Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Partija Latvijas Attīstībai, starp kuras dibinātājiem ir arī Einārs Repše un Edgars Jaunups, martā saņēmusi divus lielus ziedojumus kopumā 27 000 eiro apmērā no tādu uzņēmumu pārstāvjiem, kas pēdēdējos pāris gados kopš "olšteiniešu" politiskās ietekmes Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrībās ieguvuši būvniecības līgumus Latvijas Dzelzceļa infrastruktūras projektos. 

6. martā Latvijas Attīstība saņēmusi 10 000 eiro ziedojumu no kādas Olgas Ļitvinovas, bet 19. martā - vēl 7 000 eiro ziedojumu no kādas Lidijas Sipļivajas. Vēl 10 000 eiro 25. februārī partijai ziedojis Aleksandrs Ļitvinovs. Neviens no trim dāsnajiem ziedotājiem nav plašai publikai zināms, bet, kā rāda Lursoft dati, abām ziedotājām kopā ar tādiem uzņēmējiem kā Guntis Rāvis un Māris Martinsons pastarpināti pieder SIA Dzelzceļu būve, kas pērn veikusi Kokneses un Krustpils staciju rekonstrukciju, kā arī sliežu ceļu remontdarbus Krustpils virzienā. Tieši pirms trim gadiem dibinātais uzņēmums 2012. gadā strādājis ar 1 098 912 latu (1 569 874 eiro) apgrozījumu. Dati par 2013. gadu vēl nav pieejami. Trešais ziedotājs - Aleksandrs Ļitvinovs ir SIA Dzelzceļu būve valdes loceklis.

Puse SIA Dzelzceļu būve kapitāldaļu pieder uzņēmumam DB projekts, kura līdzīpašnieces ir Sipļivaja (50%) un Ļitvinova (17%) kopā ar vīru un dēlu, kuriem pieder atlikušie 33%. Otra puse SIA Dzelzceļu būve kapitāldaļu caur uzņēmumu GRIF 29 pastarpināti pieder Skonto būves šefam Guntim Rāvim un Mārim Martinsonam (attēlā pa kreisi kopā ar Jaunupu). Rāvja un Martinsona uzņēmumi daudzus gadus bijuši Jaunupa vadītā basketbola kluba VEF Rīga sponsori vēl laikā, kad Jaunups atbildēja par Jaunā laika un Vienotības finansēm.

Latvijas Attīstībai ziedotājām piederošā SIA Dzelzceļu būve 2012. gadā uzsākusi divus vērienīgus būvniecības projektus, kas saistīti ar Kokneses un Krustpils dzelzceļa staciju rekonstrukciju, kā arī sliežu ceļa balansēšanas un izlāgošanas darbiem dzelzceļa posmos Aizkraukle-Koknese un Pļaviņas-Krustpils, norādīts Lursoft pieejamajā uzņēmuma pārskatā par 2012. gadu. Saskaņā ar līguma nosacījumiem darbi bija jāpabeidz 2013. gadā.

Martinsona vārds pēdējos pāris gados, kopš Satiksmes ministrijas (SM) politiskā pārraudzība saskaņā ar valdības koalīcijas līgumu nodota "olšteiniešiem", allaž tiek neoficiāli piesaukts, kad ir runa par to, kurš kontrolē SM kapitālsabiedrību iepirkumus. Ar "olšteiniešu" ietekmi SM valsts sekretāra amatā nonākušais Kaspars Ozoliņš Pietiek noliedzis savu saistību ar Martinsona interesēm, vienīgā reize, kad viņš saticis Martinsonu, esot ministrijas telpās vēl ministra Aivja Roņa laikā. Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, Martinsons tur ticies ar Vienotības nozīmēto SM lietu kuratoru Dzintaru Zaķi un sarunas tēma bijusi - ietekmes pārdale.

Jaunupa un tagadējās Attīstības sponsoru roka bija redzama aiz "olšteiniešu" atšķelšanās no Reformu partijas, par ko Pietiek jau rakstījis. Tā dēvētās Klāva Olšteina grupas deputāti iepriekš savu politisko nākotni saistīja ar Attīstību, kuras reitingi šobrīd nesola iekļūšanu nākamajā Saeimā. "Olšteiniešu" deputāts Viktors Valainis, kurš kopš Anrija Matīsa kļūšanas par satiksmes ministru ir SM parlamentārais sekretārs, vēl laikā, kad Attīstība no biedrības oficiāli nebija kļuvusi par partiju, apmeklēja tās rīkotu konferenci.

Novērtē šo rakstu:

0
0