Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ieguldījumu platformas varētu būt iespējamais Latvijas know-how, kas nākotnē varētu tapt par tā dēvēto Latvijas Skype, ja vien vieglas un negodīgas krāpnieciskas peļņas tīkotāji necenstos par katru cenu sabojāt Latvijas reputāciju pasaulē. Viens no tādiem ir Jānis Timma, kam pieder ieguldījumu platforma Crowdestor, kas it kā piedāvā ļoti izdevīgus noteikumus potenciālajiem investoriem, bet vienlaikus ieguldījumu veikšanā neveic tirgus izpēti un analīzi, turklāt vairākos ieguldījumu projektos vairākus mēnešus kavē maksājumus investoriem, liekot investoru blogeriem pat izteikt aizdomas, ka šī ir kārtējā krāpnieciskā shēma lētticīgu cilvēku apmuļķošanai.

Crowdestor ir platforma, kur investori var ieguldīt biznesā, nekustamajā īpašumā, transportā un jaunuzņēmumu projektos summu, sākot no tikai 50 eiro. Platformā ir aptuveni 19 500 investoru ar reklamēto vidējo procentu likmi 19,69% par līdz šim piesaistītajiem līdzekļiem, kas kopumā veido 55,5 miljonus eiro.

Kāds ieguldījumu platformu blogeris publiski analizējis šo platformu, norādot, ka platformā ir daudz projektu, kas atrodas parādu piedziņas stadijā vai kuru īstenošana jau mēnešiem ilgi kavējas. “Manuprāt, Crowdestor nekad nav spējis veikt nekādu šo projektu uzticamības pārbaudi,” pauž blogeris, piebilstot, ka neiesaka ieguldīt nevienā no šīs platformas projektiem.

Viņam turklāt nav pārliecības, ka platformas Crowdestor komanda spēj analizēt visus dažādos piedāvājumā esošos uzņēmējdarbības veidus, tāpēc ir jāpieņem, ka projektu uzticamības pārbaude nav platformas stiprā puse.

Blogeris apšauba arī konkrētus šīs platformas projektus. “2020. gada aprīlī Crowdestor laida klajā jaunu produktu – MVU aizdevumus. Šis investīciju veids nozīmē tikai mazo un vidējo uzņēmumu uzņēmējdarbības aizdevumu finansēšanu. Lēmums par aizdevuma piešķiršanu vai nepiešķiršanu tiek pieņemts pilnībā automātiski, izmantojot patentēto kredītvērtēšanas modeli.”

Arī citi blogeri ir sastapušies ar to, ka platformas Crowdestor projektos netiek izmaksātas nolīgtās summas investoriem noteiktajos termiņos, bet tiek prasīti pagarinājumi, kas blogeriem liek šaubīties un izteikt aizdomas, ka, iespējams, šī platforma ir kārtējā krāpšana, pieminot to, ka šī platforma nāk no Latvijas, tādā veidā graujot visu Latvijas ieguldījumu platformu reputāciju.

Crowdestor jau vairākkārtīgi ir pagarinājis ieguldījumu atmaksas termiņus, kā arī procentu maksājumu veikšanu, līdz ar to investoriem jau ir radušās šaubas par šīs platformas, kā arī citu Latvijā bāzēto ieguldījumu platformu godīgumu.

Novērtē šo rakstu:

85
4