Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek šodien publicē divus savā kopumā interesantus materiālus - oficiāli atstādinātā Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga izjusto stāstu par to, kā Latvijas Radio nav vēlējies uzklausīt viņa viedokli un kā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome nav kavējusies viņu atbalstīt, kā arī Latvijas Radio žurnālistes Zanes Mačes ierakstu, kas demonstrē - kā tad tur īsti ir bijis ar viedokļa noskaidrošanu vai nenoskaidrošanu.

Aivara Lemberga stāstījums:

"2017. gada maijā griezos ar iesniegumu Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) par iespējamiem normatīvo aktu, kā arī žurnālistikas ētikas un profesionālās darbības kodeksu pārkāpumiem elektroniskā plašsaziņas līdzekļa VSIA “Latvijas Radio” (Latvijas Radio) darbībā. Iesniegumā norādīju uz nu jau par vispārpieņemtu žurnālistiskās darbības normu kļuvušo vienpusīgas informācijas atspoguļošanu “Latvijas Radio 1” un “Latvijas Radio 5” ziņu raidījumos.

 2017. gada 25.aprīlī “Latvijas Radio 1” raidījumā “Labrīt” tika izplatīts ziņu sižets, atspoguļojot informāciju par tiesvedības gaitu, kura ietvaros tika izplatīts kriminālprocesā iesaistītā prokurora J. Ilstera viedoklis, kā arī ar konkrēto kriminālprocesu nesaistītu tiesu varas pārstāvju viedokļi par apsūdzēto liecību sniegšanas kārtību.

2017.gada 25.aprīlī programmā “Latvijas Radio 5” ziņu raidījumā atkārtojas tas pats – atspoguļots prokurora J.Ilstera viedoklis par liecību sniegšanas procesu un ar konkrēto kriminālprocesu nesaistīta zvērināta advokāta viedoklis par apsūdzēto personu tiesībām sniegt liecības un to ierobežošanu laikā. Lai gan abos gadījumos runa bija par manas tiesvedības gaitu, man izteikt viedokli ziņu raidījumos tika liegts, tādējādi pārkāpjot Latvijas Republikas normatīvos aktus, kā arī žurnālistiskās ētikas un profesionālās darbības standartus.

Esmu saņēmis NEPLP atbildi, kurā ir konstatēts, ka 2017. gada 25.aprīļa izplatītajos sižetos “Latvijas Radio 1” un “Latvijas Radio 5” ir pārkāpts Elektronisko plašsaziņu līdzekļu likums (24.p, 4.daļa), nenodrošinot pietiekamu viedokļu apmaiņu. NEPLP, pamatojoties uz Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 21. pantu, ir izteikusi Latvijas Radio mutvārdu aizrādījumu par likuma neievērošanu, kas veido Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 201.5 panta piektās daļas pārkāpuma sastāvu.

Esmu gandarīts par NEPLP uzdrošināšanos objektīvi un profesionāli izvērtēt konkrētos gadījumus Latvijas Radio, jo esošajā situācijā, rodas sajūta, ka likuma normas un profesionālās darbības standarti attiecas tikai uz ārpus radio strādājošajiem, kamēr paši, redakcionālās neatkarības piesegā, izmanto ēteru noteiktu politisko grupu interešu realizēšanai.

Konkrētais un citi līdzīgi gadījumi apstiprina Latvijas Radio vadības nespēju vai nevēlēšanos profesionāli pārvaldīt no nodokļu maksātāju naudas finansētu valsts institūciju. Tādēļ arī nepārsteidz citi nepamatoti, juridiski apšaubāmi un politiski angažēti lēmumi, t.sk. par “Muzikālo Banku”.

Savukārt šeit ikviens interesents var noklausīties ierakstu un gan reizē ar Lembergu pārliecināties par to, cik meliem reizēm īsas kājas, gan noskaidrot, cik "objektīva" lēmumu pieņemšanā mēdz būt NEPLP.

Novērtē šo rakstu:

0
0