Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Partijas Vienotība ģenerālsekretārs Artis Kampars, kurš pirms diviem gadiem publiski skaļi uzstājās par nepieciešamību nopietni ierobežot "augoņu" - ārzonas uzņēmumu darbību Latvijā, pats turpina baroties no ofšoriem un ir padomes priekšsēdētājs ofšorizētā uzņēmumā, - uz to norāda jaunākā Lursoft un Valsts ieņēmumu dienesta datu bāžu informācija.

Tieši pirms diviem gadiem Kampars - toreiz vēl ekonomikas ministra amatā - publiski paziņoja, ka Latvijā "nozīmīgākā daļa uzņēmumu ar īpašniekiem ārzonās ir konstruēti, lai slēptu to patiesos īpašniekus un labuma guvējus".

Kā pavēstīja toreizējais ministrs, informācijas drumslas, kas nonākušas atklātībā pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja veiktajām kratīšanām, apliecinot kuluāros jau sen zināmos faktus, ka patiesā labuma guvēji daudzās ārzonās reģistrētās kompānijās ir Latvijas politikas smagsvari.

"Šādi „optimizētāji” miljoniem latu nesamaksā nodokļos un valsts budžeta nauda tiek novirzīta personīgajam labumam. Un tas tiešā veidā skar katru Latvijas iedzīvotāju," norādīja Kampars.

Tāpēc arī esot skaidrs - "izoperējot šādu augoni, Latvijas tautsaimniecības veselība uzlabotos", un līdz ar to Kampars norādot Valsts prezidentam, ka "viņa atbalsts ārzonās noslēptu uzņēmumu īpašnieku atklāšanai būtu pierādījums patiesai neatkarībai no viņa ievēlēšanas organizētājiem".

Pašlaik, divus gadus vēlāk, kā rāda Lursoft dati, Kampara attieksme pret "ofšoru augoni" ir būtiski mainījusies, - viņš pats kļuvis par padomes priekšsēdētāju uzņēmumā, kura īpašnieki slēpjas aiz Kiprā un Britu Virdžīnu salās reģistrētām ārzonas kompānijām.

Šis uzņēmums ir SIA West Nordic, kurā, kā rāda Lursoft dati, 40% uzņēmuma kapitāldaļu pieder krievu oligarhu un korumpēto ierēdņu iecienītajā Kiprā reģistrētajai Kedvento Trading Ltd, bet vēl 30% kapitāldaļu – Britu Virdžīnu salās reģistrētajai Gektor Productions Ltd. Atlikušie 30% pieder pašmāju uzņēmējam Mārim Majoram.

Uzņēmums vēl nav iesniedzis nevienu gada pārskatu, tāpēc nav zināms, kāds tieši ir Kampara atalgojums uzņēmumā. SIA West Nordic padomē bez Kampara ir vēl divi Ukrainas pilsoņi, kuri, ļoti iespējams, arī slēpjas aiz ārzonas uzņēmumiem.

Spriežot pēc Kampara pēdējās publiskās ienākumu deklarācijas, šis ofšorizētais uzņēmums varētu būt viņa būtiskākais oficiālo ienākumu avots. Bijušais ministrs vēl ir valdes loceklis jau pieminētā Majora uzņēmumā Elgenius (pagājušā gada apgrozījums - 17 tūkstoši latu, zaudējumi - 2162 lati) un biedrības Latvijas-Ķīnas biznesa padome valdes priekšsēdētājs.

Savukārt vienīgais Kamparam oficiāli piederošais uzņēmums - SIA Firma Ronis - pagājušo gadu, kā rāda Lursoft dati, beidzis ar 59 073 latu zaudējumiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0