Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijas ierindas darbinieku vidū valda neizpratne, kur gan līdz ar jaunā Valsts policijas priekšnieka Armanda Ruka apstiprināšanu tik negaidīti ir izčibējuši divi plaši pazīstami kungi – Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs (attēlā) un ne mazāk zināmais visas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte.

Tik tiešām – pēdējās dienās ne viens, ne otrs kungs savās darbavietās nav bijuši sastopami, līdz ar ko vietā varētu būt daži uzvedinoši jautājumi saistībā ar viņu negaidīto prombūtni:

1) vai nevarētu būt tā, ka abiem augstā ranga policijas priekšniekiem reizē ir radusies pārliecība, ka viņiem ir piemetusies smaga (un grūti diagnosticējama, toties jo vieglāk simulējama) kaite ar gudru nosaukumu – izdegšanas sindroms?

2) vai nevarētu būt tā, ka abi kungi ar viņus vienlaicīgi piemeklējušo kaiti nolēmuši cīnīties vienā un tajā pašā medicīnas iestādē – klīnikā „Dzintari”, kura savus pakalpojumus apraksta šādi: „“Klīnika Dzintari” ir privāta klīnika Mellužos. Jau vairāk kā divdesmit gadus saviem klientiem palīdzam atrast emocionālos iemeslus, kas veselā cilvēkā radījis nemieru un trauksmi. Krīzē nonākušajiem klientiem šeit ir iespēja atgūt mieru, drosmi un spēku cīnīties ar problēmu cēloņiem, kā arī novērst tos.

Pie mums ikviens klients var saņemt profesionālu psihiatrisku, psihoterapeitisku un psiholoģisku palīdzību. Ārstēšanās norisinās patīkamā vidē profesionālu speciālistu uzraudzībā. Klīnikas speciālisti, izmantojot intensīvu, sabalansētu un tieši Jūsu vajadzībām piemērotu terapiju, veicinās Jūsu fizisko un emocionālo labsajūtu. Ja Jums ir veģetatīvā distonija, depresija, izdegšanas sindroms, paaugstināts stress – piedāvājam ārstnieciskās programmas.”

3) vai nevarētu būt tā, ka abi kungi turklāt ir nolēmuši nevis vienkārši nedaudz apārstēties vai saņemt derīgas konsultācijas, bet gan ārstēties „uz pilnu klapi”, ar darbnespējas (vai varbūt darbnegribas?) lapu un ievietošanu stacionārā, kur viņiem nevar tikt klāt priekšniecība ar nevēlamām ierosmēm un jautājumiem?

4) un visbeidzot – vai nevarētu būt, ka abus kungus smagā (un viegli simulējamā) kaite ir piemeklējusi tieši brīdī, kad ir apstiprināts jaunais Valsts policijas priekšnieks, kurš jau paspējis paziņot par pārmaiņu plāniem? Kā nekā šie kungi gandrīz vai visbiežāk tiek pieminēti saistībā ar vistumšākajām lietām...

Red.piez. Kāds cits lasītājs norāda uz to, ka negaidītā "izdegšana" varētu būt saistīta ar kāda Rīgas Centrāltirgus kontrabandas cigarešu tirdzniecības piesegšanā iesaistīta policijas darbinieka aizturēšanu, bet vēl cits norāda uz vēl citu iestādi ar tādu pašu nosaukumu un līdzīgām funkcijām - Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra filiāli "Dzintari":

"Nodaļa „Dzintari” (turpmāk- Nodaļa) ir Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra nodaļa, kas nodrošina Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālām dienesta pakāpēm iespēju saņemt psiholoģiskā atbalsta kursu. Uzturēšanās Nodaļā paredzēta līdz 12 diennaktīm. Kursa laikā amatpersonām ir iespēja pilnveidot zināšanas psiholoģijā gan individuāli, gan grupu nodarbībās, piedalīties lekcijās, kā arī pilnveidot savu fizisko sagatavotību, piedaloties sporta nodarbībās sporta instruktora uzraudzībā. Nodaļa uzņēma pirmo mācību grupu 2016.gada 27.jūnijā. Gada laikā tiek uzņemtas 23 grupas līdz 30 amatpersonām.

Kāpēc šī nodaļa ir izveidota?

Ikdienā amatpersonu veselību nelabvēlīgi ietekmē ar dienesta apstākļiem saistītie vides apstākļi, t.sk. psihoemocionālie, fiziskie un citi faktori (piemēram, vardarbība, noziedzība, nelabvēlīga sociālā vide, dzīvības apdraudētība, augsta atbildības pakāpe, zems darba novērtējums sabiedrībā, maiņu darbs, darba ārā). Tie ietekmē amatpersonu veselību, samazina amatpersonu profesionālās spējas, veicina fizisku un emocionālo spēku izsīkumu, kas paaugstina izdegšanas sindroma, posttraumatiskā stresa traucējuma vai citu psiholoģisko traucējumu risku.

Viens no nozīmīgiem profilaktiskiem pasākumiem amatpersonu darba spēju atjaunošanai ir iespēja saņemt medicīnisko un psiholoģisko rehabilitāciju, kas savulaik bija pieejama Iekšlietu ministrijas kompleksā „Dzintari” izvietotajā Valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Iekšlietu ministrijas poliklīnika” Rehabilitācijas nodaļā, kurā amatpersonām bija iespējams saņemt rehabilitācijas pakalpojumus ar dienesta apstākļiem saistīto veselības traucējumu mazināšanai un darbspēju atjaunošanai, kas darbojās līdz 2009.gadam.

Nodaļas mērķis ir nodrošināt iespēju amatpersonām pilnveidot zināšanas dienesta pienākumu kvalitatīvai veikšanai un iegūt iemaņas personīgās dzīves kvalitātes saglabāšanai.

Nodaļas uzdevumi:

veicināt amatpersonu psiholoģisku stabilitāti un iekšējo resursu atjaunošanu;

mazināt emocionālās spriedzes un trauksmes pakāpi;

mazināt vai novērst izdegšanas sindroma attīstību;

mazināt vai novērst pēc traumatiskā stresa sindroma attīstību un citas sekas;

veicināt pašregulācijas iemaņu apgūšanu.

Mēs piedāvājam:

Amatpersonai, uzturoties Nodaļā līdz 12 diennaktīm, ir iespēja piedalīties:

Individuālās psihologa konsultācijās;

Psiholoģiskās lekcijās;

Dažādās psiholoģiskās grupu nodarbībās;

Psihorelaksācijas nodarbībās;

Sporta nodarbībās profesionālā instruktora uzraudzībā:

Trenažieru zālē;

Vingrošanas zālē;

Brīvā dabā/nūjošanas nodarbībās;

Baseina apmeklēšana (obligāti līdzi jābūt peldcepurei);

Apmeklēt saunu.

Uzturēšanos dienesta viesnīcas ērtos divvietīgajos numuros.

Nodaļas pakalpojumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm ir bez maksas."

Novērtē šo rakstu:

192
13