Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas radio vadība ir tik norūpējusies, lai sabiedrība neuzzinātu par šīs valsts kapitālsabiedrības darbību un administratīvo pārvaldi veiktā audita rezultātus, ka tos rūpīgi slēpj pat no Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas, kas nosacīti ir mediju jomas „atbildīgā”.

To, ka audita rezultāti ir noslepenoti tik pamatīgi, ka netiek atklāti pat Saeimas komisijai, piektdien publiski atzina Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Inese Laizāne.

Tā kā audita rezultāti ir noslepenoti, „man ir grūti teikt, vai tur ir sarakstīti pūkaini priekšlikumi, ka kaut kas ir jāmaina, vai radikāli priekšlikumi, ka kaut kas ir jāmaina”, - skaidro Saeimas deputāte.

Savukārt Latvijas radio valdes locekle Sigita Roķe (iepriekš zināma kā neveiksmīgās ziņu aģentūras BNS vadītāja Sigita Kirilka – attēlā) nav vēlējusies sniegt atbildes ne uz vienu no šiem viņai uzdotajiem jautājumiem, kuri tagad Latvijas radio nosūtīti kā oficiāls informācijas pieprasījums:

1) kādu iemeslu dēļ VSIA Latvijas radio tam NEPLP uzdoto funkciju audita sagatavošanu neveica ar iekšējiem resursiem, bet nolēma izmantot ārpakalpojumu?

2) kas tieši, kad tieši, ar kādu tieši argumentāciju pieņēma lēmumu funkciju audita veikšanai izmantot ārpakalpojumu? Atbildei pievienojiet attiecīgās dokumentācijas kopijas.

3) kad tieši, kur tieši tika izsludināts attiecīgais iepirkums? Atbildei pievienojiet iepirkuma nolikumu un pārējo iepirkuma dokumentāciju.

4) vai, izsludinot iepirkumu, VSIA Latvijas radio ņēma vērā tā rīcības kodeksā ierakstītās normas par atklātuma un sabiedrības interešu nodrošināšanu? Ja nē, kāpēc ne? Ja jā, kā tieši tās tika ņemtas vērā?

5) kādas tieši darbības VSIA Latvijas radio veica, lai līgumā ar SIA Deloitte Latvija par audita veikšanu iekļautu atklātības un caurspīdīguma normas, tostarp attiecībā uz šī audita slēdziena atklāšanu sabiedrībai?

6) Ja šādas darbības netika veiktas, kuri VSIA Latvijas radio vadības pārstāvji par to ir atbildīgi?

7) kādu iemeslu dēļ VSIA Latvijas radio interneta mājas lapā nav publicēti minētās VSIA noslēgtie līgumi, tostarp minētais līgums par audita veikšanu?

8) Kuri VSIA Latvijas radio vadības pārstāvji par to ir atbildīgi?

9) Kas tieši, kad tieši, ar kādu tieši pamatojumu, uz kādu termiņu minētajam funkciju auditam ir noteicis klasificētas informācijas statusu? Atbildei pievienojiet attiecīgās dokumentācijas kopijas, kas apliecinātu šāda lēmuma pieņemšanu.

Kā jau ziņots, Roķes vadītais Latvijas radio līgumā ar auditorfirmu Deloitte Latvia ir speciāli iekļāvis konfidencialitātes noteikumus, kas dod formālu pamatu sabiedrībai neatklāt par nodokļu maksātāju naudu sagatavotā Latvijas radio audita rezultātus. Kā zināms no publiski pieejamas informācijas, audita slēdziens norāda uz apjomīgām Latvijas radio vadības neizdarībām un nesaimnieciskumu.

„VSIA Latvijas Radio un SIA Deloitte Latvia līgumā par pakalpojuma sniegšanu ietvertie konfidencialitātes noteikumi aizliedz nodot jebkādu ar līgumu vai sniegto pakalpojumu saistīto informāciju,” – tas ir viss, ko saistībā ar šo auditu var pateikt Latvijas radio preses sekretāre Ilze Zvaigzne.

Taču Pietiek rīcībā esoša informācija liecina, ka šādi konfidencialitātes noteikumi līgumā nav parādījušies nejauši, - Deloitte Latvija, kuras kļūšanu par „jauno Prudentia” valsts iestādēm „ērtu” pakalpojumu sniegšanā Pietiek jau aprakstījis, ir ar izpratni izturējusies pret pasūtītāja vēlmi, lai šādi nosacījumi tiktu iekļauti un Latvijas radio vadība pēc audita noslēgšanās izvairītos no nepatīkamiem jautājumiem, tā slēdzieniem nonākot atklātībā.

Interesanti, ka Latvijas radio interneta mājas lapā nav atrodams ne noslēgtais līgums, ne arī ziņas par veiktu iepirkumu.

Kā zināms, šopavasar Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome par neizdarībām un nesaimnieciskumu no darba atlaida pārējos Latvijas radio valdes locekļus, amatā uz pārbaudes laiku atstājot tikai Roķi.

Roķei bija uzdots izstrādāt Latvijas radio organizācijas struktūras modeli un sagatavot Latvijas radio attīstības redzējumu, kā arī veikt Latvijas radio funkciju auditu.

Taču šo auditu Roķe nevis sagatavoja pašas spēkiem, bet gan pasūtīja auditorfirmai, kā redzams, pirms tam parūpējoties, lai audita slēdziens netiktu atklāts sabiedrībai. Šā gada jūnija vidū tas arī tika pabeigts un iesniegts padomei.

Neoficiāli zināms, ka audita slēdzienā konstatēta virkne neizdarību un izšķērdības gadījumu. Roķe pašas vadītā radio raidījumā par audita slēdzienu ir izteikusies izvairīgi, neminot konkrētus secinājumus.

Kā zināms, trešdien Latvijas radio vadība tā darbinieku vārdā izplatīja paziņojumu, norādot, ka pārmetumi par sliktu pārvaldes sistēmu un bezatbildību esot "reputācijas graušana sabiedriskajam medijam, kuram iedzīvotāji uzticas visvairāk. Turklāt hibrīdkara apstākļos šādi uzbrukumi vērtējami kā nacionālās drošības apdraudējums".

Latvijas radio "Rīcības kodeksā" ir īpaši norādīts, ka "Latvijas Radio, sniedzot patiesu informāciju un veicinot viedokļu daudzveidību un debates, palīdz cilvēkiem veidot savus uzskatus un pieņemt lēmumus".

Novērtē šo rakstu:

0
0