Menu
Pilnā versija
Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Dārta Šķēle · 03.09.2021. · Komentāri (0)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Roza Luksemburga

05.09.2021. 00:16

Pastulbs raksts. Kaut kads "kakja Leopolda sindroms" no serijas: dzivosim visi draudzigi! Bet ko darit, ja tava valdiba dara pilnigi visu, lai tavu socialo spriedzi audzeetu? Ienakumus grib atnemt, tiesibas stradat atnemt, izklaides, sportu, kulturu, pat tiesibas satikt gimeni jau bija pamanijusies ierobezot. Par kadu socialo mieru var but runa? Uz barikadem, kamer nav par velu!

Atbildēt

Savādi

04.09.2021. 21:35

Mums ir radusies jauna ekonomikas nozare? Rakstiņa autore piesauc līdz šim nezināmu- ,,drošības industrija,, .

Atbildēt

hana

04.09.2021. 20:49

Sabiedrība dzīvo spriedzē jau 80 gadus.Laiks bija pamanīt,kā arī to,ka informācija tiek vienkāršota tikpat ilgi.

Atbildēt

Jau dūša papēžos?

04.09.2021. 16:06

»

Novērojums -

agresijas pieaugums ir īpaši redzams vakcinēto vidū


Paziņojums, ka vakcinēšanās, ja reiz sākta, būs jāturpina regulāri, dzen izmisumā "apzinīgos"! Ko tad mēs ieguvām, ja vakcīnas ir tik mazjaudīgas? Vai vienīgi mierinājumu, ka nepotētie ātri itkā miršot nost? Kāda laime, būt nelgai!

Atbildēt

Novērojums -

04.09.2021. 12:59

agresijas pieaugums ir īpaši redzams vakcinēto vidū...

Atbildēt

CILVĒCĪBA

04.09.2021. 10:11

būtu neizplatīt vīrusu, bet nav jau un iepotēt to nevienam nevar
skatiet cik lepni dzīvo puķins, jo tauta stulba.domājat, citi tā negrib???

Atbildēt

tukša malšanās

04.09.2021. 10:09

tie uin viņu spiriedze bijusi vienmēr, jo viņi te ir visu laiku, visā pasaule patreiz un epidemiju bāzes iet sarkano-ta jeb kuras krāsas- raušanās pie varas-švābisms. ASV tas jau izdevās, redzat energoresursu cenas kur uzkāpa, tas ir švābisms.
Kas var būt izdevīgāk, zimbē muļku massas un laupi laupi laupi...tieslietas tevi piesegs-jumtos, psrs piemirsāt????
ACIS ATVERIET, KURŠ SPĒJ

Atbildēt

Bet aģenti, kas apmācīti ASV cionistu banku skolās

04.09.2021. 03:02

»

risinājums

Cilvēcība būs, ja patrieksim necilvēkus Levitzu un Knariņu


Pavļuts, Viņķele, Rimševics, Vj. Dombrovskis, Godmanis u c turpinās savu kurmju darbu.

Atbildēt

Pētersons

03.09.2021. 23:39

»

Degradācijas mecanāti.

Nenormāla spriedze rodās kad TV ekrānā ieraugu Latvijas izzadzējus, viesiem atpazīstamus mankurtus un svešas valsts ievestus ienaidniekus. Spriedze turpina pieaugt ar katru teikumu, ko tādi gadu no gada sola vai apspriež savās vīzijās par problēmām Latvijā...


Par Lembergu- ļoti vienkāršoti, viņš traucē pašlaik pie varas nonākušajiem izsalkušajiem šakāļiem!
Kāpēc ne citi? Varbūt citi rušinājās savās biznesa dobēs un dobītēs un neknāba varai acīs!

Atbildēt

Haralds Kalns

03.09.2021. 23:37

Šodien TV noklausījos Levitu,kurš ziņoja par milzīgu ekonomikas augšupeju! Arī viss pārējais valstī esot vislabākajā kārtībā,jeb melo acīs skatīdamies! Bet nav jau pirmā reize,kad MELO KĀ SOBAKA!!!

Atbildēt

Degradācijas mecanāti.

03.09.2021. 20:06

Nenormāla spriedze rodās kad TV ekrānā ieraugu Latvijas izzadzējus, viesiem atpazīstamus mankurtus un svešas valsts ievestus ienaidniekus. Spriedze turpina pieaugt ar katru teikumu, ko tādi gadu no gada sola vai apspriež savās vīzijās par problēmām Latvijā.
Ir tikai viens jautājums, kāpēc tikai Lembergs un pirms 30 gadiem kāpēc tikai Rubiks ???

Atbildēt

kārtējais

03.09.2021. 18:33

fufels. pa virsu sagrābstīta tukša grabēšana. kā parasti.
lapsas mājaslapa platiem soļiem iet uz nosprāgšanu.

Atbildēt

Žulis

03.09.2021. 18:24

Šis raksts ir tāda spēlēšanās ar vispārinājumiem. Un spēlējoties ar vispārinājumiem, faktu konstatējums arī ir vispārīgs un risinājums visām problēmām arī ir vispārīgs. Savukārt viss vispārīgais vienmēr šķiet vienkāršs un viegli paveicams. Piemēram, konstatējam ka valstī ir zems labklājības līmenis. Kāds šeit varētu būt risinājums? Nu protams, labklājības līmenis ir jāpaceļ. Konstatējam, ka sabiedrība ir sašķelta. Kāds šeit varētu būt risinājums? Nu protams, sabiedrību vajag saliedēt. Šajā rakstā autore konstatē, ka pie visa vainojams sociālās spriedzes pieaugums sabiedrībā. Kāds varētu būt risinājums? Nu protams, sociālo spriedzi sabiedrībā vajag samazināt. Viss loģiski, viss pareizi. Vajag tik domāt labas domas, censties visas nejēdzības uzņemt saprotoši un tām visam pielāgoties. Rodas iespaids, ka raksta autore ir lasījusi to Amerikas policistēm domāto instrukciju, kur teikts, ka ja kādreiz gadās nokļūt situācijā kur nenovēršami tiksi izvarota, tad nevajag pretoties, bet gan atslābināties un no šī procesa censties gūt maksimālu baudu.

Atbildēt

MB

03.09.2021. 17:48

Visas labākās lietas nemaksā neko, un neviens tas nav atņēmis, vai nevar atņemt kā laiku, dabu, sauli un mīlestību. Izbaudiet dzīvi, viss būs kārtībā.

Atbildēt

lauķis

03.09.2021. 16:17

»

risinājums

Cilvēcība būs, ja patrieksim necilvēkus Levitzu un Knariņu


Ne tikai,katram jāizdara izvēle,kas viņš grib būt.

Atbildēt

Pētersons

03.09.2021. 16:17

Hmmm, par salu valstīm līdz šim uzskatīja Filipīnas, Indonēziju un līdzīgas ar pulkākām vai mazak pulkām salām, bet nu izrādās, ka Grenlande ir valsts un pie tam salu valsts!

Atbildēt

risinājums

03.09.2021. 16:14

Cilvēcība būs, ja patrieksim necilvēkus Levitzu un Knariņu!

Atbildēt

Nuja

03.09.2021. 16:03

Nuja, Grenlande esot valsts un vēl labs piemērs. Ja tūrismu iespējams mīkstināt - vispār tas ir ko vērts, ciets tūrisms un mīksts tūrisms, lai jau būtu arī Grenlande valsts. Kādus tik atklājumus jaunās ģenerācijas vēl neizdarīs.

Atbildēt

Manuprāt

03.09.2021. 15:58

Raksts ir divains - kaut kāda daļa no cita, bez citēšanas un atsauksmēm.

Atbildēt

Secinājums

03.09.2021. 15:51

Visaugstākā cilvēcības izpausme būs kad sāksies bads,un tas būs neizbēgami.

Atbildēt

Sociālo nemieru sākums Rīgā, 18. septembrī 2021. gadā

03.09.2021. 15:39


Vai mūs gatavo haosam un sociāliem nemieriem? 09.02.2021. 09:08
Šteinbuka norāda, kad Latvijā būs redzams patiesais bezdarba līmenis
SABIEDRĪBA 2021. gada 25. janvārī 09:24
Jauns.lv / LETA

Patiesais bezdarba līmenis Latvijā būs redzams pēc dīkstāves pabalstu izmaksas perioda, proti 2021. gada beigās, pirmdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Fiskālās disciplīnas padome priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.

"Kāda būs reālā situācija ar bezdarbu rādīs tikai laiks, kad dīkstāves pabalsts vairs nebūs un daudzi uzņēmumi bankrotēs," teica Šteinbuka.

Viņa atzīmēja, ka būs uzņēmumi, tostarp arī līdz šim veiksmīgas kompānijas, kuras nespēs atgūties pēc krīzes.

Inkluzīvais kapitālisms bez cilvēktiesībām izvēlēties uzņēmējdarbības veidu un bez cilvēktiesībām uz īpašumu? Vai 4. maija valsts finanšu korporācija mūs gatavo sociāliem nemieriem un haosam?

Sociālie nemieri K. Švābe “Covid-19 Lielais restarts”

https://straight2point.info/wp-content/uploads/2020/08/COVID-19_-The-Great-Reset-Klaus-Schwab.pdf


65.-68.lpp.


1.3.2. Sociālie nemieri

Viena no visdziļākajām briesmām, kas draud sociālo ierobežojumu un cilvēktiesību ierobežojumu Covid-19 laikā un laikā pēc pandēmijas, ir sociālie nemieri. Dažos ārkārtējos gadījumos tas var izraisīt sabiedrības sabrukumu un politisku sabrukumu. Neskaitāmi pētījumi, raksti un brīdinājumi ir uzsvēruši šo īpašo risku, pamatojoties uz acīmredzamo novērojumu, ka tad, kad cilvēkiem nav darba, ienākumu un izredžu uz labāku dzīvi, viņi bieži izmanto vardarbību.

Šis citāts atspoguļo problēmas būtību. Tas attiecas uz ASV, taču tā secinājumi ir derīgi lielākajai daļai pasaules valstu.
Tie, kas kļūst bezcerīgi, bez darba un bez aktīviem, var viegli vērsties pret tiem, kuriem ir labāk.

Jau tagad aptuveni 30% amerikāņu bagātība ir nulle vai negatīva. Ja no pašreizējās krīzes izkļūst vairāk cilvēku, kuriem nav ne naudas, ne darba, ne piekļuves veselības aprūpei, un, ja šie cilvēki ir izmisuši un dusmīgi, tādas ainas kā nesenā ieslodzīto bēgšana Itālijā vai laupīšana, kas sekoja viesuļvētrai Katrīna Ņūorleānā 2005. gadā varētu kļūt par ikdienu.

Ja valdībām nāksies izmantot paramilitāros vai militāros spēkus, lai apspiestu, piemēram, nemierus vai uzbrukumus īpašumiem, sabiedrība varētu sākt sadalīties.

Arī pirmspandēmijas laikā pasaulē sociālie nemieri pieauga visā pasaulē, tāpēc risks nav jauns, bet to ir palielinājis COVID-19.

Ir dažādi veidi, kā definēt, kas ir sociālais nemiers, taču pēdējo divu gadu laikā visā pasaulē ir notikuši vairāk nekā 100 nozīmīgi pret valdībām vērsti protesti gan bagātajās, gan nabadzīgajās valstīs, sākot no dzelteno vestu nemieriem Francija uz demonstrācijām pret policistiem tādās valstīs kā Bolīvija, Irāna un Sudāna. Lielāko daļu (pēdējo) nomāca brutāli uzbrukumi, un daudzi pārgāja “ziemas guļas” stāvoklī (tāpat kā pasaules ekonomika), kad valdības piespieda savus iedzīvotājus palikt mājas ieslodzījumā, lai ierobežotu pandēmiju. Bet pēc tam, kad tiek atcelts aizliegums pulcēties grupās un iziet ielās, ir grūti iedomāties, ka vecās sūdzības un uz laiku nomākta sociālā trauksme vairs neizraisīsies, iespējams, ar jaunu spēku.

Pēcpandēmijas laikā bezdarbnieki, sociāli noraizējušies, nožēlojamie, aizvainotie, slimie un izsalkuši būs dramatiski noskaņoti.

Notiks personiskas traģēdijas, kas izraisīs dusmas, ar aizvainojumu un uzbudinājumu dažādās sociālajās grupās, ieskaitot bezdarbniekus, nabadzīgos, migrantus, ieslodzītos, bezpajumtniekus, visus atstātos ... Vai tas viss spiediens nevarētu beigties ar izvirdumu? Sociālajām parādībām bieži piemīt tādas pašas īpašības kā pandēmijām, un, kā minēts iepriekšējās lappusēs, pagrieziena punkti attiecas vienādi uz abiem. Kad nabadzība, atņemšanas un bezspēcības sajūta sasniedz noteiktu pagrieziena punktu, graujoša sociālā rīcība bieži kļūst par pašu pēdējo iespēju.

Krīzes pirmajās dienās ievērojamas personas atkārtoja šādas bažas un brīdināja pasauli par pieaugošo sociālo nemieru risku. Viens no tiem ir zviedru rūpnieks Jēkabs Valenbergs. 2020. gada martā viņš rakstīja: “Ja krīze turpināsies ilgi, bezdarbs varētu sasniegt 20-30 procentus, savukārt ekonomikas sarukt par 20-30 procentiem ... Atveseļošanās nenotiks. Būs sociālie nemieri. Būs vardarbība. Tam būs sociālekonomiskas sekas: dramatisks bezdarbs. Iedzīvotāji dramatiski cietīs: daži nomirs, citi jutīsies šausmīgi. ” Tagad mēs esam pārsnieguši to robežu, ko Valenberga uzskatīja par“ satraucošu ”, jo daudzās pasaules valstīs bezdarbs pārsniedz 20% līdz 30% un lielākā daļa ekonomiku, kas 2020. gada otrajā ceturksnī saruka, pārsniedzot līmeni, kas iepriekš uzskatīts par satraucošu. Kā tas notiks un kur visdrīzāk notiek sociālie nemieri un kādā mērā?

Šīs grāmatas rakstīšanas laikā COVID-19 jau ir atraisījis globālu sociālo nemieru vilni. Tas sākās ASV ar Black Lives Matter protestiem pēc Džordža Floida nogalināšanas 2020. gada maija beigās, taču tas strauji izplatījās visā pasaulē. COVID-19 bija noteicošais elements: Džordža Floida nāve bija dzirkstele, kas iededzināja sociālo nemieru uguni, taču pamatā bija pandēmijas radītie apstākļi, jo īpaši tās atklātā rasu nevienlīdzība un augošais bezdarba līmenis. kas pastiprināja protestus un tos turpina.



Atbildēt

Hmm

03.09.2021. 15:27

Kā no baznīcas teātra izrādes sprediķa un izraēļu bībeles stāsta.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: