Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek šodien publicē jaunu liecību par pašreizējā tieslietu ministra Jāņa Bordāna publiskajiem meliem, apgalvojot, ka viņa februārī skaļi apsolītais visaptverošais tieslietu sistēmas audits „notiek un notiks, kā bija plānots”. Izrādās, Tieslietu ministrija piekrāpusi kādu nevalstisko organizāciju, kas bija vēlējusies, lai tās pārstāvis tiktu iekļauts darba grupā, kura veiks auditu pat tiesu sistēmu.

Kā rāda Pietiek rīcībā esošā Tieslietu ministrijas vēstule, ko šodien publicējam, šādu lūgumu ministrijai šā gada 17. februārī bija izteikusi Latvijas jurisprudences speciālistu un ekspertu asociācija, lūdzot darba grupā iekļaut tās biedrus Viloru Eihmani un Sandru Briķi.

Pēc veselu mēnesi ilgām pārdomām jau marta vidū Tieslietu ministrija nevalstiskajai organizācijai bija atbildējusi, ka lūgumu izpildīt nav iespējams, jo „darba grupu par audita veikšanu tiesu sistēmā nav plānots veidot”.

Tieslietu ministrija nevalstiskajai organizācijai šajā vēstulē bija oficiāli apliecinājusi, ka „par tieslietu sistēmas padziļinātu justīcijas institūciju funkciju un procesu izvērtējumu organizēs iepirkuma procedūru, pamatojoties uz Publisko iepirkumu likumu (turpmāk PIL)”.

Bordāna vadītā ministrija vēstulē arī nevalstiskajai organizācijai norādīja, ka iepirkumu likuma mērķis „ir nodrošināt iepirkumu atklātumu, piegādātāju brīvu konkurenci, vienlīdzīgu un taisnīgu attieksmi pret tiem, kā arī pasūtītāju līdzekļu efektīvu izmantošanu”.

Tagad izrādījies, ka šī ministrijas vēstule ir bijusi tikpat melīga kā tagadējie Bordāna paziņojumi, - nekāda iepirkuma procedūra nav ne tikai pabeigta, bet pat izsludināta, un nekāds visaptverošs tieslietu sistēmas audits netiek veikts.

Kā zināms, 2. augustā Lato Lapsas publikācijā uz virknes faktu pamata bija izdarīts secinājums, ka pašreizējais tieslietu ministrs Bordāns ir paklusām atteicies no februāra sākumā skaļi pieteiktā plāna šogad par aptuveni pusmiljonu eiro veikt visaptverošu tieslietu sistēmas auditu.

Pēc šīs publikācijas Bordāns sociālajā tīklā Twitter pauda šādas ziņas: „Jāapbēdina Lato Lapsas cienītāji. Viņš kārtējo reizi dezinformē tautu. TM audits notiek un notiks kā bija plānots.”

Tikmēr Tieslietu ministrija vēl joprojām nav vēlējusies sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem saistībā ar izgāzušos ideju par visaptverošo auditu:

1) Ko tieši ministrs ir apzīmējis ar salikumu „TM audits”? Vai runa ir par visaptverošu tieslietu sistēmas auditu, kādu februārī apsolīja tieslietu ministrs, vai kādu citu auditu – piemēram, J. Bordāna paša vadītās Tieslietu ministrijas iekšēju auditu?

2) kāds tieši „TM audits” pašlaik notiek, kā to ir apgalvojis tieslietu ministrs? Miniet audita nosaukumu, tā veicējus (juridisko personu, ja tā ir piesaistīta persona; valsts amatpersonas – vārdu, uzvārdu, amatu -, ja audita veicēji ir valsts iestāžu darbinieki).

3) Miniet šī audita sākšanas laiku un plānoto beigu laiku. Nosūtiet man iepirkuma dokumentu kopijas, kas apliecinātu, ka šāds audits tiešām pasūtīts (ja tāds ir pasūtīts kādai trešajai juridiskajai personai). Nosūtiet man iekšējās lietvedības dokumentu kopijas, kas apliecinātu, ka šāds audits tiešām ir sākts.

4) Kādu iemeslu dēļ J. Bordāns 16.jūlijā MK iesniegtā ziņojumā oficiāli apliecināja, ka viņa vadītā ministrija atsakās no „Tieslietu ministrijas budžeta programmai 97.00.00 “Nozaru vadība un politikas plānošana” 2019. gadam atbalstītā prioritārā pasākuma “Justīcijas institūciju funkciju un procesu izvērtējums, t.sk. izmeklēšanas institūta reformēšanas iespēju izpēte” piešķirtā finansējuma 500 000 euro apmērā, kuru 2019. gadā netiek plānots apgūt”?

5) Kādiem tieši mērķiem ministrija bija pieprasījusi šos 500 000 eiro? Ko sevī ietvēra prioritārais pasākums “Justīcijas institūciju funkciju un procesu izvērtējums, t.sk. izmeklēšanas institūta reformēšanas iespēju izpēte”? Kādu iemeslu dēļ šis pasākums šogad tomēr netiek veikts?

6) Kāds tieši „TM audits” „notiks kā bija plānots”, kā to ir apgalvojis tieslietu ministrs? Miniet audita nosaukumu, tā veicējus (juridisko personu, ja tā ir piesaistīta persona; valsts amatpersonas – vārdu, uzvārdu, amatu -, ja audita veicēji ir valsts iestāžu darbinieki).

7) Miniet šī audita sākšanas laiku un plānoto beigu laiku. Nosūtiet man iepirkuma dokumentu kopijas, kas apliecinātu, ka šāds audits tiešām pasūtīts (ja tāds ir pasūtīts kādai trešajai juridiskajai personai). Nosūtiet man iekšējās lietvedības dokumentu kopijas, kas apliecinātu, ka šāds audits tiešām ir plānots.

8) Ja gadījumā šādu informāciju nevarat sniegt, lūdzu, sniedziet skaidrojumu, kādu iemeslu dēļ J. Bordāns ir izplatījis melus, apgalvojot, ka „TM audits notiek un notiks kā bija plānots”?

Novērtē šo rakstu:

74
7