Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Labdien, Valsts policija (VP) un Iekšlietu ministrija! Rakstu saistībā ar VP priekšnieka vietnieka Andra Zeļļa intervijā Latvijas Radio 1 pausto par dalībnieku skaitu 18. augusta protestā. Zeļļa kungs teica: "Pēc mūsu aplēsēm, aptuveni ne vairāk kā 3500 cilvēku." https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/lr/148023/mitins-vecriga-noritejis-mierigi-ir-daudzi-iemesli-protestetaju-skaita-pieaugumam

Līdzīgā garā VP priekšnieks Armands Ruks 19. augustā Rīta Panorāmai teica: "Kopā mēs tā aplēšam no trīs ar pusi līdz četriem tūkstošiem šo te cilvēku kulminācijas brīdī, bet, nu, tas tā vienu īsi brīdi bija..." https://www.youtube.com/watch?v=RM_83sxqPBA

Lūdzu Valsts policiju:

1) Precizēt pulksten cikos VP vērtējumā dalībnieku skaits protestos kulminēja.

2) Sniegt informāciju par dažādos Rīgas pils laukuma rajonos fiksēto dalībnieku skaitu, lai šis skaitlis būtu neatkarīgi pārbaudāms pēc publiski pieejamajiem fotoattēliem.

3) Publiskot foto un video pierādījumus, kas apliecinātu šādu 3500-4000 dalībnieku skaitu. Publiski pieejamais drona attēls nav pietiekamas kvalitātes, lai pārliecinātos par šo skaitļu precizitāti. Būtu arī vēlams publiskot vairākus attēlus no dažādiem laika brīžiem.

Jautājums par dalībnieku skaitu protestos ir politiskas dabas jautājums, un tas ir sabiedrības interesēs – pārliecināties, ka Valsts policija nepiedalās valdošās varas mēģinājumos diskreditēt šos protestus un pasludināt tos par maznozīmīgiem, kuros pulcējušies maz cilvēku.

nformēju, ka veicu foto un video izpēti par 14. augustā visā Latvijā notikušajiem protestiem un manas aplēses bija par to, ka tur 39 vietās Latvijā piedalījās 4500-5000 dalībnieku.

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1-F7LwqqgtWRO4booinR8_F03PxyxdTvq&ll=56.66341861504492%2C24.368340050000004&z=8

Šis fakts, kā arī manis paša klātbūtne Rīgas protestos un sarunas ar citiem aculieciniekiem, kā arī aprēķini, izmantojot vidējo pulcēšanās blīvumu – 1 cilvēks uz 1 kvadrātmetru (skatīt https://twitter.com/JB4LV/status/1428428873692295170?s=20), liek man domāt, ka protestētāju skaits varēja arī sasniegt 8000. Tā kā šis skaitlis būtiski pārsniedz Valsts policijas amatpersonu publiski sniegto skaitli, pastāv pamats domāt, ka Valsts policija pauž nepatiesu informāciju.

Šo informāciju par jau notikušu pasākumu nevar uzskatīt par operatīvo informāciju, kuru sabiedrības drošības nolūkos nebūtu vēlams izpaust. Šī informācija ir tieši saistīta ar politisko situāciju valstī.

Atgādinu, ka Saeima tikai ar trešo reizi ir piekritusi komisijā izskatīt 50 tūkstošu cilvēku parakstītu iniciatīvu par brīvprātīgu vakcināciju (iepriekšējās iniciatīvas iesniegšanas brīdī bija savākti aptuveni 30 tūkstoši).

Valdības publiskā komunikācija liecina, ka viņi neizprot, ka pret viņu pašreizējo politiku un Saeimā jau 1. lasījumā atbalstīto likumprojektu par grozījumiem Covid-19 infekcijas pārvaldības likumā ir skaitliski liela pretstāve sabiedrībā.

Latvijas Republikas Satversmes 1. pants noteic, ka Latvija ir demokrātiska valsts. Ja informācija par pilsonisko aktivitāšu skaitlisko apmēru tiek sagrozīta vai tiek pasniegta bez pierādījumiem šādā politiski svarīgā jautājumā un ar šādiem ierobežojumiem, kad iedzīvotāji nemaz nevar leģitīmi pulcēties daudzskaitlīgi, tad ir uzskatāms, ka demokrātija Latvijā ir apdraudēta un Valsts policija pati vai tās pārvaldības iestāžu uzdevumā nodarbojas ar demokrātijas apspiešanu.

Gadījumā, ja šī informācija netiks sniegta, es vēlos, lai norādāt konkrētus likuma pantus, kas ļauj šo informāciju tieši pašreizējās situācijas kontekstā neizpaust, lai tad es varu vērsties Satversmes tiesā par attiecīgo likuma pantu neatbilstību Satversmei.

Novērtē šo rakstu:

135
21