Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rakstu saistībā ar šodien notikušo traģēdiju uz Brīvības gatves, smagajai automašīnai notriecot velobraucēju brīdī, kad tā izbraukusi no lielveikala Lidl būvlaukuma.

Diemžēl, kad pagājušajā gadā sabiedrība izteica savas bažas par iespējamo satiksmes apgrūtinājumu saistībā ar neracionāli izvietoto iebrauktuvi veikala Lidl teritorijā, šis viedoklis ir ticis ignorēts. Acīmredzot saskaņojumi tikuši veikti, nerēķinoties ar potenciālajiem riskiem, izdabājot projektu attīstītājiem, kas šajā gadījumā rezultējies ar traģēdiju.

Raksts, kas tika publicēts 2019. gada augustā:

https://www.delfi.lv/news/national/politics/negroza-iedzivotaju-apstridetu-lidl-buvatlauju-jautajumi-par-velocelinu-paliek.d?id=51397449)

Šodienas notikums jau atkal uzjundī jautājumu par amatpersonu atbildību – kurš uzņemsies vainu par šī cilvēka traģisko nāvi? Vai vainosim velobraucēju (kā to jau dara ziņu portālu komentētāji), vai birokrātisko Rīgas domes departamentu starpā notiks atbildības deleģēšana no viena pie otra? Vai arī vainots tiks projekta attīstītājs?

Reizēm šķiet, ka šie attīstītāji ir gatavi “iet pāri līķiem”, lai ekonomētu līdzekļus un “izbīdītu” saskaņojumus. Šoreiz, šķiet, tā tiešām noticis.

Ir skaidrs, ka aiz formālajiem nosaukumiem “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, “Rīgas pilsētas būvvalde”, “Rīgas domes Satiksmes departaments” slēpjas īsti, dzīvi cilvēki, kas pieņem lēmumus, liek parakstus un izsniedz atļaujas. Varbūt kāds no tiem šodien klusībā padomās par savas rīcības sekām. 

Sabiedrības pārstāvjus, kad tie izsaka iebildumus, nereti uztver kā “trakos”, kas sienas pie kokiem, bļauj par riteņbraucējiem un norāda uz vides postījumiem. Taču reizēm ir vērts ierosinājumos un norādēs ieklausīties. Šodienas traģēdijai nebija jānotiek. No tā varēja izvairīties.

Ieteikums: pārliecināties, vai lielajos būvobjektos tiešām viss ir droši.

Novērtē šo rakstu:

66
54