Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau kopš aizvadītās nedēļas beigām ne finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, ne auditorkompānijas Deloitte Latvia saimnieki Igors Rodins un Roberts Stuģis nevēlas atklāt, kādu summu Latvijas nodokļu maksātājiem izmaksājusi īpatnā „aptaujas lapa par NILLTFN likumu”, ko Valsts ieņēmumu dienests izsūtījis uzņēmējiem un pieprasījis aizpildīt zibenīgā ātrumā.

Pietiek jau aizvadītajā nedēļā publiskoja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ar norādi uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumu uzņēmumiem izsūtīto kārtējo pārsteidzošo dokumentu – ļoti sarežģītu aptaujas lapu ar daudziem desmitiem aizpildāmu aiļu, kas saskaņā ar paša VID skaidrojumu „sniegs ieskatu par Jūsu kā likuma subjekta darbību”.

VID skaidro, ka šīs anketas esot vajadzīgas, lai sagatavotu Nacionālo noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas risku novērtējumu, izstrādātu pasākumu plānu šo risku mazināšanai un sniegtu informāciju Eiropas Padomes atbildīgajai komitejai, kas veic šo risku novērtēšanu Eiropā kopumā.

Šā gada 14. februārī apstiprinātais Ministru kabineta rīkojums Finanšu ministrijai noteicis izveidot augsta līmeņa projekta vadības grupu šīs pašas ministrijas vadībā. Rīkojumā noteikts, ka atbalstu Nacionālā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas risku novērtējuma sagatavošanā sniedz SIA Deloitte Latvia, kas arī ir anketas autors.

„Anketas autors ir SIA Deloitte Latvia. VID ir tās izsūtījis uzraugāmajiem Noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma subjektiem. Valsts ieņēmumu dienests nav līguma slēdzējs no valsts puses, un attiecīgi arī nav atlīdzības izmaksātājs SIA Deloitte Latvia,” skaidro VID.

Taču jau kopš pagājušās nedēļas ne Reiznieces-Ozolas vadītā Finanšu ministrija, ne Deloitte Latvia saimnieki Rodins un Stuģis nav vēlējušies sniegt skaidrojumus – kādas summas nodokļu maksātājiem ir izmaksājusi šādas anketas sagatavošana.

Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā dati par šādu iepirkumu nav atrodami, kas liek domāt, ka oficiāls konkurss nemaz nav rīkots. Uz to norāda arī Finanšu ministrijas preses pārstāvja Alekša Jarocka reakcija uz Pietiek jautājumiem, liekot noprast, ka tieši finanšu ministre ir tā, kas nav vēlējusies izpaust jelkādas ziņas par šo tēmu.

Klusē arī auditorkompānija Deloitte Latvia, kas, kā rāda Lursoft dati, neraugoties uz „starptautisko” nosaukumu, patiesībā gandrīz pilnībā pieder vietējiem īpašniekiem: tās lielākais īpašnieks ar 60% kapitāldaļu ir valdes loceklis Igors Rodins, prokūristam Robertam Stuģim pieder nepilni 15% kapitāldaļu – gandrīz tikpat arī trešajai lielajai līdzīpašniecei Kristīnei Jarvei. 

Novērtē šo rakstu:

0
0