Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Prokurors Andis Mežsargs, kopā ar Satversmes aizsardzības biroja (SAB) darbinieku Aigaru Sparānu organizējot un piedaloties uzņēmēju un advokātu tikšanās Ventspils tranzītbiznesa konfliktu kārtošanai, uzstājies Ģenerālprokuratūras vārdā un nevis kā privātpersona, - tas izriet no Šveices advokāta Rūdolfa Meroni šovasar oficiāli sniegtajam liecībām Londonas tiesvedībā tā dēvētajā Latvijas kuģniecības kuģu fraktēšanas lietā, kas nonākušas Pietiek rīcībā.

Šīs advokāta Meroni liecības ir pretrunā ar ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ceturtdien sniegtajiem publiskajiem skaidrojumiem, kas prokurora Mežsarga iesaistīšanos Ventspils tranzītuzņēmumu biznesa sarunās traktē kā ārpusdarba aktivitātes.

Kalnmeiers savu publisko komentāru, kas sekoja pirms vairākām nedēļām publicētam rakstam laikrakstā Neatkarīgā, balstīja prokurora Mežsarga paskaidrojumos. To saturs publiski nav zināms.

Turpretī Pietiek rīcībā nonākušās advokāta Meroni liecības Lielbritānijas Augstās justīcijas tiesas Karalienes tiesas departamenta Komerctiesā, kas datētas ar šā gada 13. jūliju, rāda, ka prokurors Mežsargs, organizejot Ventspils biznesa tikšanās, runājis Ģenerālprokuratūras vārdā.

2012. gada jūnijā pie Meroni advokāta Latvijā Daimāra Škutāna vērsies prokurors Mežsargs, ierosinot Meroni tikties ar viņu un SAB darbinieku saistībā ar strīdiem par ietekmi Ventspils tranzītbiznesa atslēgas uzņēmumā a/s Ventbunkers, Londonas tiesā liecinājis Šveices advokāts. Tikšanos, kas notikusi 2012. gada 25. jūnijā viesnīcā Felicia Rīgā, kopā ar Mežsargu piedalījies arī SAB augsta ranga darbinieks Sparāns.

"Tikšanās laikā Mežargs skaidroja, ka gan Ģenerālprokuratūra, gan SAB ir norūpējušies, ka cīņa par Ventbunkeru un nemitīgie apvainojumi un raksti, kas presē par to parādās, kaitē Latvijas valsts interesēm. Viņi ierosināja, ka man jātiekas ar vai nu ar Stepanova kungu, vai Berķa kungu, kurš tobrīd vēl tika uzskatīts par Stepanova sabiedroto, lai apspriestu iespējas atrisināt šīs nesaskaņas. Es paskaidroju, ka vienmēr esmu gatavs apspriest noregulējumu un būšu priecīgs satikt kādu no viņiem vai abus," Londonas tiesā šovasar liecinājis Meroni.

Šveices advokāts Meroni, kurš iecelts par tā dēvētajā Lemberga lietā arestētās mantas pārvaldītāju, bauda Ģenerālprokuratūras uzticību. Viņa piekrišana sadarboties ar Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm arī bija būtiska apsūdzību izvirzīšanā pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu, par kuru Ģenerālprokuratūrai ir aizdomas, ka viņam slēpti pieder daļas virknē tranzītuzņēmumu.

Par spīti šīm Meroni liecībām, kuras līdz šim nav bijušas publiski pieejamas, ģenerālprokurors Kalnmeiers ceturtdien skaidroja, ka saņēmis no prokurora Mežsarga paskaidrojumus un mudinājis viņu turpmāk rūpīgāk analizēt ārpus darba kontaktus un tikšanās, lai neradītu šķietamas šaubas par prokuroru rīcības ētiskumu. Šādi prokuratūras preses sekretāres Aigas Šēnbergas teikto citē aģentūra LETA.

"Konkrētajā situācijā prokurora Mežsarga rīcību nevar uzskatīt par saistītu ar prokurora tiešo funkcionālo pienākumu pildīšanu. Turklāt nevienam prokuroram savas tikšanās ar ģenerālprokuroru nav jāsaskaņo. Konkrētajā situācijā arī operatīvā darbinieka rīcību nevar uzskatīt par tādu, kura būtu pakļauta prokurora uzraudzībai Operatīvās darbības likuma izpratnē," apgalvo Ģenerālprokuratūra.

Novērtē šo rakstu:

0
0