Menu
Pilnā versija
Foto

Par konformismu

N. Grīnbergs · 16.04.2022. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kādā 2013. gada labdarības pasākumā topošais Kanādas politiķis no Liberālās partijas Dž. Trudo izteicās, ka kaut kādā mērā apbrīnojot Ķīnu, jo tās diktatoriskā politika pamatlietās ļaujot tās ekonomikai strauji mainīties. Ķīnas ekonomiskā un saimnieciskā ekspansija Āfrikā nākotnē būs interesanta tēma, taču šoreiz paturpināsim par t.s. Ķīnas vīrusu.

Šobrīd Honkongā (un droši vien arī citviet kontinentālajā Ķīnā) esot iestājies totāls haoss. Ķīnas varas iestādes, balansējot uz sev ierasti ļoti šaurā cilvēktiesību asmens, covid-19 pozitīvi testētos ieslogot karantīnas nometnēs un augstceltņu (citu dzīvojamo ēku tur nav) dzīvokļos.

Cilvēki uz balkoniem ar tukšiem ledusskapjiem signalizē, ka ir palikuši bez pārtikas, internetā klīst video ar nelaimē nonākušo saucieniem no ēku logiem, ir arī video, kur no bada izmisušie metas ārā pa logu. Twitter uzsprāgst no video, kuros baltos aizsargtērpos tērpti indivīdi no dzīvokļiem izvāc un turpat uz ielas brutāli nogalina cilvēku mājdzīvniekus – kaķus un suņus.

Kad, kurā vietā, cik – to lai precizē tie, kam patīk analizēt un faktčekot; šos video ir grūti noskatīties kaut vienu reizi. Vēsture rāda, ka no šīs neototalitārās valsts var sagaidīt jebkādu izrīcību. Zinātāji atcerēsies kaut vai par tibiešiem un uiguriem. Un par Valdi Zatleru.

Šeit Rietumu politiķiem ir vieta stingras attieksmes paušanai, arī mūsu varas iestādēm un politiķiem.

Parastajam cilvēkam ir iespēja apdomāt, vai konformisms un jebkuru varas lēmumu un darbību paklausīga pieņemšana arī rietumvalstīs un demokrātijās nesola vardarbīgu liberālu nākotni. Pasaulē ir vērojams sociālo paradumu, darbavietu, loģistikas ķēžu u.c. dekonstrukcijas process.

Ja divi sociālu un finansiālu mocību un nejēdzību gadi bērniem, pieaugušajiem un sirmgalvjiem pandēmijas kontekstā jūs nav padarījuši piesardzīgus un proaktīvākus, tas var nozīmēt jaunu zaļo gaismu varas iestāžu izdarībām nākamajā rudens-pavasara sezonā. Tai skaitā iedvesmojoties no Ķīnas.

Jūsu veselībai nakts lokdauns jau tā pusizmirušās pilsētās. Jūsu veselībai protestētāju izgaiņāšana ar policijas zirgiem, suņu uzrīdīšana, sišana ar stekiem un kājām, neskatoties uz vecumu vai dzimumu, asaru gāzes izpūšana. Cilvēku cieņas pazemošana jūsu veselībai, kā to vērojām Austrālijā, Vācijā, Jaunzēlandē un citviet. Medicīnas pakalpojumu pieejamības liegšana vai ierobežošana – jūsu veselībai.

Jūsu veselībai – epidemioloģisko ierobežojumu strauja atcelšana pavasarī, tiklīdz politiķiem pašiem savajagas iziet ielās protestā, kā tas notika Kanādā un Latvijā, un tieši brīdī, kad liela sabiedrības daļa slimiņo ar rinovīrusiem vai saaukstējas gaisa temperatūras kontrastu un nokrišņu ietekmē.

Iedzīvotāji un uzņēmumi nav vēlētu (vai blēdību ceļā pie varas nokļuvušo) politiķu dzimtcilvēki. Vai jūs esat gatavi sociālā reitinga ieviešanai pēc apjūsmotās Ķīnas parauga?

Novērtē šo rakstu:

87
8