Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja galvaspilsētas pašvaldības SIA Rīgas satiksme nolietotos tramvajus būtu nodevusi metāllūžņos, tā būtu iekasējusi lielāku summu nekā nepilni 2500 eiro gabalā, - par šādu summu 30 tramvaji paslepus tika pārdoti Ukrainas uzņēmumam Real –NP, kas tos plāno izmantot Harkovas iedzīvotāju pārvadāšanai.

Metāllūžņu uzpirkšanas un pārstādes uzņēmuma Tolmets iepirkumu daļas vadītāja Ieva Otaņķe lēš, ka par 14 līdz 18 tonnu smagu tramvaju, ja to pieņemtu tikai par melnā metāla cenu, tiktu samaksāti aptuveni 3500 eiro.

Tiesa, jārēķinās, ka tramvajs nesastāv tikai no melnā metāla, tur ir arī krāsainais metāls, kā arī sēdekļi, kas nav no metāla. „Man ir grūti aprēķināt precīzu cenu, tad ir jāredz specifikācija, cik daudz tur ir krāsainā metāla, kas ir daudz vērtīgāks nekā melnais metāls,” norāda Tolmeta pārstāve.

Tramvaja vados un elektromotorā esošo kaparu metāllūžņu uzpirkšanas punktos iepērk par 4,5 līdz 50 eiro par kilogramu, kamēr melnā metāla cena Tolmeta uzpirkšanas punktos ir vidēji 215 eiro par tonnu.

Tolmeta pārstāve piebilst, ka noteikti būtu piedalījušies izsolē, ja būtu zinājuši, ka tramvaji tiek pārdoti. „Mēs noteikti pacīnītos par tik liela skaita tramvaju iegādi, jo esam pirkuši gan tramvajus, gan elektrovilcienus un mums ir laba pieredze ar šāda veida metālu uzpirkšanu,” uzsver Otaņķe.

Rīgas satiksme gan apgalvo, ka minimālās izsoles izsludināšanas prasības esot ievērojusi, taču, kā Pietiek jau aprakstījis, acīmredzami nav centusies apziņot iespējami plašāku interesentu loku. „Mēs jau nevaram katru dienu skatīties Rīgas satiksmes un citu transporta kompāniju mājas lapas, vai tur neparādīsies kāda izsole,” skaidro Tolmeta pārstāve.

Liepājas tramvaja tehniskais direktors Aigars Rauda skaidro, ka Liepājas tramvajs pirms nodošanas metāllūžņos savus tramvajus izjauc, sēdekļus, vadus un citas lietas, ko iespējams izmantot citu tramvaju remontos, patur savā īpašumā, bet metāllūžņos nodod tikai pašu tramvaja karkasu.

Jau ziņots, ka Rīgas satiksme informāciju par 30 tramvaju pārdošanu izsolē bija publicējusi tikai savā mājas lapā, kā arī Neatkarīgajā Rīta Avīzē un Latvijas Vēstnesī.

Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ka patiesībā Rīgas domei piederošais uzņēmums īpaši parūpējies, lai izsolē nebūtu „lieku” dalībnieku un tos iegūtu Ukrainas kompānija Real-NP.

Summa, par kuru uzņēmums piekritis pirkt vecos tramvajus, ir bijusi tikai nedaudz lielāka par to, kuru mazāksolīšanas izsolē kā slepeno bija noteikusi Rīgas satiksme un zem kuras izsole būtu uzskatāma par nenotikušu.

Iepriekš Rīgas satiksme šos tramvajus tikpat paklusām organizētā izsolē pārdeva arī vairāksolīšanā, taču par šo izsoli saprotamu iemeslu dēļ vispār neviens neizrādīja interesi. 

Rīgas satiksmes vadītājs Leons Bemhens (attēlā) pagaidām nav nekādi reaģējis uz šīm publiskotajām ziņām par viņa vadītā uzņēmuma, iespējams, atklāti nesaimniecisko rīcību.

Novērtē šo rakstu:

0
0