Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nacionālās aviokompānijas airBaltic preču zīmes, kuras 2009. gadā paklusām bija nodotas toreizējā kompānijas prezidenta Bertolta Flika uzņēmumam Baltijas Aviācijas sistēmas (BAS), airBaltic pagājušā gada rudenī no Flika uzņēmuma tikpat paklusām atpirkusi par 9,13 miljoniem latu, - to atklāj Lursoft datu bāzē nule publiskotais airBaltic pagājušā gada pārskats.

„2011. gada novembrī Sabiedrība [t.i. airBaltic] no BAS iegādājās sekojošos zīmolus un preču zīmes: airBaltic, airBaltic.com, airBalticTravel, BalticTaxi, AirBalticHotels, BalticMiles. Iegādes cena bija EUR 13 000 tūkstoši (LVL 9136 tūkstoši),” – šādas ziņas par paklusām veikto darījumu atrodamas airBaltic gada pārskatā.

Kā zināms, BAS īpašumā airBaltic preču zīmes nonāca 2009.gada beigās kārtējā Flika īpatnā darījuma rezultātā – faktiski tāpēc, lai uzlabotu airBaltic bilanci. Taču plašāka sabiedrība un, cik zināms, arī valsts kā lielākais akcionārs par to uzzināja tikai būtiski vēlāk, pēc uzņēmuma kārtējā gada pārskata publiskošanas.

Turklāt arī pēc tam bija zināms tikai tas, ka airBaltic solījies par šīm preču zīmēm samaksāt 13 miljonus eiro (9,13 miljonus latu), taču tas, cik patiesībā BAS samaksājis, tā arī nebija skaidrs.

Savukārt vēl pēc tam kļuva zināms, ka BAS reizē ar tam piederošajām preču zīmēm ieķīlāts nu jau bēdīgi slavenajam Vladimiram Antonovam piederošajā Latvijas Krājbankā un Snoras bankā, ķīlu novērtējot uz 31 miljonu latu.

Vēl pagājušā gada martā toreizējais satiksmes ministrs Uldis Augulis publiski apgalvoja, ka valsts šīs preču zīmes nekādā gadījumā neatpirkšot, - esot jāstrādā pie tā, lai pati aviokompānija varētu atpirkt preču zīmes no saviem akcionāriem.

Kā redzams, līdz ar aviokompānijas nonākšanu pilnīgā valsts kontrolē darījums arī ir veikts. Nekāda sīkāka informācija par notikušo darījumu gan nav pieejama. Trešdien preses konferencē airBaltic pašreizējais izpilddirektors Martins Gauss atzina tikai to, ka šī atpirkšana esot bijusi vienīgais veids, kā šīs preču zīmes atgūt.

"Nevaram vienkārši paņemt to, kas mums nepieder. Zīmolu jautājums ir nozīmīgs. Daudzas kompānijas var pārdot zīmolu, bet joprojām to izmantot, taču airBaltic pieder zīmols un tas ir spēcīgs aktīvs, tāpēc vēlējāmies atgūt kontroli pār to," skaidroja Gauss.

Novērtē šo rakstu:

0
0