Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tā sauktajā Londonas tiesā jeb Lielbritānijas Augstākās tiesas Karalienes tiesas departamenta Komerctiesā sākta vēl viena tiesvedība saistībā ar iespējamo naudas izzagšanu no a/s Latvijas kuģniecība (LK), kur viens atbildētajiem ir arī Latvijā smagos noziegumos apsūdzētais Ventspils mērs Aivars Lembergs. Kā rāda Pietiek rīcībā esošie dokumenti, kurus šodien publiskojam, Lembergs un vēl virkne personu Londonas tiesas ieskatā tiešām tiek saistīti ar iespējamo vairāk nekā 9 miljonu dolāru legalizāciju, kam izmantoti arī Gibraltārā reģistrēti ofšori, - to apliecina Pietiek rīcībā nonākušais Londonas tiesas izdotais starptautiskais aktīvu iesaldēšanas orderis.

Londonas tiesa uzlikusi arestu Lemberga, viņa bērnu, meitas Līgas, dēla Anrija un vēl kopumā 19 ar Lembergu saistītu juridisku un fizisku personu ārzonās, tai skaitā Gibraltārā reģistrētiem īpašumiem.

Pietiek rīcībā nonākušais dokuments arī vedina spriest, ka Lembergs vai nu noklusē tā sauktās Londonas lietā notiekošo, vai sniedz apzināti nepatiesu informāciju.

Tā, piemēram, uz Pietiek aprīļa beigās Lembergam nosūtīto jautājumu: „Vai tā ir tiesa, ka tā sauktās Londonas lietas ietvaros ar Jums un vēl vairākām citām Jums zināmām personām, iespējams, piederošu īpašumu Gibraltārā reģistrētam īpašumam noteikts kontu arests?” Ventspils mērs Pietiek atbildēja: „Gibraltārā man nav neviena īpašuma, konta un kompānijas.” Londonas tiesas starptautiskais aktīvu iesaldēšanas orderis liecina par pretējo.

Vēl vienu prasību pret Lembergu un virkni citu personu Londonas tiesā cēlusi viena no LK meitassabiedrībām Latmar Holdings Corporation.

Līdz šim vairāk publiski tika ziņots par prasību, kuru tā sauktās Londonas tiesā cēlusi LK meitasfirma Antonio Gramsci Shipping Corporation un citas kompānijas, kas saistītas ar LK frakts darījumiem.

Šīs prasības ietvaros saskaņā ar britu tiesas rīkojumu, ko apstiprinājusi arī Latvijas tiesa, Lembergam aizliegts jebkādā veidā atbrīvoties, rīkoties vai samazināt vērtību jebkuriem viņa aktīviem līdz 135 miljonu dolāru vērtībā. Galvenais prasītājs LK lietā ir a/s Ventspils nafta (VN) un tās meitasfirmas LK lielākais īpašnieks – koncerns Vitol.

Pietiek jau rakstījis par Lemberga iespējamo saistību ar LK privatizāciju, kas tikusi pielīdzināta klasiskai valsts nozagšanai. Par to liecinājuši Ģenerālprokuratūras tiesai nodotie krimināllietas materiāli, kuri publiskoti grāmatā Kā nozagt miljardu un kuru fragmentus publiskojis arī Pietiek. Proti, 2002.gada vasarā par LK lielāko īpašnieci kļuva toreiz Lemberga kontrolē esošā VN (Privatizācijas aģentūras rīkotā izsolē Rīgas Fondu biržā pārdeva 51% LK akciju par 35,7 miljoniem latu). 

Ar Lembergu saistītās krimināllietas materiāli atklājuši, ka LK privatizācijas neformālie organizatori bija Lembergs un ekspremjers, likvidētās Tautas partijas dibinātājs Andris Šķēle, kuri šo „darījumu” toreiz „organizēja” kopā ar vairākiem citiem pietuvinātiem uzņēmējiem. No krimināllietas materiāliem arī izriet, ka par LK privatizāciju varētu būt maksāts trīs tolaik valdību veidojošajām partijām - Tautas partijai, Latvijas ceļam un TB/LNNK.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0