Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas brīvostas pārvalde tikusi arī pie trešās administratīvās lietas saistībā ar brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova nevēlēšanos atklāt pieprasīto informāciju par „dzīrēm”, kas saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) publiskoto fragmentāro informāciju ilgus gadus notikušas šajā iestādē, - šādu lēmumu pieņēmusi administratīvā rajona tiesa.

Kā jau ziņots, KNAB veiktajā pārbaudē konstatēts, ka Loginova vadītajā Rīgas brīvostas pārvaldē labi apmaksātu darbu atradusi ne tikai viņa sieva, bet arī meita, znots un māsasdēls. KNAB atzinumā minēts, ka Loginovs kā darba devējs 2000. gadā noslēdzis papildus vienošanos darba līgumos ar vairākām brīvostas amatpersonām, tostarp savu sievu Irinu Gorbatikovu, kura vada brīvostas Ārējo sakaru un administratīvo departamentu.

Šīs papildu vienošanās paredzējušas, ka minētajiem darbiniekiem katru gadu pēc brīvostas pārvaldes kārtējā gada pārskata apstiprināšanas tiek izmaksāta prēmija par darba rezultātiem 0,1% apmērā no faktiskajiem pamatdarbības ieņēmumiem (neto apgrozījuma), minējis KNAB. Tāpat pārbaudē, kuru 2007. gadā veicis KNAB, atklāts, ka Loginovs laika posmā no 2003. gada decembra līdz 2007. gadam, pārkāpjot interešu konflikta likumu, ir "izdevis 69 rīkojumus par prēmiju izmaksu no Rīgas brīvostas pārvaldes līdzekļiem sev un saviem radiniekiem 232 203, 11 latu apmērā".

Pēc tam, kad Loginovs paziņoja, ka pretēji šai un vēl citai Pietiek publiskotajai KNAB informācijai viņam un viņa dzīvebiedrei brīvostas luksus automašīnas neesot iznomātas par niecīgu samaksu, Pietiek brīvostas pārvaldei pieprasīja publiskot ne tikai visus datus par brīvostas pārvaldes iznomātajiem auto, bet arī virkni citas informācijas.

Pirmais iesniegums bija veltīts ziņām par iespaidīgajām prēmijām, kas gadiem ilgi ar Loginova svētību izmaksātas viņam pašam un viņa radiniekiem, pieprasot sniegt ziņas par Loginova laika posmā no 2003. gada decembra līdz 2007. gadam ieskaitot izdotajiem rīkojumiem par prēmiju izmaksu no Rīgas brīvostas pārvaldes līdzekļiem sev un saviem radiniekiem. Par Loginova vadītās iestādes nevēlēšanos atklāt šo informāciju administratīvā lieta bija ierosināta jau iepriekš.

Otrais iesniegums bija saistīts ar jautājumu par automašīnām, tostarp arī par to, uz kādiem nosacījumiem auto lieto pats Loginovs – tika pieprasīts sniegt ziņas, kādām personām ar Rīgas brīvostas pārvaldes lēmumiem laikā no 2003. līdz 2012. gadam ieskaitot iznomātas vai nodotas lietošanā automašīnas. Savukārt trešajā iesniegumā pēc tam, kad atklājās, ka brīvostā pat tās preses sekretārei Anitai Leiškalnei lietošanā nodots BMW X5 apvidus auto, Loginova vadītajai iestādei tika uzdota vēl virkne jautājumu par brīvostas pārvaldes autoparku.

Administratīvās lietas nu ierosinātas par Loginova nevēlēšanos sniegt atbildi uz katru no šiem iesniegumiem. Tiesa, saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem maksimums, ar ko riskē Loginovs, ir nepieciešamība informāciju sniegt pēc, domājams, pāris gadiem, atmaksāt valsts nodevu 20 latu apmērā. Visnepatīkamākais pārvaldniekam varētu būt tiesas uzlikts pienākums atvainoties par savu prettiesisko rīcību.

Loginova vadītajai iestādei ir iespēja tikt pie vēl divām administratīvajām tiesvedībām, jo tā pagaidām nav atbildējusi ne uz pieprasījumu par to, vai šīs „Loginovu klana dzīres” turpinājušās arī pēdējos gados, ne uz jautājumu, kura tieši viņa vadītās iestādes amatpersona pieņēma lēmumu nesniegt atbildes uz iepriekšējiem trim iesniegumiem par brīvostā gadiem ilgi notikušajām dzīrēm.

Kā jau ziņots, KNAB kriminālprocesu par „dzīrēm” brīvostas pārvaldē pirms diviem gadiem paklusām izbeidzis „noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ”.

Novērtē šo rakstu:

0
0