Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau trīs dienas pēc tam, kad valsts prezidents Egils Levits izsludināja lielā steigā pieņemtos Elektronisko sakaru likuma grozījumus, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), kas iepriekš gadiem ilgi pieļāva Krievijas propagandas TV kanālu raidīšanu Latvijā, „saistībā ar apdraudējumu valsts drošībai” bloķējusi 71 interneta resursu, tostarp pat tādas vietnes kā kremlin.ru, kas ir Latvijas president.lv analogs. Tā kā NEPLP joprojām nav vēlējusies publiskot ne savu lēmumu, ne bloķēto vietņu sarakstu (ko publisko pat analoģiska Krievijas iestāde), tai šodien nosūtīts oficiāls informācijas pieprasījums, ko publicējam pilnībā.

Informācijas pieprasījums Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei

Šā gada 15. martā informācijas aģentūra LETA ar atsauci uz Jūsu iestādes darbinieku Ivaru Āboliņu (attēlā) publicējusi šādu informāciju:

„NEPLP bloķējusi 71 interneta resursu saistībā ar apdraudējumu valsts drošībai

Rīga, 15.marts, LETA. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) saistībā ar apdraudējumu valsts drošībai bloķējusi 71 interneta resursu, aģentūrai LETA pastāstīja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Viņš skaidroja, ka attiecīgajos interneta resursos tika izvietots saturs, kas tieši apdraud valsts drošību, kurina nacionālo naidu.

"NEPLP neredz iespēju, ka šādas lapas varētu būt pieejamas Latvijas teritorijā šajos apstākļos," teica Āboliņš, piebilstot, ka NEPLP turpina interneta resursu monitoringu, kas varētu rezultēties arī turpmākos lēmumos par citu interneta resursu bloķēšanu.

Tāpat Āboliņš atzīmēja, ka šādu lēmumu bija iespējams pieņemt pateicoties Saeimas pagājušā nedēļā pieņemtajiem grozījumiem Elektronisko sakaru likumā.

Jau ziņots, ka Saeima 10.martā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Elektronisko sakaru likumā, ar ko NEPLP piešķirtas tiesības slēgt interneta vietnes, kas izplata dezinformāciju un Kremļa propagandu.

Iepriekš Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē Āboliņš minēja, ka NEPLP sadarbībā ar Valsts drošības dienestu un Kultūras ministriju izstrādājusi šo jauno regulējumu, kas gadījumā, ja tiek konstatēts apdraudējums valsts drošībai, ļaus ierobežot interneta vietnes, kas izplata dezinformāciju un Kremļa propagandu.

Viņš uzsvēra, ka NEPLP interneta vietni varēs bloķēt tikai tad, ja būs saņemts iesniegums no attiecīgās valsts iestādes, proti, bez attiecīga iesnieguma padome nevarēs pieņemt nekādu lēmumu.

"Likumprojekts maksimāli efektīvi un ātri ļaus attīrīt Latvijas informatīvo telpu no informācijas, kas apdraud Latvijas drošību," skaidroja Āboliņš.

NEPLP pēdējā laikā Latvijā pārtraukusi virkni Krievijas un Baltkrievijas televīzijas kanālu izplatīšanu.”

Ne 15., ne 16., ne 17. martā Jūsu iestāde ne savā interneta mājaslapā, ne citādi nav sniegusi informāciju ne par pieņemto lēmumu, ne par bloķētajām vietnēm.

Vienīgi minētais Jūsu iestādes darbinieks ir sociālajā tīklā Twitter uzskaitījis dažas no šīm vietnēm, cita starpā pieminot neeksistējošu interneta vietni „kremlim.ru”.

Kā žurnālists likuma par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem izpratnē, gatavojot mediju publikāciju sabiedrības informēšanas nolūkos par Jūsu iestādes darbinieku, iespējams, neefektīvu, prettiesisku rīcību, vēlos saņemt no Jūsu iestādes atbildes pēc būtības uz šādiem jautājumiem

1) kādu iemeslu dēļ Jūsu iestāde savā mājas lapā nav publiskojusi informāciju par interneta vietņu bloķēšanu?

2) kādu iemeslu dēļ Jūsu iestāde savā mājas lapā nav publiskojusi bloķēto vietņu sarakstu?

3) vai par katru no bloķētajām vietnēm Jūsu iestāde ir saņēmusi kompetentas valsts drošības iestādes atzinumu?

4) vai par katru no bloķētajām vietnēm Jūsu iestāde ir saņēmusi kādu citu valsts iestāžu sniegtu informāciju?

5) kad (datums, laiks) notika Jūsu iestādes sēde, kurā tika pieņemts lēmums par 71 Jūsu iestādes darbinieka I. Āboliņa minētās vietnes bloķēšanu? Miniet precīzu laiku, cikos šī sēde sākās un cikos šī sēde beidzās.

6) kā tieši notika katras no 71 Jūsu iestādes darbinieka I. Āboliņa minētās vietnes satura un valsts iestāžu sniegtās informācijas izvērtēšana minētajā Jūsu iestādes sēdē?

7) kā tieši Jūsu iestāde par katru no 71 Jūsu iestādes darbinieka I. Āboliņa minētās vietnes veica izvērtējumu, ka tajā „tiek izplatīts saturs, kas apdraud vai var apdraudēt valsts drošību vai sabiedrisko kārtību un drošību”?

8) ar ko skaidrojams tas, ka Jūsu iestādes darbinieks I. Āboliņš, maldinot sabiedrību un izplatot viltus ziņas, sociālajā tīklā Twitter kā bloķētu minējis neeksistējošu interneta vietni „kremlim.ru”?

Kā žurnālists likuma par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem izpratnē, gatavojot mediju publikāciju sabiedrības informēšanas nolūkos par Jūsu iestādes darbinieku, iespējams, neefektīvu, prettiesisku rīcību, vēlos saņemt no Jūsu iestādes šādu informāciju:

1) Jūsu iestādes lēmuma kopiju par 71 Jūsu iestādes darbinieka I. Āboliņa minētās vietnes bloķēšanu.

2) Jūsu iestādes no valsts iestādēm saņemtās informācijas kopijas par katru no 71 Jūsu iestādes darbinieka I. Āboliņa minētās vietnes, kas bijusi pamatā attiecīgā lēmuma pieņemšanai.”

Novērtē šo rakstu:

113
9