Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pašreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža nozīmīgākais privātbizness ir nonācis kraha priekšā, - kā rāda Pietiek rīcībā nonākušie dokumenti, ko šodien publiskojam, viņam piederošajām SIA Sensum Solutions un SIA Hansaworld.lv no šā gada 1. marta ir atņemti HansaWorld programmatūras distribūcijas līgumi. Pats Sprūdžs, kurš no SIA Sensum Solutions aizņēmies iespaidīgas naudas summas, šo faktu nevēlas komentēt.

Kā rāda Lursoft dati, SIA Hansaworld.lv vienīgā īpašniece ir SIA Lobyte, kuras īpašnieks savukārt ir Sprūdžs. Ministram pieder arī 100% kapitāldaļu SIA Sensum Solutions, kuras iepriekšējais nosaukums bija SIA HansaWorld Latvia un kura iepriekš bija pazīstama kā Hansaworld datorprogrammatūras izplatītāja un apkalpotāja. Taču nu abiem Sprūdža uzņēmumiem to nozīmīgais ienākumu avots ir oficiāli atņemts, un tas nozīmē, ka Sprūdža uzņēmumi zaudēs arī līdzšinējos Hansaworld licences līgumus.

"2013. gada 1.martā tika lauzti HansaWorld programmatūras Distribūcijas līgumi ar Hansaworld.lv SIA un Sensum Solutions SIA. HansaWorld Development SIA, kas ir HansaWorld uzņēmumu grupas 100% meitas uzņēmums, kļuva par vienīgo uzņēmumu Latvijas teritorijā, kas ir tiesīgs sniegt pakalpojumus, kas ir saistīti ar datorprogrammu uzturēšanu, jaunu licenču piegādi un darbu ar partneriem," teikts SIA HansaWorld Development vēstulē, kas nonākusi Pietiek rīcībā.

Jau 2011. gadu SIA Sensum Solutions bija beigusi ar gandrīz 11 tūkstošu latu zaudējumiem, bet tad uzņēmuma vadība vēl bija optimistiski noskaņota. "Nākamajā finanšu gadā tiek plānota biznesa restrukturizācija ar mērķi paaugstināt darba efektivitāti un nodalīt uzņēmuma tirgus daļu starp valsts un privātā sektora klientiem. Ņemot to vērā, uzņēmums paredz būtisku apgrozījuma kritumu. Neskatoties uz to, uzņēmumam tiks ievērojami samazinātas fiksētās izmaksas, kas nodrošinās uzņēmumam peļņu," bija teikts uzņēmuma vadības ziņojumā.

Nekādus riskus saistībā ar globālo Hansaworld Sprūdža uzņēmums nesaskatīja: "Būtiskākie riski ir pircēju un pasūtītāju parādu finanšu aprites risks. Finanšu riska pārvaldīšanai ir piešķirta īpaši liela nozīme, pastāvīgi tiek veikta sākotnējā sadarbības partneru pārbaude, monitorings un regulāra sadarbības procesa analīze. Riska vadība tiek veikta uzņēmuma vadības līmenī. Risku menedžments tiek pielietots un riski tiek izvērtēti, līdz ar to tiek samazināta risku iestāšanās varbūtība, risku izraisītās sekas, kā arī uzņēmums ir sagatavots risku seku likvidēšanai un tādējādi tiek samazināti iespējamie zaudējumi."

Aizvadītajā nedēļā Sprūdžs nevēlējās atbildēt uz Pietiek jautājumu par to, kā viņš var komentēt līgumu laušanu ar viņa uzņēmumiem. Viņš arī neizteica nekādas prognozes par to, kā šis fakts var ietekmēt viņa uzņēmējdarbību.

Sprūdžam vienpersoniski piederošās SIA Sensum Solutions 2011. gada pārskats (neskaidru iemeslu dēļ apstiprināts tikai šā gada sākumā) atklāja, ka jau 2010. gada beigās šis uzņēmums savam vienīgajam īpašniekam bija aizdevis kopumā 258,4 tūkstošus latu. 2011. gada laikā šis aizdevums, kā rāda Lursoft datu bāze, bija pieaudzis vēl par vairāk nekā 89 tūkstošiem latu, pārsniedzot 347,5 tūkstošus latu.

Savukārt Hansaworld grupas darbības menedžere Jūlija Bruhanova aģentūrai LETA paziņojusi, ka runāt par Sprūdža biznesa "krahu" neesot pamata: Hansaworld.lv un Sensum Solutions tagad esot partneru statusā un "varot darboties ar pašreizējiem un jauniem klientiem, kam interesē Hansaworld uzņēmumu vadības un grāmatvedības programmatūras risinājumi". Mainījušies gan esot ieņēmumu sadales principi. To, ka Pietiek publicētie dokumenti rāda, ka Hansaworld klientiem jāslēdz jauni līgumi jau ar jaunoi distributoru, Bruhanova nav komentējusi.

Dokumenti

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0