Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc neveiksmīgā mēģinājuma iegūt Satiksmes ministrijas (SM) parlamentārā sekretāra amatu Zatlera reformu partiju (ZRP) sašķēlušajam Klāvam Olšteinam izdevies panākt „sava cilvēka” iecelšanu bezpartejiskā Aivja Roņa vadītajā ministrijā. 

Kopš 1. decembra satiksmes ministram Ronim ir vēl viens – trešais – štata padomnieks – Kaspars Ozoliņš, kura atbildības lokā būs juridiskie jautājumi un valsts kapitālsabiedrības, tajā skaitā ar valsts iepirkumiem saistīti jautājumi.

Neoficiāli jau pāris nedēļas pirms Ozoliņa stāšanās amatā politikas kuluāros izskanēja informācija, ka viņš sācis kontaktēties ar dažu SM kapitālsabiedrību vadību, radot iespaidu, ka būs „lietu kārtotājs”. Pats Ozoliņš to Pietiek kategoriski noliedza. Neoficiāli zināms, ka šo informāciju pārbaudījusi arī SM vadība, tai neatrodot apstiprinājumu.

Ja var ticēt iesaistīto personu skaidrojumiem, Ozoliņam, kurš līdz šim brīdim bija Valmieras domes jurists, pirms divām trim nedēļām piezvanīts no SM, viņu uzaicinot uz sarunu ar satiksmes ministru, kas beigusies ar padomnieka amata piedāvājumu. Tikmēr neoficiāla informācija liecina, ka Ozoliņu satiksmes ministram uzstājīgi ieteicis sešu neatkarīgo Saeimas deputātu grupas neformālais līderis Olšteins. Jāatgādina, ka solidāra atbildības uzņemšanās par SM bija nosacījums, ar kuru ZRP frakciju sašķēlušais sešinieks piekrita atbalstīt Valda Dombrovska valdību.

Satiksmes ministrs Ronis iespējamas politiskās konsultācijas komentēt atsakās, bet atsaucas uz rekomendācijām, kas par Ozoliņu iegūtas Tieslietu ministrijā, kur viņš strādājis divus gadus - no 2001. līdz 2003. gadam. Pirms astoņiem gadiem Ozoliņš pārcēlies uz dzimto Valmieru, kur līdz šim brīdim strādājis par juristu. Valmieras mērs Inesis Boķis par Ozoliņu izsakās atzinīgi, raksturojot kā „lielisku juristu”.

Tieši Valmieras domē Ozolinš iepazinies ar nu jau bijušo tās deputātu Guntaru Galvanovski, kurš šovasar kopā ar kolēģi 10. Saeimas Vienotības frakcijā Olšteinu mainīja partijas piederību un iestājās ZRP. Neilgi pēc tam, kad valdība uzsāka darbu, Olšteins neveiksmīgi centās panākt Galvanovska apstiprināšanu SM parlamentārā sekretāra amatā.

Uz ZRP dibināšanas sapulcēm kopā ar Galvanovski Valmierā šovasar staigājis arī Ozoliņš, beigās tomēr izlemjot partijā nestāties. Ar Olšteinu viņš esot iepazinies šajās sanāksmēs un ciešāku saišu starp abiem neesot. „Ar Olšteinu esmu pazīstams, bet, vai viņš mani pazītu tā, lai ieteiktu ministram, – šaubos,” saka Ozoliņš.

Olšteins centienus panākt „savu cilvēku” iecelšanu amatos SM noliedza. Satiksmes ministrs pats pēc saviem ieskatiem izvēloties sava biroja darbiniekus, un Olšteins paļaujoties uz Roņa kompetenci. Pietiek jau rakstījis, ka Olšteins netiek uzskatīts par patstāvīgu politisko spēlētāju. Viņš arī pēc iestāšanās ZRP saglabāja ciešu saikni ar Vienotību un par tās „kasieri” dēvēto Edgaru Jaunupu.

Ozoliņa alga SM būs 1390 latu pirms nodokļu nomaksas. Satiksmes ministram jau ir divi štata padomnieki ar šādu atalgojumu – Aivis Freidenfelds vada ministra biroju, un viņa kompetencē ir sabiedrisko attiecību jautājumi, bet Kaspars Briškens atbild par ārējiem ekonomiskajiem sakariem. Briškens bijis 3.sekretārs Latvijas vēstniecībā Zviedrijā. Viņu Ronis darbam SM nolūkojis, vēl būdams ārlietu ministrs. 

Novērtē šo rakstu:

0
0