Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Gints Grūbe, viens no pieciem Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem, ir reti čakls cilvēks: vienlaikus amatam NEPLP ieņem arī Filmu padomes priekšsēdētāja amatu, darbojas nodibinājumā Rīga 2014, kā arī producē, saraksta un ražo visāda veida saturu caur producentu kantori Mistrus Media. Sagadīšanās pēc šis pats uzņēmums saņēmis desmitiem tūkstošus no ministrijām, kas intensīvi reklamējas Latvijas Televīzijā - kuras uzraudzīšana ir NEPLP locekļa Grūbes tiešais darba pienākums padomē!

Oficiālie dati par šādas situācijas esamību tika publicēti (ar Pietiek gādību) jau pagājušā gada 5. decembrī, bet sabiedrība uz tiem tobrīd vēl nenoreaģēja saprotama iemesla dēļ - tieši pirms divām nedēļām bija notikusi Zolitūdes katastrofa, un visi bija aizņemti ar tās iemeslu izprašanu, kā arī palīdzības vākšanu cietušajiem.

Tagad, izanalizējot ministriju ar gariem zobiem sniegtos datus, atklājas iesīkstējusi sistēma, kā ministrijas maksājušas Latvijas Televīzijai. Proti: lai NEPLP loceklis Gints Grūbe uz šo maksāšanu pievērtu acis, milzu summas paralēli maksātas arī SIA Mistrus Media, kurā Grūbem pieder 50%.

Labklājības ministrija izcili nepopulārās ministres Ilzes Viņķeles (Vienotība) ministrēšanas laikā maksājusi LTV kopumā 9177,50 latus, kas bijuši sadalīti sešās porcijās. Viņķeles laikā Mistrus Media saņēma 11 913,30 latus.

Ekonomikas ministrijas (un līdz ar to "reformista" Daniela Pavļuta) pakļautībā esošā Tūrisma valsts attīstības aģentūra (TAVA) izmaksājusi Mistrus Media 32 061,60 latus. Tā pati aģentūra maksājusi vismaz Ls 5264,01 Latvijas Radio, par kuras uzraudzību tāpat lemj NEPLP - tajā skaitā Mistrus Media līdzīpašnieks un patiesā labuma guvējs Gints Grūbe. Citā gadījumā Latvijas Radio no TAVA līdzekļiem samaksāti 2475,60 lati. Bet Latvijas Televīzija vismaz trijos gadījumos strādājusi TAVA labā par brīvu, veicot… tirgus izpēti. Atliek tikai minēt, vai šajā gadījumā Gints Grūbe kā Latvijas Televīzijas politiskais uzraugs no NEPLP puses nav veicinājis Latvijas Televīzijas darbošanos Ekonomikas ministrijas iestāžu labā bez maksas pēc tam, kad Mistrus Media saņēma no TAVA vairāk nekā 32 tūkstošus latu.

Attiecībā uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju jāatzīmē, ka Latvijas Televīzija saņēmusi 19 990 latus no Valsts reģionālās attīstības aģentūras, kamēr Mistrus Media ķēriens šeit bijis mazāks - tikai 220 lati un 21 santīms. Vēl arī Latvijas Radio vairākos darījumos tikuši izmaksāti attiecīgi 2024,79 lati, 1723 un 750 lati.

Gints Grūbe ir bijis arī tiešs patiesā labuma guvējs no šiem darījumiem: pagājušogad viņš saņēmis no Mistrus Media 13 033,93 latus, bet aizpagājušogad viņa guvums bijis 9371 lats un 43 santīmi paralēli algai pamatdarbā NEPLP.

Taisnības labad jāpiezīmē, ka pārējiem NEPLP locekļiem (Ainārs Dimants, Aija Dulevska, Dainis Mjartāns, Ivars Zviedris) šādas interešu konflikta situācijas ne tuvu nav konstatējamas - neviens no viņiem caur privātfirmu nesaņem desmitus tūkstošu no ministrijām, kuras pēc tam reklamējas NEPLP uzraugāmajos sabiedriskajos medijos.

Foto no mistrusmedia.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0