Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Sīva konkurence starp partijām, kas visticamāk varētu veidot nākamo valdības koalīciju, šoreiz gaidāma par iekšlietu ministra posteni. Savi apsvērumi, lai pretendētu uz Iekšlietu ministrijas (IeM) vadīšanu, ir gan Vienotībai, gan Zatlera reformu partijai (ZRP). Par Vienotības līderes Solvitas Āboltiņas vēlmi pretendēt uz IeM vadību jau kopš pagājušās nedēļas aktīvi runā arī iekšlietu sistēmā. Kā iespējamais SC kandidāts iekšlietu ministra amatam tiek minēts Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Geduševs. Grūtas sarunas partijām gaidāmas arī par Satiksmes ministriju, kuru kāro gan Saskaņas centrs (SC), gan ZRP, kas šim amatam nolūkojusi ventspilnieku, Aivara Lemberga oponentu Aivi Landmani. Kā iespējamais SC kandidāts satiksmes ministra amatam tiek minēts Rīgas domes deputāts Vadims Jerošenko, kuru saista ar cita Ventspils grupējuma, ko pārstāv Lemberga oponents Oļegs Stepanovs, interesēm.

Āboltiņa uz Pietiek jautājumu, kādēļ viņa uzskata sevi par labu iekšlietu ministra kandidātu, neatbildēja. Viņas politiskais padomnieks Edgars Jaunups Pietiek atteica, ka neesot par to domājis, kāpēc Āboltiņa būtu laba iekšlietu ministre. Politikas kuluāros runā, ka tieši Jaunups ar citu politisko spēku pārstāvjiem konsultējas par iekšlietu ministra portfeli Āboltiņai. 

Vairāki avoti, kas iesaistīti sarunās par nākamās valdības izveidi, Pietiek norādījuši, ka gan ZRP, gan iespējamam trešajam valdības partnerim - Saskaņas centram (SC) Āboltiņa kā iekšlietu ministra kandidāte nav pieņemama un tām pašām ir ambīcijas vadīt šo ministriju. 

Partiju konkurencei par IeM vadību ir izskaidrojums. Jau pieredzēts, ka IeM ir bijusi liela loma Ventspils ekonomisko grupējumu cīņā par ietekmi tranzītbiznesa uzņēmumos. Saiknes ar ventspilnieku ekonomiskajiem grupējumiem ir gan Vienotībai, gan ZRP un vismaz pagātnē arī SC. Tāpat politiskajam spēkam, kura pārziņā būs IeM un Finanšu ministrija (FM), būs iespēja ietekmēt procesus, kas saistīti ar naudas atmazgāšanas un kontrabandas shēmu apkarošanu. ZRP līderis Valdis Zatlers otrdienas rītā paziņoja, ka FM ir viena no ministrijām, uz kuru prioritāri pretendēs viņa partija.

Tāpat IeM interesē ZRP, kurā ir pārstāvēti ar apsardzes firmu TM security saistīti cilvēki. IeM ir atbildīga par apsardzes firmu licencēšanu, tāpat tās politiskajai vadībai var būt ietekme uz apjomīgā un ietekmīgā apsardzes biznesa tirgus pārdali. TM security darbinieks Gunārs Rusiņš, kurš ievēlēts 11. Saeimā no ZRP, tiek minēts kā iespējamais Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas vadītājs. Rusiņa tuvs domubiedrs ir ZRP iekšlietu ministra kandidāts Rihards Kozlovskis, kurš gan Saeimā nav ievēlēts. Savukārt kā iespējamais SC kandidāts iekšlietu ministra amatam tiek minēts Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Geduševs.

Ne mazāk biezs interešu fons apvij Satiksmes ministriju (SM), kas tradicionāli ir bijis partiju strīdu objekts. Neoficiāli zināms, ka ZRP šim amatam apsver ventspilnieka, kādreizējā Jaunā laika biedra Aivja Landmaņa kandidatūru. Viņš bijis amatos dažādos Ventspils tranzītbiznesa uzņēmumos, pārstāvot tā dēvēto Aivara Lemberga opozicionāru intereses. Jau vairākus mēnešus Landmanim bijušas asas domstarpības ar pie varas esošo Vienotību, kura, viņaprāt, neieklausās Ventspils politiskās un uzņēmēju opozīcijas viedoklī, lai nebojātu attiecības ar Lembergu. Iespējams, tieši šī iemesla dēļ Vienotība pret Landmaņa kandidatūru asi iebildusi. Landmanis ir valdes loceklis pašlaik Šveices advokāta Rūdolfa Meroni kontrolētajā Ventbunkerā, un neapmierināti ar esošo situāciju ir gan Lembergs, gan viņa oponenti.

Savukārt kā iespējamais SC kandidāts satiksmes ministra amatam tiek minēts Rīgas domes deputāts Vadims Jerošenko, kuru saista ar cita Ventspils grupējuma, ko pārstāv Lemberga oponents Oļegs Stepanovs, interesēm. 

Novērtē šo rakstu:

0
0