Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saistībā ar Jūsu pausto plašsaziņas līdzekļos, ka valstij būtu jāiegādājas akciju sabiedrības “Latvijas gāze” (LG) esošo akcionāru akcijas, Jums šī gada 14.aprīlī tika iesniegti deputātu jautājumi ar lūgumu sniegt ekonomisko pamatojumu šādiem apgalvojumiem, lai kliedētu bažas, ka tas tiek darīts nevis valsts interesēs, bet gan, lai uz nodokļu maksātāju rēķina glābtu esošo LG akcionāru investīcijas, kuru atdeve nākotnē varētu nozīmīgi samazināties.

Savā atbildē Jūs tā arī nespējāt sniegt nekādu ekonomisko pamatojumu savam apgalvojumam, bet paudāt uzskatu, ka valstij tas būtu jādara energoapgādes drošuma apsvēruma dēļ.

Nenoliedzami energoapgādes drošums ir kritiski svarīgs apsvērums, kurš ir jāņem vērā, izvērtējot šāda darījuma pamatotību, taču, nesniedzot konkrētus argumentus un pamatojumu, kā tieši tiks uzlabots energoapgādes drošums, veicot jūsu piedāvāto īpašnieku maiņu, rodas pamatotas bažas, ka šāds apgalvojums tiek izmantots, lai piesegtu Ekonomikas ministrijas (EM) nespēju sniegt šāda lēmuma ekonomisku pamatojumu un atbilstību valsts interesēm, kā savulaik tas tika darīts, valdībai lemjot par valstij piederošo “Citadeles bankas” akciju pārdošanu.

Tāpēc lūdzam Jūs atbildēt:

1. Kas konkrēti tiks “uzlabots” saistībā ar energoapgādes drošumu, valstij izpērkot esošo akcionāru akcijas, tērējot tam valsts līdzekļus vismaz vairāku desmitu miljonu eiro apmērā?

2. Kurus no šiem “uzlabojumiem” valstij nav iespējams panākt, izstrādājot kvalitatīvu normatīvo vidi un skaidru tiesisko regulējumu un nodrošinot efektīvu, rīcībspējīgu šīs nozares regulējošo un pārraugošo institūciju darbību, un kāpēc?

3. Vai Jūsu sniegtā atbilde nozīmē, ka valstij šis darījums ir jāveic ar jebkādiem ekonomiskajiem nosacījumiem, lai tikai tiktu nodrošināts jūsu pieminētais energoapgādes drošums?

4. Ja tas tomēr to nenozīmē, tad lūdzam Jūs kā ekonomikas ministru sniegt ekonomisko pamatojumu šādai valsts rīcībai, kā arī Jūsu aplēses par sagaidāmo uzņēmuma akciju rentabilitāti, kuras Jūs gatavojaties iegādāties?

5. Kādā veidā Jūs esat paredzējis noteikt valstij pieņemamo akciju robežvērtību, par kurām valstij tās būtu pamatoti iegādāties?

6. Vai EM ir izvērtējusi alternatīvas iespējas, kā, iztērējot vairākus desmitus miljonus eiro, valsts varētu uzlabot energoapgādes drošumu? Ja tas ir ticis veikts – lūdzu iesniegt šo iespēju salīdzinājumu. Ja nav – kāpēc tas nav ticis darīts? 

Novērtē šo rakstu:

0
0