Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Neraugoties uz valsts akciju sabiedrības Latvenergo apgalvojumiem, ka uzņēmuma atalgojuma politika tā vadošajiem darbiniekiem tiek veidota atbilstoši tirgus situācijai, Latvenergo vadība nevēlas vai nespēj atklāt nevienu pētījumu vai datu apkopojumu, uz kā pamata tas tiktu darīts un kā aprēķināts nesenais iespaidīgais algu palielinājums uzņēmuma vadībai.

Pietiek jau vairākkārt informējis par nesen iespaidīgu algu palielinājumu un pēc sekojušā sabiedrības sašutuma viļņa – arī samazinājumu piedzīvojušās Latvenergo valdes ilgstošo nevēlēšanos atklāt ne precīzus argumentus algu palielināšanai, ne tās locekļu it kā jaunos darba pienākumus, kas bijuši pamatā šim palielinājumam.

Pēc ilgākas vilcināšanās šie pienākumi tomēr tika atklāti, taču, kā izrādās, vēl joprojām Latvenergo vadība ar tās valdes priekšsēdētāju Āri Žīguru (attelā) priekšgalā nevēlas vai nespēj sniegt nekādu pamatojumu saviem iepriekšējiem apgalvojumiem par aprēķiniem un atalgojuma politiku, kas it kā bijusi algu palielinājuma pamatā.

„AS Latvenergo vadošie speciālisti ir darba tirgū un uzņēmuma atalgojuma politika šiem darbiniekiem tiek veidota atbilstoši tirgus situācijai,” – tā iepriekš publiski paziņoja Latvenergo komunikācijas direktors Andris Siksnis.

Ņemot vērā šo apgalvojumu, Pietiek oficiālā informācijas pieprasījumā Latvenergo vadībai pieprasīja sniegt ziņas par to, kas, kad un kādā formā ir noformulējis un apstiprinājis uzņēmuma atalgojuma politiku, kā arī - uz kādu tieši pētījumu un citu datu pamata šī politika izstrādāta, atbildei pievienojot arī attiecīgās dokumentācijas kopijas.

Nevienu dokumentācijas kopiju Latvenergo valdes priekšsēdētājs Žīgurs uzrādīt nespēja vai nevēlējās, un izrādījās, ka tāpat Latvenergo nespēj minēt nevienu konkrētu datu apkopojumu, kas būtu bijis pamatā algu palielinājumam.

Tā vietā Žīgurs paziņoja, ka „atalgojuma ikgadējo pētījumu veikšanā tiek izmantotas personāla vadības konsultāciju kompāniju SIA HayGroup un SIA Fontes Vadības konsultācijas pakalpojumi. Atalgojuma pētījumi ir konfidenciāla informācija, šis nosacījums attiecas uz visiem pētījumu dalībniekiem”.

Savukārt kopējos Latvenergo atalgojuma nosacījumus 2010. gadā apstiprinājusi uzņēmuma akcionāru sapulce (faktiski – Ekonomikas ministrija), bet uzņēmuma atalgojuma politika „tās pēdējā versijā apstiprināta 2011.gada novembrī un kopš tā laika nav mainīta”, paziņoja Žīgurs, nevēloties nevienu no šiem dokumentiem publiskot.

Tāpat izrādījies, ka, kaut arī – kā apgalvojis Latvenergo - uzņēmuma vadības pārstāvji esot ārkārtīgi pieprasīti darba tirgū, arī pēc algu palielinājuma „apcirpšanas” neviens no viņiem nav meties rakstīt atlūgumu. „2013.gada 17.janvārī iesniegumi ar lūgumu pārtraukt darba attiecības un pārtraukt Valdes locekļa pienākumu izpildi nav saņemti,” – tik lakoniski Žīgurs atbildēja uz Pietiek jautājumu, vai, ņemot vērā jaunos valdības lēmumus, kas samazinās iecerēto uzņēmuma valdes locekļu atalgojumu, minētie valdes locekļi, būdami ļoti pieprasīti darba tirgū, jau gatavojas pamest uzņēmumu, bet, ja ne, tad ar ko tas skaidrojams.

Saskaņā ar akcionāru sapulces – tātad Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra Jura Pūces – lēmumu Latvenergo galvenā izpilddirektora amata pienākumus turpmāk pilda Latvenergo valdes priekšsēdētājs Žīgurs, Latvenergo komercdirektora amata pienākumus - valdes loceklis Uldis Bariss, ražošanas direktora amata pienākumus - valdes loceklis Māris Kuņickis, finanšu direktores amata pienākumus - valdes locekle Zane Kotāne, administratīvā direktora amata pienākumus - valdes loceklis Arnis Kurgs.

Tieši šie arī bija uzņēmuma vadības pārstāvji, kuriem saskaņā ar iepriekšējiem apgalvojumiem, „pamatojoties uz atalgojuma tirgus pētījumiem”, it kā bija nepieciešams nodrošināt ievērojamo algas palielinājumu – Žīguram uz 8784 latiem mēnesī un valdes locekļiem, kuri nu bija nosaukti arī par „virziena direktoriem”, - uz 7506 latiem mēnesī.

17. janvārī šis lēmums tika atcelts, un nu Žīgura atalgojums par uzņēmuma valdes priekšsēdētāja un izpilddirektora pienākumu pildīšanu nepārsniegs 4640 latus, bet valdes locekļiem – 4176 latus mēnesī.

Novērtē šo rakstu:

0
0