Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Odiozais uzbeku izcelsmes investors Akbars Abdullajevs (attēlā pa kreisi), kurš pašlaik, visticamākais, slēpjas Ukrainā un par kura īpašumiem Latvijā notiek sīva cīņa, iesaistot pat „lietu kārtotājus” tiesībsargāšanas iestādēs un Uzņēmumu reģistrā, kā izrādās, savā dzimtenē ir vairākkārt tiesāts arī par krāpšanu un naudas atmazgāšanu, - tieši par tādiem noziegumiem, kādi pašlaik tiek vērtēti Latvijā saistībā ar viņa īpašumu atsavināšanu.

„A.I.Abdullajevs vairākkārt tiesāts saskaņā ar Uzbekistānas Republikas Kriminālkodeksa 167., 168., 243. un citiem pantiem,” norādīts Uzbekistānas iekšlietu struktūru izziņā, kas datēta ar pagājušā gada novembra sākumu.

Uzbekistānas Kriminālkodeksa 167. un 168. pants attiecināmi uz krāpšanu un paredz naudas soda piemērošanu no trīs līdz sešsimt minimālajām mēneša darba algām vai labošanas darbiem līdz trīs gadiem, vai brīvības atņemšanu no pieciem līdz desmit gadiem (ja netiek atlīdzināts nodarītais materiālais kaitējums).

Savukārt saskaņā ar Uzbekistānas Kriminālkodeksa 243. pantu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu tiek piemērots sods ar brīvības atņemšanu no pieciem līdz desmit gadiem.

Tieši šādas darbības saistībā ar A. Abdullajeva īpašumu likteni tiek izvērtētas Latvijā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. birojā, un ar tām tiek saistīti arī uzņēmēju Valda Bišera un Ulda Skudras vārdi.

Runa ir par darījumu virkni, kas sākusies 2016. gada 15. decembri, kad uzbeku investors savu īpašumu Jūrmalā, Kāpu ielā 98 pārdevis par 350 tūkstošiem eiro Krievijas iedzīvotājam Igoram Vlaskinam.

Taču īpašumu pārdevis nevis pats A. Abdullajevs, kurš šajā laikā, kā zināms no ārvalstu medijiem, ir atradies uzbeku specdienestu rokās, bet gan uzņēmējs V. Bišers, kurš rīkojies A. Abdullajeva vārdā uz viņa it kā izsniegtas pilnvaras pamata.

Šis īpatnais dokuments, kura kopija tāpat ir Pietiek rīcībā, ir noformēts četrus gadus iepriekš Kiprā un pilnvaro A. Abdullajeva vārdā rīkoties gan V. Bišeru, gan kādu Jāni Zaļo. Tieši ar šo pilnvaru V. Bišers tad arī pārdevis A. Abdullajeva Jūrmalas īpašumu.

Darījuma summa gan ir bijusi vairākkārt zemāka nekā desmit gadus iepriekš. 2006. gadā šis pats īpašums ir ticis pārdots par gandrīz četras reizes augstāku cenu – 1,089 miljoniem latu.

2016. gada darījumu vēl īpatnāku padarījis fakts, ka, kā norādīts pirkuma līgumā, reizē ar pašu īpašumu vēl par 350 000 eiro novērtētas īpašumā esošās mēbeles un iekārtas, un abas summas skaidrā naudā esot samaksātas vēl pirms līguma noslēgšanas.

Tas nozīmē, ka skaidrā naudā V. Bišeram kopā samaksāti 700 000 eiro, līdz ar ko, pēc visa spriežot, ir pārkāpts likums „Par nodokļiem un nodevām” tajā redakcijā, kas bija spēkā šajā laikā un kas noteica, ka nodokļu maksātājiem „nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 7200 euro”.

Par to, kāda bija patiesā pirkuma summa un kādus ceļus tālāk aizgāja V. Bišera – ja ticēt līgumā rakstītajam – saņemtie 700 000 eiro skaidrā naudā, drošu ziņu nav. Pietiek zināms, ka policijas Rīgas reģiona pārvaldē gan tiek darīts viss iespējamais, lai nekādas iespējamas naudas atmazgāšanas pazīmes šajā darījumā nesaskatītu.

Dokumenti

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

56
4