Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Parādu spiests bijušais Izglītības un zinātnes ministrijas padomnieks, kurš pēc kļūšanas par bezdarbnieku atradis iespēju partijai divos piegājienos biedra nauda samaksāt divus tūkstošus eiro, nebūt nav vienīgais dīvainais Vienotības maka pildītājs: partijas biedra naudas maksātāju sarakstā ir atrodams arī izbijis būvuzņēmējs, kurš ik pa pieciem gadiem partijai divos piegājienos biedra naudā iemaksā 1000 eiro.

1980. gadā dzimušajam Romānam Murņikovam, kā rāda Lursoft datu bāzes, nepieder neviena paša Latvijā reģistrēta uzņēmuma kapitāldaļas, un nevienā uzņēmumā viņš arī nav ne amatpersona, ne arī patiesā labuma guvēja statusā.

Tomēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja datu bāze rāda, ka ar savdabīgu regularitāti – reizi piecos gados – R. Murņikovs „atceras” par savu atbildību partijas Vienotība priekšā un divos piegājienos, ar vienas vai divu dienu atstarpi tai biedra naudā samaksā 1000 eiro.

Pirmoreiz vēlme samaksāt iespaidīgo biedra naudu R. Murņikovu piemeklējusi 2014. gada septembra beigās, kad viņš 24. un 26. septembrī Vienotībai biedra naudā samaksājis pa 500 eiro.

Savukārt otrreiz šāda pati vēlēšanās R. Murņikovu pārņēmusi pagājušā gada vasarā, kad gan 9., gan 10. jūlijā viņš Vienotībai biedra naudā atkal samaksājis pa 500 eiro. Nevienu pašu citu reizi šajos gados R. Murņikovs Vienotībai biedra naudu nav maksājis.

Interesanti, ka par šo biedra naudas maksājumu pieņemšanu KNAB ir informējis Vienotības ģenerālsekretārs Artis Kampars, kurš pirms nepilniem desmit gadiem guva plašu ievērību kā „naudas tumbočkas” līdzekļu apguvējs. Par R. Murņikova biedra naudu viņš nekādus komentārus Pietiek sniegt nevēlējās.

2011. gadā A. Kampars, mēģinot paskaidrot, no kurienes gadu iepriekš oficiāli ņēmis iztrūkstošos līdzekļus, nāca klajā ar apgalvojumiem, ka glābiņu esot nodrošinājis viņa vēl joprojām neatklāts investors, kas izsniedzis 35 tūkstošus latu, kā arī dzīvesbiedre, kas iepriekš sakrājusi un nu politiķim uzdāvinājusi 27 tūkstošus latu.

Saskaņā ar A. Kampara oficiālo versiju šo naudu viņa toreizējā sieva Ilva Kampare, kuras redzamākā nodarbe līdz šim bijusi vīra kaklasaišu apgleznošana, esot ieguvusi, 2008. gadā pārdodot dzīvokli, kas vēl senāk piederējis viņas vecākiem, bet saņemto summu uzglabājusi skaidrā naudā.

Tiesa, zemesgrāmata gan rādīja, ka darījuma summa bijusi tikai 8000 latu, un pēc šī fakta atklāšanās A. Kampars jau paziņoja, ka patiesībā esot pārdotas vēl divas garāžas, turklāt „vienlaikus ar dzīvokli tika pārdotas visas mēbeles, virtuves iekārta ar tehniku u.c., par kurām cena tika noteikta, mutiski vienojoties”.

Novērtē šo rakstu:

29
1