Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

No Zatlera reformu partijas (ZRP) atsķēlušos sešu deputātu grupa cenšas panākt savulaik no Vienotības kopā ar Klāvu Olšteinu aizgājušā Guntara Galvanovska iecelšanu Satiksmes ministrijas (SM) parlamentārā sekretāra amatā, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija. Galvanovskis apšaubāmās reputācijas dēļ atšķirībā no Olšteina netika iekļauts ZRP deputātu kandidātu sarakstā, un trešdienas vakarā viņš kopā ar reklāmas jomā darbojošos Kārli Gudoni tika izslēgts no ZRP par "nesaskaņotu un neētisku individuālu deputātu priekšvēlēšanu kampaņas organizēšanu".

Jāatgādina, ka premjers Valdis Dombrovskis 18. oktobrī ar sešiem ZRP šķeltniekiem vienojās, ka viņi iesaistīsies topošās valdības darbā, kopā ar Vienotību uzņemoties atbildību par bezpartejisko satiksmes ministru Aivi Roni. Trešdien premjera Dombrovska birojā Pietiek uzsvēra, ka šī politiskā  vienošanās nav paredzējusi ZRP šķeltniekiem tiesības nominēt parlamentāro sekretāru, tomēr tiek sagaidīts, ka ar šo sešu neatkarīgo deputātu grupu konsultēsies šajā jautājumā. "No Ministru prezidenta biroja netiek izdarīts spiediens par konkrētu kandidatūru Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra amatam," uzsvēra Dombrovska preses sekretārs Mārtiņš Panke. Jaunais satiksmes ministrs Aivis Ronis norādīja, ka par parlamentārā sekretāra kandidatūru vēl domā. 

Pats Galvanovskis Pietiek apstiprināja, ka Olšteins, kurš ir šķeltnieku neformālais līderis, aptuveni pirms nedēļas viņam ir piedāvājis kļūt par SM parlamentāro sekretāru. "Man bija saruna ar Klāvu, viņš prasīja, vai es gribētu darboties kā parlamentārais sekretārs Satiksmes ministrijā, ja būtu tāda iespēja. Es gribu darboties politikā, mani politika interesē, un es būtu gatavs darboties kādā amatā parlamentā vai izpildvarā," stāstīja Galvanovskis. Viņš atzina, ka Olšteins pirms vairākiem mēnešiem viņu iepazīstinājis ar apsardzes firmas TM security īpašnieku Mārtiņu Tenbergu, kurš iepriekš ticis dēvēts par ZRP pelēko kardinālu, bet tagad tiek uzskatīts par ārējo spēku, kas stāv aiz partijas sašķelšanas. Pēc Galvanovska vārdiem, tas bijis kaut kad pavasarī, pirms ZRP dibināšanas. Saruna notikusi trijatā un bijusi vispārīga, trijotne apspriedusi politiku.

To, ka Galvanovska kandidatūra SM parlamentārā sekretāra amatam tiek apspriesta, Pietiek zināms no avotiem valdībā. Tāpat neoficiāli zināms, ka bezpartejiskais Ronis piekritis satiksmes ministra amatam ar nosacījumu, ka viņam nebūs politiski sasietas rokas, tostarp būs izvēles brīvība kadru jautājumos. 

Galvanovskis bija 10. Saeimas deputāts un jūnijā vienlaikus ar Olšteinu pameta Vienotību, pārejot uz jaundibināmo eksprezidenta Valda Zatlera partiju. Olšteins savu aiziešanu pamatoja ar protestu pret Zatlera nepārvēlēšanu prezidenta amatā. Latvijas Televīzijas raidījums De facto toreiz rādīja kadrus no prezidenta vēlēšanām Saeimā, kuros Galvanovskis un Olšteins, pašiem to nenojaušot, nofilmēti, runājoties ar Andri Šķēli, kurš centās ietekmēt viņu balsojumu un mudināja "neraustīties". 

Tomēr atšķirībā no Olšteina Galvanovskim vieta ZRP deputātu kandidātu sarakstā neatradās. Partijas iekšienē tas neoficiāli skaidrots ar Galvanovska apšaubāmo reputāciju. Pietiek jau rakstījis, ka viņa vārds figurē kriminālprocesā par kredītu izkrāpšanu Privat Bank Valmieras filiālē laikā, kad viņš to vadīja. Galvanovskim lietā ir liecinieka statuss. 

Novērtē šo rakstu:

0
0