Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan privātpersonus un mazos uzņēmumus valsts policija pastāvīgi soda par ierobežojumu  neievērošanu, aviokompānija AirBaltic  par šo pašu ierobežojumu pārkāpšanu pie atbildības absolūti nekādi netiek saukta.

Vēl pagājušā gada ziemā AirBaltic mēģināja ievērot obligātos noteikumus un savas lidmašīnās ierobežoja attālumu starp pasažieriem. Lai to izdarītu, katrs otrais sēdeklis salonā tika iezīmēts ar aizliedzošu lenti, un cilvēki rindās sēdēja ik otrajā sēdvietā.

Acīmredzot pēc pusgada (vai arī agrāk) aviokompānija ir pārskatījusi savu attieksmi pret obligātajiem ierobežojumiem un tagad pieturas pie absolūti pretējas nostājas. Konkrētāk, lidmašīnas salonā, ar kuru es lidoju pagājušajā nedēļā, nebija nekādu ierobežojošo lentu, un lidmašīna bija gandrīz pilnībā piepildīta ar pasažieriem.

Neskatoties uz to, ka AirBaltic neierobežoja attālumu starp sēdošajiem pasažieriem, salona skaļruņos nepārtraukti skanēja brīdinājums par nepieciešamību saglabāt divu metru attālumu. Kā to darīt pasažieriem, kuri sēdēja 10 centimetru attālumā viens no otra, brīdinājumos diemžēl netika precizēts.

Tad bija interesanti vērot situāciju ar maskām. Stjuartes visa lidojuma laikā nepārtraukti izteica piezīmes pasažieriem, kuri vai nu nemaz nenēsāja masku, vai arī pavilka to lejā, lai varētu elpot caur degunu. Laikā, kad pasažieri ienāca salonā un lidmašīnu gatavoja pacelšanai, dažiem pasažieriem, kuri neatbildēja uz mutiskām piezīmēm par maskas trūkumu, stjuartes pat draudēja viņus izlaist.

Taču burtiski pusstundu pēc pacelšanās konkrētiem pasažieriem situācija ar maskām dramatiski mainījās. Tas notika laikā, kad pienaca laiks pārdot pasažieriem ēdienus un dzērienus. Tagad tiem cilvēkiem, kuri iegādājās melleņu mafinu, tika oficiāli atļauts noņemt masku un sēdēt desmit centimetru attālumā no kaimiņiem ar atsegtu muti un degunu.

Teorētiski, ja kāds pasažieris visa lidojuma laikā būtu gatavs pirkt ēdienu lidmašīnas kafejnīcā, tad arī visā lidojuma laikā viņam būtu atļauts palikt bez maskas. Kamēr viņa kaimiņam par nolaisto masku stjuarte būtu draudējusi ar problēmam.

Šeit ir vērts atzīmēt, ka melleņu mafins, kuru var iegādāties gandrīz jebkurā pārtikas veikalā par 0,50 eiro – 1 eiro, lidmašīnas kafejnīcā maksā 3 eiro jeb aptuveni trīs - sešas reizes dārgāk nekā veikalā.

Ņemot to visu vērā, mēs varam secināt, ka daudzkārtējais uzcenojums pārtikai un maksimāls pārdotu aviobiļešu skaits aviokompānijai ir kļuvis daudz svarīgāks par pasažieru veselību un dzīvību.

Galu galā ir acīmredzams, ka, ja kāds no pasažieriem AirBaltic nihilistiskās attieksmes pret ierobežojumiem dēļ saslimst ar kovidu un vēlāk nomirst, tad tā būs tikai un vienīgi viņa personīgā problēma. Un gadījumā, ja šī persona pat nepirka melleņu mafinus par 3 eiro, tad AirBaltic vadība par viņu vispār var aizmirst kā par pagājušā gada sniegu.

Novērtē šo rakstu:

47
20