Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tiesībsarga birojā tika saņemts H.Bruņinieka iesniegums, kurā norādīts, ka Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa un Valmieras rajona prokuratūras atbildīgās amatpersonas nevēlas noskaidrot patiesību par nelikumīgu koku izciršanu Jāņa Daļiņa stadionā Valmierā 2010.gada pavasarī. Valsts policija ir atteikusies ierosināt kriminālprocesu par iespējamu noziedzīgu nodarījumu. Savukārt Valmieras rajona prokuratūra H.Bruņinieka sūdzību par pieņemto lēmumu noraidījusi kā nepamatotu.

No tiesībsargam iesniegtajiem materiāliem izriet, ka H.Bruņinieka kolektīvais 2011.gada 12.septembra iesniegums par koku izciršanu J.Daļiņa stadionā Valmierā 2010.gada pavasarī sākotnēji tika iesniegts Valmieras rajona prokuratūrā, kura to nosūtīja pēc piekritības atbildes sniegšanai Valsts policijas Vidzemes reģionālās pārvaldes Valmieras iecirknim, kas savukārt 2011.gada 14.oktobrī H.Bruņiniekam paziņoja, ka tiek uzsākta resoriskā pārbaude attiecībā uz iesniegumā norādīto iespējamo noziedzīgo nodarījumu.

Pabeidzot materiāla resorisko pārbaudi, 2012.gada 25.aprīlī tika pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, jo notikušajā netika konstatētas Krimināllikuma 109.pantā minētā noziedzīgā nodarījuma sastāvs.

Minēto lēmumu H.Bruņinieks pārsūdzēja Valmieras rajona prokuratūrā. 2012.gada 21.maijā Valmieras rajona prokuratūras virsprokurora pienākumu izpildītājs S.Noviks viņa sūdzību noraidīja kā nepamatotu, savā atbildē norādot, ka pārbaudot resoriskās pārbaudes materiālus nav gūts apstiprinājums tam, ka nocirsto ozolu koksnes daudzums ir ievērojami lielāks, kā to norādījusi Valmieras pilsētas pašvaldība.

H.Bruņinieks savā iesniegumā tiesībsargam norāda, ka 2009.gada topogrāfijas dati skaidri parāda uz to, cik un kur koki stadionā auguši pirms to izciršanas. Savukārt resoriskās pārbaudes ietvaros nav noskaidrots, kur palikuši vismaz 60 platlapju sugas koki. Tādejādi, piekrītot iesniedzējam, uzskatu, ka, lai arī pārbaudes laikā tika konstatēts, ka pēc topogrāfiskajiem datiem nav iespējams noteikt koku sugas un konstatēt, ka nelikumīgi izcirsti ir tieši ozoli, būtu nepieciešams novērst jebkuras šaubas par to, ka izcirstais koku daudzums ir bijis lielāks, kā norādīts pašvaldības izsniegtajā atļaujā.

Situācijās, kad iedzīvotāji norāda uz pašvaldību amatpersonu iespējami nelikumīgu rīcību ar pašvaldības mantu, vēl jo vairāk uz iespējami notikušu noziedzīgu nodarījumu, atbildīgajām institūcijām šī informācija būtu jāpārbauda ar īpašu rūpību un pieņemtajiem lēmumiem būtu jābūt motivētiem un pamatotiem.

Ievērojot augstāk minēto un pamatojoties uz Tiesībsarga likuma 13.pantu, aicinu izvērtēt lietas apstākļus pēc būtības un atkārtoti lemt jautājumu par nepieciešamību uzsākt kriminālprocesu. Par pieņemtajiem lēmumiem līdz 2012.gada 20.augustam lūdzam informēt H.Bruņinieku un tiesībsargu.

Novērtē šo rakstu:

0
0