Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Izvērtējot tieslietu ministra Dzintara Rasnača „līgavaiņa skapja” lietu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir „piemirsis” to šī likumpārkāpuma aspektu, kas, visticamākais, būtu novedis pie kriminālprocesa sākšanas kā pret ministru, tā arī pret ministrijas autovadītāju – „līgavaiņa skapja” pārvadātāju. Runa ir par Rasnača it kā samaksātajiem 20 eiro, kas Krimināllikuma izpratnē ir prettiesiska labumu došana.

Pietiek jau informēja, ka, saņemot un izvērtējot Lato Lapsas iesniegumu par tieslietu ministra „līgavaiņa skapja lietu”, KNAB ir konstatējis Rasnača rīcībā likumpārkāpumu un saucis viņu pie administratīvās atbildības.

Rasnačs „nonāca interešu konflikta situācijā un neievēroja Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas novēršanas likuma 5. panta otrajā daļā noteikto, ka publiskas personas īpašumā, valdījumā vai lietošanā esošais autotransports, tajā skaitā operatīvais transports, izmantojams tikai dienesta, darba, amata pienākumu pildīšanai”, teikts KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka parakstītajā atzinumā.

Ņemot vērā minēto, par likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 11. panta pirmajā daļā noteikto aizliegumu veikt darbības, kurās valsts amatpersona ir personiski vai mantiski ieinteresēta, un 18.pantā valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu rīkoties ar publiskas personas institūcijas mantu tieslietu ministrs Rasnačs ir saukts pie administratīvās atbildības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.30 panta, informē Streļčenoks, - viņam piespriesta 250 eiro soda nauda.

Tas nozīmē, ka KNAB ir „piemirsis” savu sākotnējo paziņojumu saistībā ar Rasnača „līgavaiņa skapja lietu”, no kura izrietēja: mikroautobusa šoferim, kuram ministrs pēc skapja pārvešanas saskaņā ar paša Rasnača publiski sniegto skaidrojumu esot iedevis 20 eiro „degvielai”, varētu nākties rēķināties arī ar kriminālprocesu par rīcību, par ko paredzēta atbildība Krimināllikuma 326.2. pantā „Prettiesiska labumu pieprasīšana un pieņemšana”, - par šādu rīcību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Turklāt no KNAB skaidrojuma arī izrietēja – ja tieslietu ministrs nemainīs savu apgalvojumu, ka par valsts auto un valsts šofera izmantošanu sava personiskā „līgavaiņa skapja” „ārkārtas izņēmuma” pārvadāšanai autovadītājam samaksājis 20 eiro skaidrā naudā, arī Rasnačs varētu tikt pie kriminālprocesa pēc Krimināllikuma 326.3. panta „Prettiesiska labumu došana”.

Saskaņā ar to „par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu piedāvāšanu vai nodošanu personiski vai ar starpnieku valsts vai pašvaldības iestādes darbiniekam, kurš nav valsts amatpersona, vai valsts institūcijas pilnvarotai tādai pašai personai, lai tā izdarītu kādu nelikumīgu darbību labuma devēja vai jebkuras citas personas interesēs, izmantojot savas pilnvaras, neatkarīgi no tā, vai materiālās vērtības, mantiska vai citāda rakstura labumi domāti šai vai jebkurai citai personai, soda ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu”.

KNAB otrdien neatbildēja uz Pietiek jautājumu – vai birojs tā veiktās pārbaudes laikā izskatīja arī Rasnača publisko paziņojumu, ka par sava „līgavaiņa skapja” vešanu ar Tieslietu ministrijas auto viņš tā šoferim esot samaksājis 20 eiro „degvielai”, līdz ar to atzīstot prettiesisku labumu došanu, un, ja nē, kādu iemeslu dēļ ne, bet, ja jā, kāds bija rezultāts šai izskatīšanai.

Novērtē šo rakstu:

0
0