Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ventspils domes deputāti, kas tikuši ievēlēti no t.s. “Meroni stipendiātu saraksta” un kas aprīlī paziņoja par nepiedalīšanos domes sēdēs, tagad sākuši boikotēt pašu izsludināto boikotu un atsākuši piedalīties domes sēdēs.

26. aprīlī četri Ventspils domes deputāti publiski paziņoja, ka turpmāk nolēmuši nepiedalīties domes sēdēs. Paziņojumu parakstīja no triju partiju apvienības ievēlētie Ģirts Valdis Kristovskis un Dace Korna (Vienotība), kā arī Aivis un Ivars Landmaņi (Reģionu apvienība).

"Mēs 25. martā, kā arī 17. aprīlī esam atkārtoti vērsušies pie vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces," teikts attiecīgā deputātu paziņojumā.

Tomēr aizvadītās piektdienas domes sēdē šie deputāti bija nolēmuši boikotēt paši savu izsludināto boikotu un atkal ieradās domes sēžu zālē, kā to novēroja klātesošie žurnālisti, uz sēdi sanākušie pašvaldības uzņēmumu darbinieki (tie ieradās ziņot par izskatāmajiem jautājumiem), aktīvais pensionārs — iesniegumu rakstītājs Ivars Jansons, domes ierēdņi u.c.

Iemesls slēpjas Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā, kura 4. pants “Deputāta pilnvaru anulēšana” strikti nosaka: “Dome var anulēt deputāta pilnvaras, ja deputāts vairāk nekā trīs reizes pēc kārtas bez attaisnojoša iemesla nav piedalījies domes sēdē.”

Praksē par attaisnotiem iemesliem parasti tiek uzskatīta slimošana, darba komandējumi, mācības, iepriekš saskaņota prombūtne, pat īslaicīga atrašanās ieslodzījumā utt., taču ne pašpasludināts “boikots” (realitātē — slinkošana un savu vēlētāju interešu nepārstāvēšana, ignorējot tiešos darba pienākumus).

Interesanti, ka šie četri deputāti sāka domāt par atsākšanu strādāt pēc tam, kad 9. maijā satikās ar ministru J. Pūci, kurš — būdams jurists pēc specialitātes un Rīgas domes opozīcijas deputāts pirms ievēlēšanas Saeimā — acīmredzot norādījis “boikotētājiem” uz augstākminēto likuma normu.

2017. gada pašvaldību vēlēšanās Ventspils domē tika ievēlēts Ģ. V. Kristovskis, kura firma SIA GVK Consulting jau ilgi pirms vēlēšanām saņēma 5000 eiro ik mēnesi no “arestētās mantas glabātāja” Rūdolfa Meroni kontrolētās A/S Ventbunkers.

Ģ. V. Kristovska pagājušā gada valsts amatpersonas deklarācija liecina, ka viņš finansiāli varētu atļauties ignorēt savu tiešo darba pienākumu pildīšanu: Ventspils domē viņš darba algā saņēmis tikai ap 4700 eiro gadā, kamēr no savas firmas — 34,8 tūkstošu algu un gandrīz 16 tūkstošus lielas dividendes (patlaban vēl nav zināms, vai un cik no tā ir R. Meroni kontrolēto Ventspils uzņēmumu maksājumu daļa), un tajā pašā laikā no SEB atklātā pensiju fonda nākuši klāt vēl 11 tūkstoši, bet vēl citi ienākumi no saimnieciskās darbības sasnieguši gandrīz 20 tūkstošus. Ieguldījumi veikti 12 juridiskās personās (firmās, korporācijās, fondos u.c.), no kurām tikai divas reģistrētas Latvijā.

Ja Ģ. V. Kristovskis ir kļuvis par “Meroni stipendiātu” caur paša dibināto un vadīto firmu, tad R. Meroni saistība ar reģionāļiem Aivi un Ivaru Landmaņiem ir pavisam neslēpta: A. Landmanis bez 4700 eiro deputāta algas saņēmis 51 tūkstoti no SIA Ventspils Port Services, kur skaitoties “komercdarbības konsultants”, kamēr viņa brālis savukārt bez domes deputāta aldziņas guvis tādu pašu 51 tūkstoti no R. Meroni kontrolētā Ventbunkera. Brālis Ivars apdzinis brāli Aivi ar vēl 12 tūkstošiem, gūtiem algā no R. Meroni firmu kontrolētās Baltijas Asociācijas — Transports un Loģistika.

Pavisam cita situācija ir ceturtajai darba pienākumu “boikotētājai” — deputātei Dacei Kornai. Ne tik daudz finansiālā ziņā (aizvadītajā gadā viņa domē nopelnījusi nedaudz vairāk nekā viņas pārējie boikota biedri, vienlaikus saņemot pensijā no VSAA gandrīz tūkstoti eiro mēnesī), bet gan tajā, ka D. Korna nav tieši konstatējamā veidā “Meroni stipendiāte” — toties viņas kartīte atrasta “čekas maisā”.

Saskaņā ar to 1951. gadā dzimusī Dace Korna savervēta VDK aģentu rindās 1988. gadā ar segvārdu “Filologs”. Viņa gan pati vietējiem medijiem noliegusi ventspilnieku izspiegošanu un “nostučīšanu” čekistiem, tā vietā pieminot savu toreizējo darbu uzņēmumā Ventspils Koks.

Ja šie četri Ventspils domnieki, “boikotēdami” paši savus tiešos darba pienākumus pašvaldībā, turpinātu nenākt uz domes sēdēm un rezultātā zaudētu savus mandātus, tad no četriem nākamajiem deputātiem sarakstā saistība ar R. Meroni būtu konstatējama tikai vienam — Uģis Goldmanis ir Administratīvi tiesiskās daļas vadītājs R. Meroni pārņemtajā A/S Baltic Coal Terminal (par šo afēru, kurā aptuveni 60 miljonus vērtais jaunais ogļu termināls tika pārlikts R. Meroni kabatā par 1 eiro, mēs rakstījām jau iepriekš).

Savukārt pārējie trīs nākamie potenciālie deputāti no 2017. gada pašvaldību vēlēšanās otro vietu ieguvušā saraksta neuzrāda acīmredzamas saiknes ar R. Meroni vadīto grupējumu: zvērināta advokāte Inga Antāne tika atbrīvota no visiem amatiem R. Meroni kontrolētajos uzņēmumos jau aptuveni gadu pēc vēlēšanām un vairs nav saistāma ar R. Meroni ietekmi, savukārt Bruno Jurševics iestājies Jaunajā konservatīvajā partijā un pa Ventspili vairs ikdienā nemaisās, kamēr Edgars Ūdris — saskaņā ar CVK informāciju — ir vietējās mērnieku firmiņas priekšnieks un nav saistīts ne ar kādiem ostas uzņēmumu grupējumiem.

Līdz ar to “Meroni saraksta” augšgala cilvēkiem nācies uzlikt boikotu pašu pirms tam izsludinātajam domes sēžu “boikotam” un atsākt pildīt pašvaldības amatpersonu pienākumus, citādi viņi zaudētu domes deputātu krēslus, vietā nākot tādiem četriem kandidātiem, no kuriem trīs ir mazāk vēlami R. Meroni interesēm nekā patlaban šajos krēslos sēdošie.

Mahinācijas ar ogļu terminālu: https://www.pietiek.com/raksti/60_miljonus_vertais,_daleji_arestetais_oglu_terminalis_parlikts_meroni_kabata_par_1_eiro

Novērtē šo rakstu:

53
4