Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ints Goldmanis, kuru Finanšu un kapitāla tirgus komisija nolēmusi virzīt par Latvijas Krājbankas maksātnespējas administratoru, līdz šim ir izcēlies ar īpatnu attieksmi pret savu pienākumu pildīšanu: kā rāda Pietiek apkopotie dati, Goldmanis vairākkārt ticis atcelts no administratora pienākumu pildīšanas sakarā ar to, ka nav spējis veikt savus pienākumus, turklāt ir sakrājis vairāk nekā četrus desmitus nepabeigtu maksātnespējas un likvidācijas procesu, kuru veikšanā kopā saskaitāmi vairāk nekā 80 dažādas nozīmīguma pakāpes pārkāpumi.

Kā rāda tiesu informācijas sistēmas dati, Goldmanis ar Rīgas un Kurzemes apgabaltiesu lēmumiem veselos sešos maksātnespējas procesos atcelts no administratora pienākumu pildīšanas sakarā ar to, ka nav spējis veikt maksātnespējas administratora pienākumus. Uzņēmumi, kuru administratora pienākumus Goldmanis nav spējis veikt, ir SIA RSV un partneri, BT TRANZĪTS, ARODS 1, PIECI, VILION un individuālais uzņēmums DALSS UN KO.

Savukārt maksātnespējas procesi, kuru administrators pašlaik ir Goldmanis, ir uzņēmumiem T.E. Sēta, LIBAU HAUS, SID, SERVISS PEGO, Alti Advice, INTER.AUTO., JANA VV, Fols, FOOD CENTR, TALIONS, SĀGA, WWW.OKNA.LV, Boldric, EIROVENT, METFA, RIPO LS, NK Ofiss, BALTIJAS TRANZĪTS L, APGĀDS MĀJAI, SGU SERVISS, BALDONES PARKS, ADO MEŽI, DELTA MARKETINGS, OGLĪŠI, GRATA R, EDŽUS KOMPĀNIJA, EVO BŪVE, LATLJUBEKS, ZVEJNIEKS, AICIS, TERMIKA, CEMREMONTFONDS, LATSPECSERVISS, LIEPĀJAS ZIVJU KONSERVU KOMBINĀTS. Vēl vairākiem uzņēmumiem Goldmanis administrē likvidācijas procesus.

Kā, iepazīstoties ar šo uzņēmumu publiski pieejamo informāciju, Pietiek norādīja vairāki maksātnespējas procesa administratori, gandrīz visu šo uzņēmumu maksātnespējas procesa administrēšanā saskatāmi vairāk vai mazāk nopietni pārkāpumi.

Tā, piemēram, SIA LIBAU HAUS nav iesniegti 2009., 2010. gada pārskati (netiek vesta parādnieka grāmatvedība), notikusi tikai pirmā kreditoru sapulce, bet netiek sasauktas kārtējās kreditoru sapulces, noteiktajā termiņā nav pabeigta bankrota procedūra, un nav sasaukta noslēguma kreditoru sapulce. Līdzīgas neizdarības un trūkumi konstatējami lielākajā daļā Goldmaņa administrēto uzņēmumu.

Savukārt vēl citos Goldmaņa administrētajos uzņēmumos nav ievērota maksātnespējas procesa efektīva un likumīga gaita, netiek sasauktas kārtējās kreditoru sapulces, tajā skaitā, lai izskatītu administratora ziņojumus par maksātnespējas procesa gaitu un apstiprinātu gada pārskatus, nav pat izpildīts pienākums izslēgt likvidēto uzņēmumu no Uzņēmumu reģistra. Kāds Goldmaņa administrēts uzņēmums nevienu gada pārskatu nav iesniedzis jau kopš 2003. gada.

„Līdz ar to tiek pārkāpts Maksātnespējas likums, Gada pārskatu likums un likums Par grāmatvedību,” Pietiek atzina aptaujātie administratori, vēl norādot – protams, arī citiem maksātnespējas administratoriem ir nepabeigti procesi, taču Goldmanim tādu ir vidēji trīsreiz vairāk nekā vidēji vienam administratoram.

Savukārt par Goldmaņa efektivitāti, pildot administratora pienākumus, liecina fakts, ka daži no viņa administrētajiem maksātnespējas procesiem nav pabeigti pat vairāk nekā desmit gadus.

Kā zināms, pats Goldmanis aģentūrai LETA jau paziņojis, ka pagaidām tālejoši secinājumi un prognozes par iespējām atgūt Latvijas Krājbankas kreditoru līdzekļus un bankas aktīvus nav iespējami līdz brīdim, kamēr tiesa nebūs sākusi bankas maksātnespējas procesu un apstiprinājusi maksātnespējas administratoru.

Novērtē šo rakstu:

0
0