ncrd1103456#blogHeader

Šeit par Baidena operāciju: 

https://www.distractify.com/p/did-joe-biden-have-brain-surgery

Novērtē šo rakstu:

149
54