Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Domāju, ka cilvēkiem, kuri pēc sekmīgās azartspēļu vietu izskaušanas ir pārcēlušies uz interneta vidi – kuru Latvijas valsts gan izliekas kontrolējam, bet, protams, to realitātē nespēj -, neko neizteiks persona vārdā Jānis Trēgers, kurš oficiāli ir valdes priekšsēdētājs interaktīvo azartspēļu kompānijā “William Hill Latvia”. Bet velti, nudien velti…

Lai pierādītu savu atbildīgumu un godīgumu, kompānija rīko, piemēram, konferences. Vēl tikai nupat, 13. oktobrī norisinājās Latvijas Futbola federācijas (LFF) un jau pieminētā azartspēļu uzņēmuma organizētā starptautiskā konference "Par godīgu un atbildīgu spēli". Konferences mērķis bija “veicināt sabiedrības informētību par jautājumiem, kas saistās ar pārmērīgu aizraušanos ar azartspēlēm, un riskiem, kas saistīti ar spēļu rezultātu ietekmēšanu un godīgas spēles principu pārkāpšanu”. Skaisti, neko teikt.

"Esam gandarīti jau otro gadu kopā ar LFF rīkot šo konferenci. Daudzi jautājumi, kas saistās ar mūsu nozari, ir dažādu stigmu un mītu klāti. Konference ir mūsu pienesums kvalitatīvākas diskusijas par šīm jutīgajām problēmām veidošanā, balstot to pētījumos un starptautiskā pieredzē," konferenci publiski – un vēl skaistāk – komentēja J. Trēgers.

Tāpat šis kungs raksta pamācošus un skaistus rakstus (piemēram, ar maksas publikācijām bēdīgi slavenajos “Delfos” 14. septembrī). Viņš apgalvo, ka azartspēles, kas esot viens no daudziem izklaides veidiem, kas pieejami cilvēkiem, tiekot dzelžaini kontrolētas un kaut kādi pārkāpumi neesot iespējami. „Interaktīvo azartspēļu operatori pēc būtības ir augstu tehnoloģiju uzņēmumi, kas izmanto mākslīgā intelekta tehnoloģijas. Ar tām tiek iedarbināti atbildīgas spēles rīki, uzraudzīti riski un izmaiņas spēlētāju uzvedībā,” skaisti deklarē atbildīgais kungs.

Bet paraudzīsimies nedaudz pamatīgāk un dziļāk. Sāksim ar to, ka Latvijā klusi darbojas 2007. gadā dibināta firmiņa „Widenet”.  Formālā nodarbe – „Konsultēšana komercdarbībā un vadībzinībās”, 2021. gadā oficiāla apgrozījuma nav bijis, zaudējumi – 117 168 eiro, viens darbinieks. Valdes loceklis un vienīgais īpašnieks – 1981. gadā dzimušais Jānis Trēgers.

Taču šai SIA „Widenet” pieder 100% kapitāldaļu SIA „OG Services” un vēl 50% kapitāldaļu SIA „SERPA Media Group”. Arī šīs firmiņas ir tikpat mazzināmas - „SERPA Media Group” nodibināta tikai pagājušā gada novembrī, līdz ar to nevienu gada pārskatu nav iesniegusi, valdē ir J. Trēgers un 1994. gadā dzimušais Mārtiņš Tanne, kuram pieder otra puse firmiņas.

SIA „OG Services” jau ir ar daudz ilgāku vēsturi – dibināta tai pašā 2007. gadā, deklarējusi, ka nodarbojas ar „konsultēšanu komercdarbībā un vadībzinībās” un „kinofilmu, video filmu un televīzijas programmu producēšanu”, valdes loceklis tas pats J. Trēgers, 2021. gadā strādājusi ar nulles apgrozījumu, bet spējusi gūt… 3 155 971 eiro peļņu.

No kurienes peļņa? SIA „OG Services” pieder kripatiņa – 5,4% SIA „William Hill Latvia” ar pagājušā gada apgrozījumu – 9,74 miljoni eiro, kuru oficiāli kontrolē Maltā reģistrētā „Green Gaming Group PLC” (90%).

„Mēs esam oficiāls azartspēļu operators „William Hill”, kas reģistrēts Latvijas teritorijā, un atrodamies 2022. gada labāko online spēļu portālu reitinga augšgalā. Kaut arī daudzi no labākajiem „online” kazino Krievijā un Eiropā nav tiesīgi mūsu valstī nodrošināt azartspēles internetā, mēs piedāvājam savus pakalpojumus jau no 2012. gada un rīkojamies pilnīgi likumīgi. Mūsu vietnē tu vari būt pārliecināts par patērētāju tiesību aizsardzību, spēles drošību un taisnīgumu, kā arī ātru laimestu izmaksu,” deklarē „William Hill Latvia”, kur J. Trēgers ir valdes priekšsēdētājs.

Taču ir pāris jautājumi. Pirmais – galīgi nav skaidrs, kā „OG Services” (kurai „sava” apgrozījuma nav un kurai „William Hill” pieder tikai nepilni seši procenti kapitāldaļu) ir tikusi pie 2021. gada peļņas 3,155 miljonu eiro apmērā, ja visa „William Hill Latvia” 2021. gada peļņa ir bijusi tikai nedaudz lielāka – 3,376 miljoni eiro.

Savukārt otrs jautājums ir par to, vai tiešām interaktīvo azartspēļu nozarē būtu parādījies cilvēks ar augstu morāli un principiem. Būtu jauki, taču ir kāds “bet”. Proti, azartspēļu reklāma Latvijā oficiāli ir aizliegta, taču tas nenozīmē, ka Latvijā darbojošies uzņēmumi nevar reklamēties ārzemju medijos, kurus izmanto Latvijas iedzīvotāji.

Vēl ir arī SEO jeb meklēšanas rezultātu optimizēšana. Redzot, cik līdzīgs ir meklētājos uz dažādiem atslēgvārdiem iegūtais rezultāts par interneta spēļu vietām, kļūst skaidrs, ka tas tā nav nejauši, viss ir sakārtots, - un vesela virkne apsvērumu un faktu netieši norāda tieši J. Trēgera un viņa „ļoti ētiskā” biznesa virzienā.

Kā jau minēts, J. Trēgers ir patiesā labuma guvējs pirms gada nodibinātajā SIA “SERPA Media Group”. RTU Attīstības fonds par šo plašāk maz zināmo firmiņu, kas ir fonda partnere, vēsta: “”SERPA Media Group” ir digitālā mārketinga aģentūra, kas fokusējas „iGaming” nozarē un strādā ar SEO, „Google”, reklāmu, sociālajiem tīkliem un saturu. Esam neliela bet jaudīga un mērķtiecīga komanda, kas katru dienu pilnveido sevi un uzņēmuma produktus.”

Savukārt otrs “SERPA Media Group” patiesais labuma guvējs un valdes loceklis M. Tanne savā „LinkedIn” kontā par sevi norāda: “Vairāk nekā 8 gadu pieredze digitālā mārketinga, SEO un vadības lomās. Man patīk strādāt ar vairākiem digitālā mārketinga kanāliem, rīkiem un platformām. Manas personīgās prasmes un ikdienas darba rutīna sastāv no meklētājprogrammu optimizācijas (SEO), satura pārvaldības sistēmām (CMS) un stratēģijas izstrādes digitālajiem uzņēmumiem, tirgiem dažādās nišās”.

Vai gadījumā nav tā, ka pieminētais kungs patiesībā ir parasts divkosis, kurš interaktīvo azartspēļu tīklu un vienlaikus nodarbojas ar sava un citu azartspēļu uzņēmumu reklamēšanu? Protams, ka sēdēšana uz diviem krēsliem nav aizliegta, tikai nevajadzētu publiski izlikties un gvelzt par godīgu spēli, atbildīgumu un citām nereālām un nepiemītošām īpašībām.

Novērtē šo rakstu:

79
19