Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

2022. gada 2. jūnijā vairākās interneta vietnēs parādījās šādi tieslietu ministra un vienlaikus arī zvērināta advokāta Jāņa Bordāna citāti:

"Civilās savienības likumprojekta apzināta izgāšana Saeimā, «noraujot kvorumu», varētu būt vērtējama kā apzināta tiesas sprieduma nepildīšana, par ko ir paredzēta kriminālatbildība ”;

"Krimināllikumā ir paredzēta atbildība par tiesas, kas šajā gadījumā Satversmes tiesa, sprieduma nepildīšanu, ja tā rīkojusies amatpersona, un amatpersonas ir gan Saeimas prezidija priekšsēdētāja, gan Saeimas deputāti".

Satversmes 28. pantā teikts:

Saeimas locekli ne par balsošanu, ne par amatu izpildot izteiktām domām nevar saukt pie atbildības ne tiesas, ne administratīvā, ne disciplinārā ceļā. Saeimas locekli var saukt pie tiesas atbildības, ja viņš, kaut arī amatu izpildot, izplata:

1)   godu aizskarošas ziņas, zinādams, ka tās nepatiesas, vai

2)   godu aizskarošas ziņas par privātu vai ģimenes dzīvi.

Vienlaikus jāatzīmē, ka Saeimas deputāti nevar būt Krimināllikuma 296. panta, kurā paredzēta kriminālatbildība par tiesas nolēmuma neizpildīšanu, subjekti.

Augsti kvalificēti juristi, kādi ir zvērināti advokāti, nevar nezināt augstāk minēto Satversmes un Krimināllikuma pantu saturu.

Tādēļ nav saprotams, kā zvērināts advokāts var publiski paust atklāti maldinošu informāciju par likumu saturu, par likumu piemērošanas niansēm. Faktiski J. Bordāns nelietīgi izmanto advokatūras prestižu un sabiedrības augsto uzticību advokatūrai, savu politisko mērķu sasniegšanai. Mūsu ieskatā šāda zvērināta advokāta J. Bordāna rīcība grauj advokatūras prestižu sabiedrības acīs, kā arī veicina tiesiskā nihilisma izplatību.

Lūdzu izvērtēt zvērināta advokāta J. Bordāna rīcību atbilstoši Latvijas Zvērinātu advokātu Ētikas kodeksa 1.2., 2.2., 8.4. un 8.5. punktiem.

Novērtē šo rakstu:

229
14