Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Prokrieviskā aktīvista Vladimira Lindermana aizturēšana šopēcpusdien Imantā ir notikusi brutālākajās Krievijas OMON tradīcijās, vairākiem maskotiem cilvēkiem bez atpazīšanas zīmēm, neuzrādot nekādus dokumentus, viņu sagrābjot autobusa pieturā, pa zemi aizvelkot līdz autobusiņam tāpat bez atpazīšanas zīmēm un aizvedot nezināmā virzienā, - šādu identisku notikušā atstāstu Pietiek saņēmis no vairākiem informācijas avotiem.

Aizturēšana notikusi pulksten trijos pēcpusdienā Imantā, 21. autobusa pieturā, kur Lindermans sēdējis uz soliņa kopā ar savu paziņu – Krievijas cilvēktiesību aktīvisti, pirms nepilniem deviņiem gadiem Ingušijā nogalinātās Natālijas Estermirovas draudzeni.

„Tas, kas notika, man visvairāk atgādināja brutālās ainas no Krievijas opozīcijas pārstāvju aizturēšanām 5. maijā,” Pietiek atstāstīja viens no notikušā aculieciniekiem. Pie autobusa pieturas piestājis balts busiņš, no kura izlēkuši četri maskoti vīri melnā, bez kādām atpazīšanās zīmēm vai zīmotnēm.

Viņi nav uzrādījuši nekādus dokumentus, bet vienkārši nogāzuši no soliņa Lindermanu, kurš nav paspējis piecelties pat kājās, sakampuši viņu aiz rokām un galvas un iemetuši busiņā, kurā sēdējuši vēl vairāki tāpat maskoti cilvēki.

Visu notiekošo redzējuši daudzi pieturā esošie cilvēki – gan latvieši, gan krievi, kas atpazinuši Lindermanu, sākuši kliegt un aicinājuši izsaukt policiju. Kāda latviski runājoša kundze izteikusies – 1937. gadā čekisti vismaz kaunējušies un cilvēkus veduši prom pa naktīm, bet tagad neesot vairs pat tik daudz kauna.

Kā noskaidrojis Pietiek, aizturētāji – Drošības policijas darbinieki Lindermanu ir aizveduši nevis pa taisno uz Drošības policijas telpām, bet gan uz dzīvokli, ko viņš noīrējis burtiski pirms pāris dienām, lai tur veiktu kratīšanu.

Oficiāli pagaidām zināms tikai tas, ka Lindermans aizturēts saistībā ar kriminālprocesu, kas sākts pret Tatjanu Ždanoku sakarā ar Latvijas Krievu savienības Krievu skolu atbalsta štāba rīkoto "Vislatvijas vecāku sapulci". Par to, kāda bijusi nepieciešamība aizturēšanā izmantot specvienību un šādas aizturēšanas metodes, Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets nekādus komentārus nesniedz.

„Es esmu strādājusi gan Čečenijā, gan Kirgīzijā, kad tur notika slaktiņi, gan Baltkrievijā, kad tur brutāli izdzenāja opozīcijas demonstrācijas, un man diemžēl jāsaka, ka tas, ko es šodien redzēju Rīgā, bija tieši tas pats,” Pietiek atzina aizturēšanas brīdī klāt bijusī Lindermana paziņa Oksana Čeliševa, pazīstama Krievijas cilvēktiesību aktīviste un opozicionāre.

„Noraudzījos notiekošajā, šajos maskotajos, melni tērptajos cilvēkos, kuri velk prom citu cilvēku, un man ienāca prātā mana 2009. gadā brutāli nogalinātā draudzene, cilvēktiesību aizstāve Estemirova, - droši vien viņu tāpat tajā liktenīgajā dienā vilka...” piebilda Čeliševa.

Nepamatoti brutālas aizturēšanas pēdējos gados ir Drošības policijas „rokraksts”: 2015. gadā, aizturot bijušo grupas Helsinki 86 pārstāvi Linardu Grantiņu, viņam atbilstoši oficiālajiem slēdzieniem „tika salauzts kreisās rokas elkonis, kuru nav iespējams sadziedēt bez sarežģītām medicīniskām manipulācijām - operācijas, kā arī ir visas labās rokas dziļi, asiņojoši miesas nobrāzumi un smags nieru sasitums”.

Novērtē šo rakstu:

137
54