Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Otrdien KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdē paziņoja, ka KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis prettiesiski un bez pamata lūdzis noklausīties politiķu sarunas. Savukārt Vilnītis sacīja, ka par minētajiem notikumiem viņam esot „pirmā dzirdēšana”. Jurašs teica, ka par to informējis Ģenerālprokuratūru, savukārt Vilnītis paziņoja, ka vērsīsies Ģenerālprokuratūrā par Juraša izteikumiem. Šo situāciju, kas ir uz kriminālnozieguma šķautnes, Pietiek vērtē korupcijas un krimināltiesību eksperts Andrejs Judins:

„Man šķiet, ka šeit pamatjautājums ir pierādīšana. Kad divi cilvēki stāv un viens otram norāda, ka tas, ko otrs saka, nav patiesība, viss ir atkarīgs no tā, kas tiks pierādīts. Tā arī šobrīd ir KNAB konflikta pamatproblēma.

Būtībā gan šodien izskanējušais Juraša apgalvojums, gan Vilnīša noliegums ir ļoti nopietns. Šeit nevar būt tā, ka viss paliks tikai tādā līmenī, ka mediji par to ir ziņojuši. No Vilnīša puses te ir vai nu neslavas celšana, apmelošana, par ko ir jāatbild Jurašam, vai arī otrais variants, ka te nu ir ļoti būtiski KNAB priekšnieka noziegumi.

Taču te ir arī liela problēma, jo, no vienas puses, mēs nevaram prasīt, lai cilvēkam, kas ziņo par noziegumu, būtu pierādījumi. Proti, ja kaut kas notiek vai ir noticis, nevar prasīt, lai tam obligāti būtu pierādījumi. Tas varbūt ir tāds riskants solis, bet principā, ja Jurašs tā paziņoja, tad viņam it kā nav nekas tāds jāpierāda. Tomēr praktiski, ja tas netiks pierādīts un otrs cilvēks - Vilnītis - apgalvos, ka te ir neslavas celšana, ir apmelošana, tad... Jurašs paliks vainīgs.

Man ļoti gribas cerēt, ka Juraša paziņojums nebija tikai tādas vienkāršas emocijas, ka tiešām ir kaut kādi fakti, kas to apliecina. Jo šī noteikti nav tā situācija, kad var spert vienu soli atpakaļ, pasakot: „Nu labi, aizmirstam to visu un turpinām dzīvot.”

Šeit divi cilvēki ar pirkstu ir parādījuši viens uz otru sakot, ka viens melo, otrais mudina veikt noziedzīgu nodarījumu, jo ir skaidrs, ka nedrīkst noklausīties nekādu personu - ne politiķu, ne privātu personu sarunas vienkārši tāpat, nu tā, paklausīsimies, ko šie runā. Sarunu noklausīšanai ir likumā noteikta stingra kārtība, un, ja kāds, tādā veidā izmantojot savas pilnvaras, grib iejaukties privātajā dzīvē, tad par to draud kriminālatbildība.

Šī ir jauna lieta, domāju, ka tas būtu atsevišķi jāvērtē prokuratūrai, un šaubos, ka to vajadzētu saistīt ar tiem vairāk nekā 70 Vilnīša pārkāpumiem, par kuriem rakstīja KNAB darbinieki. Man gan nav informācijas par to, vai šis fakts jau tika analizēts prokuratūrā, bet principā tas neko nemaina, jo te ir jauns paziņojums un tas ir jāizvērtē.

Līdz ar to domāju, ka te jābūt turpinājumam un vienam no viņiem - Jurašam vai Vilnītim - būs jāatbild krimināltiesiski.”

Novērtē šo rakstu:

0
0