Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Uzskatot, ka Vienotības jaunā biroja atklāšana Vecrīgā, viesnīcas Hotel de Rome telpās ir nelietderīga izšķērdība un nav skaidrs, par kādu naudu tiks finansēta tā uzturēšana, viens no partiju apvienības līdzpriekšsēdētājiem, Pilsoniskās savienības līderis Ģirts Valdis Kristovskis pirmdien nepiedalījās tā atklāšanā. Biroju atklāja Vienotības un vienlaikus Jaunā laika līdere Solvita Āboltiņa. Pasākums, kas bija plānots kā Vienotības tēla spodrināšana un apliecinājums tam, ka apvienība virzās uz vienotas partijas izveidi, izgaismoja nesaskaņas Vienotības partiju starpā par tādiem svarīgiem vērtību jautājumiem kā atklātība finanšu lietās.

Jau pirmdienas rītā avoti Vienotībā informēja, ka pastāv iekšējas nesaskaņas par jauno biroju un apdraudēta Kristovska ierašanās tā svinīgajā pasākumā. Līdz pat pēdējam brīdim atsevišķi partijas biedri centās briestošās nesaskaņas novērst. Kristovskis Pietiek uzsver, ka runa nav par konfliktu vai par "apvainošanos", - runa esot par skaidrību un caurspīdību finanšu lietās, ko Vienotības sastāvā aizstāv Pilsoniskā savienība.

"Lietas būtība ir tā, ka biroja koncepts nav saskaņots ar Pilsonisko savienību, nav zināms, cik maksā birojs un kas to finansē. Jau no pirmās dienas, kad parādījās šī ideja, es esmu tos uzdevis, bet pasākuma organizatori neuzskata par vajadzīgu atbildēt. Pilsoniskās savienības valde vispār nav par to informēta. Es uzskatu, ka tā ir muļķīga ideja šajā brīdī un ir neveiksmīgi izvēlēta vieta – es nezinu, kāpēc partijai viesnīcā ir jātaisa birojs. Ņemot vērā, ka mēs vēl neesam norēķinājušies par priekšvēlēšanu kampaņu, tas ir izšķērdīgi. Ir šīs idejas virzītāji, kas pasaka, ka uzņemas par to visu atbildību. Mēs, Pilsoniskā savienība, nevaram piedalīties projektā, kurš ir neskaidrs, mēs pateicām, ka mums naudas nav, kamēr neesam norēķinājušies par priekšvēlēšanu kampaņu. Tā kā neatkarīgi no mūsu iebildumiem biroja ideja tomēr ir virzīta, mēs nevaram iet uz tā atklāšanu, atrādīties un smaidīt. Tas parāda to, ka Pilsoniskā savienība finanšu lietās pārstāv skaidrību un atklātību. Mēs nevaram iet uz tādu biroju, ja mums tam nav naudas un kāds ir tik spējīgs, ka viņam tā ir," Pietiek skaidroja Kristovskis. Viņš laikā, kamēr Vienotības biroja atklāšanā tika teiktas svinīgas runas par apvienības tālāku konsolidāciju, atradās dažus simtus metrus tālāk izvietotajā Pilsoniskās savienības birojā. 

Āboltiņa, svinīgi uzrunājot biroja atklāšanā sanākušos, ne ar vārdu nepieminēja Kristovska nepiedalīšanos, bet pēc tam, jautāta par tās iemesliem, atrunājās, ka Vienotības līdzpriekšsēdētājam acīmredzot bijuši kādi citi neatliekami pasākumi. Pietiek novēroja, ka līdz pēdējam brīdim tika gaidīts ierodamies trešās Vienotības partijas Sabiedrība citai politikai pārstāvis Artis Pabriks, lai biroju nenāktos atklāt tikai Jaunā laika pārstāvjiem Āboltiņai un premjeram Valdim Dombrovskim. 

Aizsardzības ministrs Pabriks, kurš acīmredzot nebija informēts par Kristovska neierašanos un tās iemesliem, savā uzrunā biroja atklāšanā izteicās, ka šis notikums ir signāls visiem tiem skeptiķiem, kas apšaubījuši Vienotības pārtapšanu vienā partijā. "Tas ir nopietns signāls, ka mēs ejam uz priekšu ar Vienotību, tā ir atbilde visiem skeptiķiem," acīmredzot neapzinoties šo vārdu divdomību šajā situācijā, paziņoja Pabriks. Viņš uzsvēra, ka Vienotībā jāuztur iekšēju saskaņu un vienotību, "jo, ja mēs nebūsim tādi, tad citu mūsu vietā nebūs - mums jāaizpilda šī eiropeiskās partijas vieta Latvijas politikā". 

"Ģirts Valdis Kristovskis acīmredzot ir sarunājis kādas radio intervijas vai kaut ko tamlīdzīgu un tādēļ nav ieradies. Informācija par biroja atklāšanu bija apstiprināta Vienotības valdē jau ļoti sen. Protams, ļoti žēl, ka viņš nav varējis atrast laiku un ierasties. Pilsoniskā savienība katrā ziņā par to diskutēja, vai mums ir nepieciešams birojs, bet katrā ziņā ar absolūtu balsu vairākumu tika pieņemts lēmums, ka cilvēki ļoti labi uztver to, ka birojā ir iespējams uzdot jautājumus politiķiem, ka ir vieta, kur var ienākt un satikties ar politiķiem, tai skaitā Saeimas deputātiem un ministriem," skaidroja Āboltiņa.

Pietiek noskaidroja, ka biroja īre un uzturēšana mēnesī izmaksās 1500 līdz 1700 latu. Āboltiņa atzina, ka, "kamēr Vienotība nav viena partija, tas tiks finansēts no Jaunā laika. Mēs neesam skaitījuši un dalījuši savus ieguldījumus priekšvēlēšanu kampaņā, mums bija svarīgi sasniegt šo rezultātu". "Jā, partija to var atļauties," uzsvēra Āboltiņa, jautāta par finansiālajām iespējām, ņemot vērā, ka Vienotība vēl nav norēķinājusies par priekšvēlēšanu kampaņas tēriņiem, uz ko norādīja arī Kristovskis. 

Viens no Vienotības ideologiem, Pilsoniskās savienības pārstāvis Pēteris Viņķelis Pietiek atzina, ka jauna biroja atklāšana nav tas, ar ko pašlaik prioritāri būtu jānodarbojas premjera pārstāvētajam politiskajam spēkam. "Valdības un apvienības rīcībspēja no biroja atklāšanas nepalielinās. Šobrīd Vienotībai nav jānodarbojas ar mārketinga problēmu risināšanu, jāpieslīpē ir pats "produkts", jāstrādā ir pie "ražošanas līnijas"," tēlaini izteicās Viņķelis.

Novērtē šo rakstu:

0
0