Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Zivju pārstrādes uzņēmums Līcis 93, kas pie Ģipkas bākas Rojas novadā radīja briesmīgu smaku, kanalizāciju "pa taisno" iepludinot jūrā, pērn vasarā pārtraucis darbu Krievijas ieviesto sankciju dēļ un, iespējams, arī šovasar nestrādās, liecinaPietiek rīcībā esošā informācija. Pēc tam, kad Vides valsts dienests sodīja uzņēmumu un uzdeva sakārtot notekūdeņu sistēmu, jauni pārkāpumi nav konstatēti, un arī sūdzības vairs nav saņemtas.

Dramatisko situāciju ar kanalizācijas pludināšanu jūrā pērn bija pamanījuši pārgājiena dalībnieki, kuri arī bija uzfilmējuši video. Pie uzņēmuma bija izraktas divas lielas bedres, kur notekūdeņi tika novadīti un dažreiz arī izsūkti, bet, kad netika izvesti, tad pa taisno aiztecēja uz jūru, novēroja pārgājiena dalībnieki.

Aprunājoties ar vietējiem iedzīvotājiem, pārgājiena dalībnieki bija noskaidrojuši, ka šāda situācija pie Ģipkas bākas turpinās jau gadiem ilgi. Neciešamā smaka parādījusies jau pirms vairākiem gadiem, taču vietējie iedzīvotāji nevienam neesot sūdzējušies un par notiekošo arī nevienu neesot informējuši. Arī Valsts vides dienests (VVD) par zivju pārstrādes uzņēmuma veiktajām piesārņojošām darbībām neko nezināja.

Kad par smaku un piesārņojošo darbību informēja Pietiek, VVD nekavējoties veica uzņēmuma pārbaudi un uzlika sodu, neatklājot tā apmēru, vien norādot, ka šādos gadījumos soda apmērs juridiskai personai var būt no 350 līdz 2900 eiro.

„Pēc notekūdeņu sistēmas problēmas konstatēšanas pērnā gada aprīlī SIA Līcis 93 Ventspils reģionālajai vides pārvaldē iesniedzis pasākumu plānu un atradis risinājumu ražošanas notekūdeņu attīrīšanai. Noslēgts līgums par ražošanas notekūdeņu pieņemšanu un attīrīšanu ar SIA Roja DzKU. SIA Līcis 93 ražošanas notekūdeņus attīra atbilstoši reģionālās vides pārvaldes izsniegtajiem nosacījumiem par attīrīto notekūdeņu apjomu, tādējādi nenoslogojot attīrīšanas sistēmu. Pārējie ražošanas notekūdeņi tiek nogādāti uz Roja DzKU. Tāpat arī pats zivju cehs parūpējies par ražošanas notekūdeņu attīrīšanas pakāpes uzlabošanu, kas pēc pēdējiem uzņēmuma uzrādītajiem mērījumiem bijusi virs 95%,” informē VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina.

Pēc VVD sniegtās informācijas, kopš 2014. gada pavasara dienesta Ventspils reģionālā vides pārvalde nav saņēmusi iedzīvotāju sūdzības par zivju un to izstrādājumu pārstrādes ceha (Ģipkas ciemā, Rojas novadā) darbību.

Kā norāda Ņikitina, zivju konservu ražotāju Līcis 93 VVD Ventspils reģionālā vides pārvalde kontrolē diezgan regulāri. Kopš 2014. gada aprīļa sūdzību saņemšanas notikusi gan plānveida pārbaude, gan vairākas vides pārvaldes vizītes iepriekš nebrīdinot uzņēmuma pārstāvjus.

Reģionālā vides pārvalde norāda, ka 2014. gada vasarā uzņēmums nedarbojās. Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, uzņēmums vasarā pārtrauca darbību tāpēc, ka lielāko daļu produkcijas eksportē tieši uz Krieviju un Ukrainas krīzes dēļ sākās dažādas sankcijas un uzņēmums nespēja pārorientēties uz citiem tirgiem pietiekami ātri, tāpēc nolēma tūrisma sezonā uz laiku apturēt darbību. Iespējams, arī šovasar Līcis 93 nestrādās šo pašu iemeslu dēļ.

Novērtē šo rakstu:

0
0