Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieks Juris Jurašs, kurš pašlaik cer tikt ievēlēts 13. Saeimā, savu paziņojumu par politiķu Raivja Dzintara un Imanta Parādnieka korumpētību ir balstījis uz baumām – sarunām ar neidentificētiem cilvēkiem. Pie šāda oficiāla slēdziena ir nonācis KNAB.

Jūlija vidū Jurašs TV kameras priekšā vicināja dokumentus, kas viņa versijā bija kontu izdrukas, kuras liecinot par maksājumiem Nacionālās apvienības pārstāvjiem.

Jurašs šos dokumentus tikai pavicināja TV kameras priekšā un nepubliskoja, taču saskaņā ar viņa versiju tās esot bijušā maksātnespējas administratora Aigara Lūša konta izdrukas, kas liecinot par iespaidīgiem naudas pārskaitījumiem redzamiem Nacionālās apvienības pārstāvjiem.

Saskaņā ar Juraša apgalvojumiem apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK priekšsēdētājam Raivim Dzintaram, „iespējams”, esot pārskaitīti vairāk nekā 100 000 eiro, bet apvienības valdes loceklim Imantam Parādniekam un viņa sievai – vairāk nekā 500 000 eiro.

Savu nevēlēšanos publiskot šos dokumentus Jurašs skaidroja ar „personu datu aizsardzības nolūkiem”, jo izdrukās esot redzami arī citu fizisku personu un uzņēmumu dati. To, kāpēc šādus datus nav iespējams aizklāt, Jurašs nevēlējās izskaidrot.

Jurašs apgalvoja, ka šīs izdrukas esot nodevis nezināmām „tiesībsargāšanas iestādēm”, un nu viena no tām sniegusi savu slēdzienu.

„J.Juraša iesniegumā minētie fakti par R.Dzintara un I. Parādnieka korumpētību balstīti uz pieņēmumu, kas izdarīts pēc sarunām ar cilvēkiem, kuri nav identificēti, šo sarunu saturs nav zināms, ne arī fiksēts, tomēr šim pieņēmumam nav iegūtas apstiprinošas ziņas,” konstatējis KNAB.

KNAB lēmumā par atteikšanos sākt kriminālprocesu arī minēts, ka „tāpat netika konstatēts, ka I.Parādnieks būtu saņēmis naudas summas no kādām citām personām, lai varētu nomaksāt savas lielās parādsaistības, jo tam nav pierādījumu”.

Tiesa, cita pārbaude vēl joprojām turpinās. Pēc skaļajiem Juraša paziņojumiem un sekojušās atteikšanās publiskot viņa TV kameras priekšā vicinātos dokumentus Pietiek pārstāvis vērsās Valsts policijā, aicinot „noskaidrot, vai tiešām J. Jurašs savā rīcībā ir ieguvis fizisku personu konfidenciālus datus un vai šajā datu nonākšanā J. Juraša valdījumā un viņa rīcībā ar šiem datiem nav noziedzīga nodarījuma pazīmju, par ko paredzēta atbildība LR Krimināllikumā”.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde, pamatojoties uz likumu “Par policiju” 14.1 panta 1.daļas 1.punktu, šā gada 29.jūnijā, ir sākusi šo ziņu resorisko pārbaudi, cita starpā pieprasot paskaidrojumus arī no paša Juraša.

Novērtē šo rakstu:

94
12