Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Sakarā ar to, ka biedrība „Bērziņu dārzkopji” iepērk un izlieto citas valsts saražoto elektroenerģiju, biedrība arvien vairāk izjūt pieaugošās represijas no Latvijas valsts komercstruktūru puses kā finansu jomā, tā arī klientu apkalpošanas jomā no AS Latvenergo, no AS Sadales tīkls, no SPRK un no Ekonomikas ministrijas puses, kas visi kopā pret biedrību un citiem tai līdzīgiem subjektiem īsteno saliedētus un slēptus represijas paņēmienus dēļ tā, ka biedrība 2011. gada 30. martā izvēlējās „brīvajā tirgū” iepirkt elektroenerģiju 6MWh uz 2 gadiem no SIA Enefit un nevēlējās to pirkt no konkurenta - AS Latvenergo.

2011. gadā izvēloties iegādāties nopirkt elektroenerģiju brīvajā tirgū no SIA Enefit uz 2 gadiem, biedrība bija pārliecināta, ka elektroenerģijas (preces) cena divus gadus būs nemainīga, kā tas norādīts SIA Enefit preces iepirkšanas līgumā Nr.EE001571 un par Latvijā saražoto preci nekas nebūs jāmaksā, kā vien nāksies samaksāt par AS Sadales tīkls licencētajiem pakalpojumiem par elektroenerģijas transportēšanu no Igaunijas robežas līdz Pludmales ielā uzstādītajam komercskaitītājam. Bet nekas no iecerētā nepiepildījās, un tas bija šādi:

1. SIA Enefit katru mēnesi izrakstīja rēķinu par patērēto elektroenerģiju un rēķinā iekļāva mainīgu samaksu par starpvalstu savienojumu, ko bija uzspiedusi Latvijas valsts, pretēji tam, ka Latvenergo klienti no jebkādām savienojuma maksām bija atbrīvoti;

2. AS Sadales tīkls izrakstīja rēķinu par Igaunijā nopirktās elektrības transportēšanu līdz Pludmales ielā uzstādītajam komercskaitītājam, kas būtu loģiski un likumiski saprotams, bet neloģika slēpās tajā apstāklī, ka biedrībai bija jāsniedz atbalsts AS Latvenergo par tās TEC-os saražoto elektrību OIK veidolā, kas ar SPRK lēmumu un AS Latvenergo sadarbību veikli tika iemānīts AS Sadales tīkls rēķinos, jo citādāk AS Latvenergo nebija iespējams šo TEC-iem domāto atbalsta naudu OIK veidolā iekasēt no biedrības, kā vien iekasēt caur AS Sadales tīkls rēķiniem, jo pie gandrīz vienīgā monopolista taču ir spiesti vērsties visi atkarīgie elektroenerģijas lietotāji pēc viņu pakalpojuma, turklāt visām OIK sāgā ieinteresētām personām zinot, ka AS Latvenergo eksportē TEC-os pārmērīgi saražoto elektroenerģiju un saņem par to atgriezenisku peļņu;

3. No 2011. gada marta mēneša līdz šodienai neviens klientu apkalpošanas punkts nepieņem apmaksai SIA Enefit un AS Sadales tīkls izrakstītos rēķinus, un 2016. gada25.novembrī arī Elektrum Klientu apkalpošanas darbinieks atteicās pieņemt AS Sadales tīkls adresēto pretenziju par skaitītāja nomaiņu bez iespējām to nolasīt un modernā komercskaitītāja uzstādīšanu, kas skaita reaktīvo elektrību, tikai uz vienu manu dzīvokli, nevis uz visu māju Mātera ielā 33, Jelgavā;

4. no 2016. gada 1. augusta SPRK un AS Sadales tīkls ir uzlikuši abonēšanas maksu par AS Sadales tīkls savienojumu ar komercskaitītāju, kura leģitīmais mērķis ir uzturēt šo punktu pie komercskaitītāja, nevis uzturēt AS Sadales tīkls līnijas un trašu tīrīšanu, par ko jau tarifi ir noteikti un licences ir izsniegtas;

5. Savukārt, biedrībai uzliktie divi maksājumi par starpsavienojumu ar Igaunijas elektrotīkliem un ar 2016. gada 01. augustu par savienojumu ar AS Sadales tīkls komercskaitītāju ir izteikta konkurences tirgus kropļošana, jo, biedrībai uzliekot divus maksājumus, kas nav uzlikti AS Latvenergo klientiem, tas liek biedrībai izvēlēties lētēko tirgotāju - AS Latvenergo, ko arī visi šie trīs sabiedrotie no biedrības vēlas panākt, jo diviem komersantiem un SPRK ir acīmredzams leģitīms motīvs: „Ja negribi pirkt vietējo elektrību, tad maksāsi dubultā” jeb, vienkārši sakot, negribi pirkt AS Latvenergo preci, dabūsi slēptās represijas OIK un starpsavienojuma veidolā, lai konkurences padomei grūti tās pamanīt.

      Izvērtējot iepriekš minēto, vēlos norādīt, ka AS Latvenergo, AS Sadales tīkls un SPRK ir radījis slēptas represijas biedrībai, kas virzītas uz to, lai biedrība SIA Enefit vietā izvēlas AS Latvenergo, jo analoģiski uzspiesti tas ir jādara trūcīgām ģimenēm, kas tikai kā AS Latvenergo klienti caur AS Latvenergo atvieglojuma programmu saņem 500kWh elektrības par brīvu, bet, ja neesi AS Latvenergo klients, tad nekādus atvieglojumus trūcīga ģimene nesaņem.

Viss liecina par elektroenerģijas iepirkšanas un pārdošanas konkurences tirgus kropļošanu, kā arī nav pieļaujama kopēja grāmatvedības vešana saistībā ar OIK administrēšanu, jo AS Sadales tīkls saskaņā ar SPRK izdoto licenci un Uzņēmumu reģistrā reģistrēto uzņēmējdarbību ir tiesīga sniegt tikai pakalpojumus elektroenerģijas transportēšanā, nevis elektroenerģijas ražošanā, un tādēļ nav tiesīga TEC-u atbalstam iekasēt naudu OIK veidolā.

Savukārt Eiropas Savienības regulas šajā „zaļās” elektrības jautājumā no SPRK un AS Latvenergo puses ir stipri pārprastas un greizi interpretētas, jo OIK-s Latvijā ir pārmaksāts un TEC-os pārmērīgi koģenerētā elektrība ir pakļauta eksportam, kas liecina par intensīvās koģenerācijas likvidēšanu dārgās Krievijas gāzes dēļ un iespējamo OIK maksas dzēšanu uz koģenerāciju ar eksporta darījumu peļņu, kā arī biedrības loma ir pārprasta, jo biedrība ir piespiesta maksāt OIK-u, lai saņemtu transportēšanas pakalpojumu par citā Eiropas dalībvalstī nopirkto elektrību, kā arī trūcīgās ģimenes ir spiestas obligāti pirkt elektrību tikai no komercuzņēmuma AS Latvenergo atlaides uz 500 kWh dēļ, jo pretējā gadījumā trūcīgās ģimenes nesaņems atvieglojumus un tām kā biedrībai būs papildus jāmaksā starpvalstu savienojums + TEC-os pārmērīgi koģenerētā eksporta elektrība +1.50+PVN arī par 0 kWh.

Lūdzu veikt pasākumus un likvidēt izkropļoto konkurenci un apvienoto OIK administrēšanu AS Latvenergo un AS Sadales tīkls grāmatvedībās, ņemot vērā to faktu, ka slēptā un represīvā veidā tiek izmantota visu citu elektrības lietotāju atkarība no monopolista AS Sadales tīkls pakalpojumiem elektrības transportēšanā, un ņemt vērā to faktu, ka AS Latvenergo savu pārmērīgi saražoto elektroenerģiju, tai skaitā, TEC-os koģenerēto no dārgās Krievijas gāzes, eksportē aiz Latvijas robežām un saņem atgriezenisku peļņu, kas, iespējams, dzēš OIK-ā iekļautos atbalsta maksājums AS Latvenergo dārgi rekonstruētoTEC-u uzturēšanai un valsts dotāciju dzēšanai uz to. Arī „Vēja parkā” pārmērīgi saražoto elektroenerģiju AS Latvenergo eksportē, un to ir iespējams dzēst ar atgriezenisku peļņu no eksporta darījumiem.

* Biedrības „Bērziņu dārzkopji” valdes priekšsēdētāja 

Novērtē šo rakstu:

0
0